Перетворення динамічного диска в базовий

551

Динамічний у базовий стане в нагоді в тому випадку, коли розділити диск і створити логічний неможливо для створення розділу.
Це особливо актуально при установці нового диска, встановлення Windows та поділу вже наявного.

Для початку трохи теорії:
• Базовий або основний диск (basic disk) – це фізичний диск, який містить базові тома: основні розділи, додаткові розділи та логічні диски. Базові диски використовуються, наприклад, на переносних ПК або в ситуаціях, коли потрібно встановити кілька операційних систем на різних розділах одного фізичного диска.

• Динамічний диск (динамічний тому; dynamic disk, dynamic volume) – це фізичний диск, доступний тільки для Windows 2000/XP/Vista/7/8. Вони надають можливості, не підтримувані базовими дисками, наприклад, підтримка томів, що займають кілька дисків. Динамічні диски використовують приховану базу даних для відстеження динамічних томів на диску і інших динамічних дисках ПК. При перетворенні базового диска в динамічний всі існуючі базові тома стають динамічними. Можна розширювати динамічні томи або створювати дзеркальні динамічні томи, а також додавати нові динамічні диски без перезавантаження ПК.

Тепер переходимо до практики.

Створення динамічного диска з базового.

1) Клацаємо ПКМ по значку Мого комп’ютера і з контекстного меню вибираємо Управління дисками (підходить для всіх версій ОС (Windosw 7 пункт Управління)).

2) Переходимо на вкладку Керування дисками і виділяємо біле поле – динамічний диск


3) Меню Дія –> Всі завдання –> Видалити… (або натисніть заштрихованное поле ПКМ і з контекстного меню виберіть Видалити те…).

4) З’явиться вікно з повідомленням «Всі дані на цьому томі будуть втрачені. Хочете продовжити?» Тиснемо Так.

5) Колір заголовка заштрихованого поля зміниться на чорний (при цьому напис стане Не розподілений).
Преобразование динамического диска в базовый

6) Тиснемо ПКМ на світло-сірий прямокутник зліва від заштрихованого поля (там, де напис Диск… Динамічний …ГБ Підключений) як на скріншоті вище.

7) З контекстного меню вибираємо Перетворити в базовий диск (або виділяємо світло-сірий прямокутник ЛКМ і вибираємо меню Дія –> Всі завдання –> Перетворити в базовий диск). При цьому напис Динамічний зміниться на Основний.
Преобразование динамического диска в базовый

8) Виділяємо біле поле диска, потім меню Дія –> Всі завдання –> Створити розділ… (або натиснути на заштрихованное поле ПКМ і з контекстного меню вибрати Створити розділ…).

9) Запуститься Майстер створення розділів
Преобразование динамического диска в базовый

10) У першому вікні тиснемо Далі;
– вибираємо створюваний розділ (основний або додатковий) –> Далі;
– задаємо розмір розділу або вибираємо пропонований системою) –> Далі;
– призначаємо букву диска (або вибираємо пропоновану системою) –> Далі;
– вказуємо розмір кластера (або за замовчуванням), встановлюємо мітку томи, ставимо прапорець Швидке форматування –> Далі –> Готово.

От і все. Після перетворення динамічного диска в базовий на ньому можна створювати розділи та логічні диски. Як це зробити, читаємо статтю Як створити новий розділ на жорсткому диску.