Як очистити клавіатуру

480

Через час, клавіатура починає забиватися. Мало того, що на клавішах починають з’являтися сліди від пальців і бруд, так ще і між ними забивається пил і різне сміття у вигляді волосся, крихт і іншого непотребу. Це все приводить в кращому разі до того, що натискання на клавіші відбувається з працею, а деякі взагалі не натискаються. В гіршому випадку кнопки можуть взагалі зламатися і доведеться вибирати нову клавіатуру.

Тому важливо своєчасно чистити клавіатуру від сміття. Чистку можете проводити по мірі забруднення. На початку цієї роботи рекомендується від’єднати клавіатуру від системного блоку. У випадку з ноутбуком – вимкнути його, а можете навіть і витягнути батарею.
Очищення можна віднести до двох типів: поверхнева і повна.

Як почистити клавіатуру поверхнево.
Цей спосіб швидкий і підходить для маленьких забруднень. Так само він підійде тим, кому лінь з нею возитися.

Зводитися до того, що потрібно спочатку протерти кнопки мокрою ганчіркою (не до такої міри вологою, щоб з неї стікала вода) або вологою серветкою (зрозуміло спеціальної).
Якщо таким способом бруд не очищається, то змочіть ватяну паличку (серветку, ганчірочку) ізопропіловим спиртом (етиловий стерет всі написи на кнопках) і пройдіться нею по кнопках.

Ще можна підняти клаву і перевернути. Потім потрясти її і різко посувати вліво-вправо. Тим самим сміття, що знаходиться між кнопками, випаде. Зрозуміло це відноситься до клавіатур ПК.

Як почистити клавіатуру?
Це потрібно пророблятися після того, як почистили самі кнопки (але якщо вони і так чисті, то можна проігнорувати) клавіатури.

Для початку сфотографуйте вашу клавіатуру або відкрийте на ПК картинку з її зображенням. Щоб надалі змогли правильно зібрати і поставити кнопки на потрібне місце.

Тепер беремо щось вузьке, довге і тверде: ніж або викрутку (“мінусову”). В крайньому випадку можете і нігтем спробувати (якщо він у вас довгий і міцний).

Від’єднайте кнопки. Це зводитися до того, що потрібно підчепити за край кнопки і підняти:


Починати можна з будь-якої клавіші.

У ноутбуків те ж саме:
Как очистить клавиатуру

Після того, як всі клавіші витягли, можете приступати до очищення будь-якими способами: пилососом, щіткою, балончиком зі стисненим повітрям, долонькою (жартую) і т. д.

При складанні клавіатури після чищення найголовніше – це поставити кнопки правильно і як вони стояли. Для цього і стати в нагоді фото.
У цьому процесі нюансів як таких немає. Примерились, натиснули до клацання (не ХРУСКОТУ!) готово, тепер наступні.

Рекомендації:

1) Мийте руки перед роботою на комп’ютері. Крім того, що це гігієнічно, так ще і менше буде бруду залишатися.

2) Комбінуйте поверхневу і повну чистку. І краще якщо спочатку перше, потім друге.

3) Проводите чистку клавіатури хоча б раз на півроку, а в перервах по мірі її забруднення (як було описано вище).

Як бачите, почистити клавіатуру від бруду і пилу зовсім просто.