Мій негативний досвід володіння відеокартою nvidia

17

В інтернеті прийнято завзято обговорювати війни відеокарт, і в більшості випадків перемога виявляється за компанією nvidia. Воно й зрозуміло, адже згідно зі статистикою, зеленим належить більше 77% ринку, а amd у відстаючих-всього 14%, при значних 8% у вбудованих відеоадаптерів intel. Коли три чверті геймерів відстоюють свої інтереси, складно їм що-небудь протиставити. Але я спробую.

Вже не раз писав, що користуюся тільки продукцією компанії amd, а альтернативу не розглядаю. Детальніше можете прочитати в статтях” особистий досвід – купую тільки продукцію amd і не знаю проблем “і”моя відповідь хейтерам amd – ділюся досвідом експлуатації референсної radeon rx 5700 через рік”.

Але сьогодні мова піде про той випадок, після якого я остаточно і безповоротно відмовився від відеокарт geforce.

2008 рік. Долар коштував 25-30 рублів, а я тоді тільки надходив до інституту і під цю справу вирішив зібрати собі новий комп. Всі характеристики вже й не згадаю, але там був двоядерний процесор intel core 2 duo e8400 і майже топова відеокарта на той час – nvidia geforce 8800 gts 512mb . Огляд на неї досі зберігся на оверах, можна навіть почитати коментарі.

Тоді було модним друкувати на лицьовій панелі красиві арти, хоча зараз виглядає несолідно і навіть безглуздо, картка виглядала приблизно так:

Минув якийсь час, 8800 gts справно працювала в моєму пк. Грав я тоді у всякі шутери типу half-life 2, також по мережі ганяли в garry’s mod . У нас навіть був свій канал в mirc (олди пам’ятають!) і ми влаштовували онлайн-сходки шанувальників халфи. Безтурботний був час.

реклама

Фото з особистого архіву: лютий 2008 року, сходка уральських шанувальників half-life

І ось, як раз після закінчення гарантії, в один прекрасний день я включаю комп’ютер і спостерігаю наступну картину:

Артефакти по всьому екрану то з’являлися, то зникали. А в якийсь момент зображення не стало зовсім. З інтернету я дізнався, що це типова хвороба 8800 gts: таких карток було дуже багато. Комусь допомагав прогрів, але ненадовго.

Я посварив виробника за заплановане старіння, а карту довелося викинути на смітник.

Після цього випадку я і задумався змінити вендора і не пошкодував. Ati radeon 7870, а потім вже amd radeon r9 290 і rx 5700 відмінно служили мені. Остання працює в поточному пк і донині, бо кріптомайнинговая лихоманка не дає змінити її на нове покоління.

Останнє фото легендарної r9 290, яку я продав тільки у вересні 2019 року

Час показав, що я мав рацію: у наступних поколінь geforce, зокрема 900-го, частою проблемою був той самий відвал чіпа, картки навіть не доживали до кінця гарантії. А я просидів на radeon 290 цілих 5 років, не знаючи проблем.