Parted Magic: комп’ютерний аудит і діагностика жорсткого диска

  297

  Дистрибутив Parted Magic містить багато корисних програм, включаючи аудит комп’ютерного обладнання та діагностику жорсткого диска. Запуск дистрибутива у вигляді LiveCD дозволяє перевірити устаткування перед покупкою комп’ютера або діагностувати диск у разі збою.

  Інструмент виявлення обладнання

  Додаток доступний на стартовому екрані , виберіть у меню «Додатки».

  memtest86

  Другий додаток з Extras Menu – Memtest86 + для діагностики оперативної пам’яті.

  GSmartControl

  графічний інтерфейс для smartctl .
  Запускаються додатки: Системні інструменти >>> Стан диска (GSmatrControl) або значок «Стан диска» на робочому столі.
  Після запуску програми вона відображає всі виявлені диски разом з базовою інформацією про пристрої, наприклад, модель, серія, ємність, ємність сектора, підтримка SMART і т. Д.

  Parted Magic: компьютерный аудит и диагностика жесткого диска

  При подвійному клацанні по пристрою відображається більш детальна SMART-інформація, яка інформує про стан диска. Параметри, які відхиляються від норми, будуть виділені. Ми також можемо виконати ряд тестів жорсткого диска, включити / відключити SMART і зберегти корисний звіт в текстовий файл.
  Він дозволяє виконувати тести диска: коротку коротку самоперевірку (мета полягає в тому, щоб виявити повністю пошкоджений диск без виконання повного сканування) і повну розширену самоперевірку (тестування всієї поверхні диска і виконання комплексних тестів).

  Parted Magic: компьютерный аудит и диагностика жесткого диска

  Hardware Lister (lshw)

  графічний інтерфейс на інструменті lshw. Додаток для відображення конфігурації обладнання комп’ютера: встановлена пам’ять, процесор, материнська плата, карти PCI і т. Д.
  Запускаємо програми, вибравши меню «Пуск» >>> «Стандартні»> «Список обладнання». Ви також можете запустити lshw в текстовому режимі, набравши «lshw» в терміналі.

  Parted Magic: компьютерный аудит и диагностика жесткого диска

  Hardinfo (системний профілювальник і тест продуктивності)

  Додаток ідентифікує обладнання, встановлене на комп’ютері. Також відображаються дані про мережевих підключеннях. Це також дозволяє виконувати декілька діагностичних тестів і зберігати звіт в текстовому / HTML-файлі.
  Ми запускаємо програми, вибравши меню «Пуск» >>> «Системні інструменти» >>> «system profiler» і тест продуктивності або клацнувши значок «system profiler» на робочому столі.

  Parted Magic: компьютерный аудит и диагностика жесткого диска

  Аудіо тест

  інструмент виконує тест звукової карти. Відображає назву виявленої карти і виконує звуковий тест, відтворюючи звуковий сигнал.
  Ми запускаємо тестування, вибираючи меню Пуск >>> Аксесуари> Аудіо тест.

  Parted Magic: компьютерный аудит и диагностика жесткого диска

  Тестер стабільності системи

  додаток для виконання тесту стабільності системи шляхом обчислення до 128 мільйонів цифр Пі. Це дозволяє визначити, чи є дана апаратна конфігурація стабільною і не викликає помилок. У ньому реалізовані два обчислювальних алгоритму: квадратична збіжність Бервейна і Гаусса-Лежандра.
  Процес тестування включає запуск як мінімум двох потоків одночасно (макс. 32). Після кожного етапу розрахунку порівнюються результати всіх потоків і повідомляються про будь-які відмінності між ними. Існує також однопоточне опція розрахунку, яка призначена для бенчмаркінгу і не перевіряє стабільність.
  Ми запускаємо програми, вибираючи меню Пуск >>> Системні інструменти> Тестер стабільності системи

  Parted Magic: компьютерный аудит и диагностика жесткого диска