Способи застосування клавіш Ctrl+Alt+Del

515

Будь початківець ПК – користувач неминуче хоч раз та потрапляв у таку ситуацію, коли комп’ютер безнадійно зависав і відмовлявся працювати далі. Перебравши в голові всі необхідні на цей випадок інструкції, і відчувши себе «чайником» можна спробувати «реанімувати» машину. Якщо вчитель інформатики зумів переконати вас, що вимикати комп’ютер механічно, за допомогою розташованої на блоці живлення кнопки недобре, то слід спробувати чарівну комбінацію клавіш Ctrl + Alt + Del.
Передбачається, що ця комбінація негайно викличе системний Диспетчер завдань Windows, а вже звідти не складе праці перезавантажити або вимкнути машину. Іноді це дійсно допомагає, але в більшості випадків – ні. Наприклад, усі сучасні ігри зазвичай працюють досить стабільно, але якщо їм трапляється «зависнути», то комп’ютер не перезагрузишь таким простим методом. Коли не допомагають стандартні варіанти – Alt +F4; Ctrl+Alt+Del, то користувачеві залишається тільки врізати кулаком по маленькій і незручною кнопку перезавантаження. Ця дія може сильно не сподобатися всій системі. Може вийти так, що після перезавантаження ПК відмовиться «бачити» операційку, що загрожує її перевстановлення.


Всупереч поширеній думці, інсталяція Windows не така вже й складна процедура, доступна навіть «чайнику». Варто тільки вставити інсталяційний диск, погодитися з ліцензійними вимогами, а далі система виконає все автоматично. Шкода тільки загублених файлів, адже з-під старої операційки не все вдасться витягнути.

Застосування чарівного сполучення клавіш Ctrl+Alt+Del може знадобитися в ще одному, більш екзотичному випадку. Будь-який користувач мережі інтернет не застрахований від всіляких вірусів – у цьому переконується кожен вже в перший місяць експлуатації послуги. При цьому зовсім не обов’язково лазити по підозрілих сайтів для дорослих – вірус підхопити де завгодно. У результаті виходить наступна ситуація – прокинувся, включив комп’ютер, а на екрані – порнографічний банер. Природно, закрити його не вийде. Зловмисники не забудуть виставити свої вимоги – відправ СМС на номер, і так далі, і тому подібне.

У такій ситуації першим спонуканням «чайника» буде скористатися порадою старших товаришів, які володіють досвідом вирішення такої ситуації. Оскільки скористатися порадою кого – небудь із знайомих не завжди зручно, то залишається один варіант – відшукати інформацію в інтернеті. Ось тільки є одна невелика проблема – шкідливий банер висить якраз по центру екрану і закриває собою значок для запуску експлорера.
Якщо в меню ПУСК у вкладці «Всі програми» також відсутня запуску іконка, то залишається звернутися до комбінації клавіш Ctrl+Alt+Del. Там, в Диспетчері завдань Windows, є одна дуже корисна команда в меню: Файл –> Нове завдання (Виконати…). З цього меню можна потрапити в будь-який ресурс комп’ютера, в тому числі і в Інтернет.

Якщо необхідно закрити безнадійно завислу програму, але перезавантажувати комп’ютер немає особливої потреби, то можна також скористатися цією знайомою комбінацією -Ctrl+Alt+Del. І у вкладці Процеси знайти Ваш процес натисканням del вбити його. В меню є команда, що дозволяє примусово завершити будь-який процес. Слід лише враховувати, що не всі процеси можна прибирати, оскільки деякі з них (системні) призведуть до збою і перезавантаження. Користуватися таким методом не варто занадто часто, так і для новачків він не підійде – є ризик відключити який-небудь системний процес.

Основним застосуванням клавіш Ctrl+Alt+Del була і буде перезавантаження системи. Дійсно, навіщо намагатися завершити процес, коли можна швидко і без зусиль надати виконувати цю задачу комп’ютера. Якщо перезавантаження буде здійснена механічним, а програмним способом, то ніяких неприємностей при наступному запуску не відбудеться. А якщо все ж знадобився механічний перезапуск та системні параметри збилися (що трапляється досить рідко) завжди можна повернути Windows в попередній стан за допомогою функції відновлення системи.