Чому сильно гріється ноутбук?

615

Ноутбук, річ хороша в плані мобільності. Але для неї доводиться жертвувати комплектуючими. Саме тому в ноутбуки вставляють спеціально призначені відеокарти, процесори, оперативну пам’ять і т. п. Вони не здатні позмагатися зі своїми “побратимами” для ПК, але ближче до справи…

Отже, основна причина того, що ноутбук або нетбук гріється – це пил.
І якщо у випадку з ПК Ви могли б її почистити лише відкрутивши кришку системного блоку, то з мобільними ПК набагато складніше.
Так само поширеною причиною є висихання термопасти. Термопаста наноситься в основному на процесор і не дає йому нагріватися. Але з часом вона висихає і її потрібно замінити.
Так само спільно з нагріванням ноутбука найчастіше присутня і його “гучність”. Адже якщо пил загороджує вихід повітря в гратах, то кулер (вентилятор) намагається крутитися сильніше і швидше, щоб пропхати цей гаряче повітря. Зрозуміло це для нього ненормально – критится з подвоєною (або більше) швидкістю. І з часом він може “накритися”.
У випадках, описаних вище, рекомендується віднести ноутбук до фахівців в сервісний центр.

Ще грітися може із за того, що загороджений вихід повітря з ноутбука. В ноут передбачені спеціальні “дірочки”, розташовані по всьому корпусу або в певних місцях. Вони випускають гаряче повітря з процесора і відеокарти. Тому слід знати, що не потрібно їх загороджувати ганчірками або книгами або ще чим. Але найчастіше ці “дірочки” забиваються пилом і тут без допомоги фахівця і розбирання ноутбука не обійтися.

Якщо ваш ноутбук або нетбук почав зависати і перезавантажуватися сам по собі – знайте, це ознака того, що він перегрівається і спрацьовує аварійне завершення роботи.

Визначити перегрів з допомогою програм. наприклад за допомогою програми AIDA64.

Завантажуємо і запускаємо. Переходимо на вкладку Комп’ютер – Датчики:


Максимально допустимі температури комплектуючих ноутбука:

Процесор – не вище 50 градусів
Системна плата – 30-40 градусів
Відеокарта – 50-60 в просте, 80-90 при навантаженні.

Єдине, що можу порадити простим користувачам, щоб уберегтися від перегріву і не ходити в СЦ – придбати охолоджуючу постачання. Зараз їх існує досить багато варіацій, але краще брати щоб під весь корпус була, приподнимала, з вентиляторами та додатковими USB-портами. Матеріал чим міцніше, тим краще. Ідеальний варіант – алюміній.

За допомогою цієї підставки ви отримаєте такі переваги як:

 • вихід гарячого повітря не буде заблокований;
 • вхід холодного повітря так само буде вільним (а він зазвичай забирається знизу корпусу);
 • займете один USB порт, а натомість можете отримати 2-10 додаткових (а USB роз’ємів на ноутбуків часто не вистачає);
 • додаткові вентилятори дадуть більше ефекту (якщо стоять там, де треба);
 • цим самим зменшите температуру нагрівання на 5-15 градусів.

  Але в будь-якому разі це лише тимчасове вирішення проблеми і Ви не цінуєте свої дані, або ледар. Тому найправильніше рішення – це розібрати про очистити від пилу.
  Якщо Ви не вмієте або боїтеся, то краще не лізьте. Тому що після цього він може взагалі не включиться.
  Від себе додам лише те, що я на днях розібрав і почистив ноутбук. Замінив термопасту і очистив “прохід” у вентиляційних отворах. В результаті ноутбук став набагато менше грітися (раніше рука аж “горіла” біля “воздуховывода”) і став майже безшумним (ну ще б, бідний кулер (вентилятор) старався з усіх сил швидше крутитися, щоб гаряче повітря пропхати крізь цей шар пилу).