Ноутбук, нетбук чи планшет – що вибрати?

736

ноутбук, нетбук або планшет що вибрати

У цій статті я допоможу визначитись з вибором що ж все таки краще вибрати – ноутбук, небук або планшет. Розгляну основні переваги і недоліки того або іншого пристрою і для чого вони взагалі призначені. Адже коли доводиться обирати щось портативне наш вибір в основному падає на ноутбук, але зараз вже з’явилися нетбуки і планшетні комп’ютери і на них теж варто звернути увагу.
Я вже написав кілька статей про вибір, це Комп’ютер, моноблок, ноутбук або нетбук? і Як вибрати планшет з розумом, у цій же статті будуть розглянуті частково і ті і ті, але вже з іншої точки зору і з додаванням порівняння планшета.

Отже, для початку визначимося, для чого ж все-таки Вам потрібен планшет, ноутбук або нетбук? Відповідь була на самому початку – це в першу чергу мобільність і портативність. Розглянемо їх переваги і недоліки один до одного по категоріях, а в кінці я сподіваюся Ви зможете визначитися.

Екран, розмір і вага ноутбука і планшета небука
Ноутбук – розмір від 12 до 21 дюйма, вага від 1 кг (ультрабуки) до 3,5 кг
Нетбук – розмір від 7 до 11 дюйма, вага в середньому 1 кг
Планшет – розмір від 4 до 11 дюйма, вага в середньому 0,5 кг
Висновок за розміром і вагою перемагає планшет

Метод введення ноутбука, небука і планшета
Ноутбук – клавіатура, тачпад
Нетбук – клавіатура, тачпад
Планшет – сенсор, при наявності док станції – клавіатура
Висновок – для роботи з текстом і графікою (пошта, документи, зображення) звичніше користуватися клавіатурою і мишкою – краще ноутбук і нетбук. Планшет їх наздоганяє, але для тих хто звик спілкуватися на сенсорному смартфоні то планшет так само підійде.

Продуктивність ноутбука, небука і планшета
Ноутбук – підходить для потужних ігор і програм, які використовуються в ПК
Нетбук – підходить для простих ігор і не ресурсномістких програм
Планшет – більше підходить для роботи з мультимедіа
Висновок – ноутбук перемагає лише в тому випадку, якщо дійсно потрібна висока продуктивність, але нинішні нетбуки і планшети можуть з ним конкурувати в плані виконання середніх вимог

Зберігання даних і пам’ять в ноутбуці, небуке і планшеті
Ноутбук – максимум 1 Тб
Нетбук – 320 Гб максимум
Планшет – максимум 64 Гб
Висновок – це порівняльна характеристика. Пам’ять може бути і більше, але по-перше – це буде дорого, а по-друге – я розглядаю ті які зараз лежать в магазинах як загальнодоступні. Звичайно не варто забувати про розширення, але все одно навіть при цьому значення не зміниться. У підсумку для зберігання великої кількості даних краще вибрати ноутбук

Автономність батареї ноутбука, небука і планшета при роботі середньої
Ноутбук – близько 3х годин
Нетбук – близько 5ти годин
Планшет – близько 8ми годин
Висновок – якщо Ви будете використовувати ці пристрої при такому розкладі як: трохи пограти, попрацювати з текстом, посидіти в інтернеті і подивитися фільм, то планшет в цьому перемагає

Думаю немає потреби писати про роз’ємах або ОС в них т. к. це кожен вибирає для себе.

Загальний висновок:
Що ж все таки краще і мобільніше?
Ноутбук – підійде якщо Ви 2-4 рази в рік їдете у відрядження в інше місто, там залишаєтеся і працюєте. Це просто ідеальне рішення тому що з Вами буде майже той самий настільний комп’ютер і таким же функціоналом (залежить від комплектації). На ньому комфортно працювати з текстом, пограти в ігри, подивитися фільми не напружуючи очі, посидіти в інтернеті, поспілкуватись по скайпу, працювати графікою і своїми улюбленими програмами. Комфортно розташувавшись в будь-якому місці (хоч сидячи в кріслі) займатися своїми справами.
Недоліками є лише його розміри виходячи з яких його краще поставити на місце і нехай стоїть.

Нетбук – просто необхідний для ділових людей які дуже часто знаходяться в роз’їздах і їм потрібно оперативно отримувати доступ до їх роботи. Маленькі розміри і вага дозволяють носити його навіть у дипломаті або сумочці. Можна прийти з ним в кафе і користуюся Wi Fi спокійно працювати кілька годин в інтернеті. Наявність підключення клавіатури і миші робить роботу ще ефективніше. Можна підібрати досить продуктивний нетбук який дозволить працювати, наприклад, в тому ж самому Photoshope без зависань.
Недоліком є його екран, особливо коли потрібно працювати з текстом.

Планшет – більше підходить для молодих і амбітних людей, яким потрібно бути завжди в онлайні, які стежать за новинками технологій. За допомогою планшета можна спокійно сидіти в електричці/поїздом/автобусом і читати якусь книгу. Можна скрасити час очікування в будь-якому місці погравши у що-небудь, подивившись відео або просто провести час в інтернеті (обмежує лише мережа Wi Fi і наявність сім карти). Корисний тим, що можна носити з собою хоч в кишені, благо розмір і вага це дозволяють. Можна сфотографувати і поділитися з друзями фотографіями. Загалом це той же самий смартфон, тільки з великим екраном. Дзвонити з нього можна, але тільки через Skype і інші рішення ip-телефонії. До деяких моделей можна підключити док-станцію у вигляді клавіатури і вільно набирати текст звичним способом.
Недоліком на мій погляд є що планшет все-таки це вся мультимедіа в одному пристрої. Можна, звичайно, попрацювати з графікою і текстом, але все одно це буде не так зручно як за допомогою клавіатури і миші (звичний нам спосіб) і для цього доведеться вибирати планшет ціною від 15 тисяч хоча за ці гроші простіше взяти нетбук, але це вже Вам вирішувати…

Ноутбук
Нетбук
Планшет

Голосувати
Результати