Існування ryzen threadripper 5000 підтвердилося: вони вже беруть участь в розподілених обчисленнях

113

Незважаючи на те, що компанія amd ще офіційно не анонсувала процесори ryzen threadripper 5000 на архітектурі zen 3 з кодовим ім’ям chagall, пара чіпів даної серії, призначених для робочих станцій, вже щосили працює в рамках проекту [email protected] це проект розподілених обчислень по створенню високоточної тривимірної динамічної моделі зоряних потоків в нашій галактиці.

Джерело зображення: amd

Обидва чіпи відзначилися в базі даних [email protected] 23 серпня. Одним з них стала флагманська модель ryzen threadripper pro 5995wx. Завдяки витоку gigabyte стало відомо, що процесори серії amd chagall зможуть запропонувати до 64 обчислювальних ядер. Неважко здогадатися, що вищезгадана модель, швидше за все, оснащена саме такою кількістю обчислювальних ядер, здатних обробляти 128 віртуальних потоків.

Другою засвітилася моделлю стала ryzen threadripper pro 5945wx, що володіє 12 ядрами і 24 віртуальними потоками. При цьому для молодшої версії процесора також вказані показники продуктивності – 5,56 млрд операцій в секунду для обчислень з плаваючою комою і 21,6 млрд — для цілочисельних.

Очевидно, що нова серія процесорів ryzen threadripper pro 5000 буде складатися з більшої кількості моделей. Правда, подробиць про це поки ніяких немає. Імовірно, у складі сімейства також будуть присутні моделі з 16, 24 і 32 обчислювальними ядрами.

Як і у випадку з процесорами threadripper 3000, сімейство chagall розділиться на два підкласу: споживчі моделі для сокета strx4 c чотирьохканальним контролером пам’яті і моделі threadripper pro для сокета swrx8 для високопродуктивних робочих станцій, оснащені восьмиканальним контролером пам’яті.

Згідно з останніми чутками, споживчі версії ryzen threadripper 5000 повинні з’явитися в листопаді цього року, а моделі для серверних станцій — не раніше січня 2022-го.