Як вибрати монітор? Рекомендації 2013

424

Вибираючи комп’ютер, часом монітора не приділяють належну увагу. А даремно, адже саме за його екраном Ви будите проводити по кілька годин на день. Отже від його вибору залежить Ваше здоров’я, а саме – зір.
До речі, щодо зору – щоб очі швидко не втомлювалися, рекомендую робити таку “зарядку” – півгодини працюєте за екраном, а потім хвилин дві дивіться кудись вдалину у вікно.

Так само ця частина Персонального комп’ютера є однією з найбільш довговічних комплектуючих (зрозуміло при правильному догляді). Я маю на увазі те, що купуючи монітор, Ви будете користуватися ним протягом мінімум 5-7 років. За цей час зміниться багато “запчастин” ПК, а монітор зазвичай всіх довголітнє.

В наш час (а саме на початок 2013 року) на ринку існує тільки один вид моніторів – це LCD (рк). Значить про CRT (на електронно-променевій трубці) вже не варто писати.
Переваги РК-моніторів вже давно стало очевидним і саме тому вони витіснили своїх “трубочных батьків”.

Розберемося, на які характеристики РК моніторів варто звертати увагу при виборі?

Діагональ (Розмір екрану).
Сама “помітна” характеристика, на яку найчастіше звертають увагу в першу чергу. Вимірюється по діагоналі у дюймах (можна зустріти і в сантиметрах, але це написано на ціннику, спеціально для росіян ) і в середньому варіюється в межах від 10 до 30. Воно і зрозуміло – занадто маленький екран мало кому потрібен, як, втім, і занадто великий.
Відповідно чим більше екран, тим зручніше і комфортніше працювати з ним більше “вікон” можна відкрити, очі не так втомлюються вдивлятися в те, що відбувається на екрані, можна відсунути монітор подалі від себе (і так само добре видно) та інші достоїнства.
До недоліків можна віднести те, що він займає більше місця на столі (логічно, правда ж?) і деякі комп’ютерні столи не дозволять нормально їх розташувати (будуть заважати бічні перегородки). Та й такі монітори більш вимогливі до ресурсів (відеокарта, електрика).

Співвідношення сторін.
Характеристика яку часто плутають або прирівнюють з попередньою. Тільки справа в тому, що діагональ біля моніторів може бути однаковою, а ось співвідношення сторін – різне.
Тут розрізняють 2 спрямованості – це Широкоформатні і Класичні.
Якщо Перші мають співвідношення 16:9 і 16:10 і виглядають як прямокутники, то Другі мають 5:4 і 4:3 і виглядають як квадрати.
Ну і для наочності – ось Вам картинка. Відповідно зліва широкоформатний, а праворуч – класичний.
широкоформатный и классические мониторыширокоформатний і класичні монітори

Мою монітора на ПК вже 7 років (знову я про термін служби =) ) і він є класичним. Просто тому, що 7 років тому широкоформатні тільки
почали з’являтися на ринку і під них мало було ігор і програм (були смуги праворуч і ліворуч). Зараз же, в березні 2013 року, я практично не бачу класичних моніторів – все змінилося.
Думаю по праву це гарна заміна, тому що на такому моніці можна розмістити більше вікон та інформації, а щодо довжини – можна просто прокрутити вниз. Таким чином, широкоформатний монітор може підійти для будь-яких цілей, будь то графіка або тексти.

Дозвіл.
Кількість точок (пікселів) по горизонталі і по вертикалі на екрані монітора. Відповідно чим вище роздільна здатність монітора, тим більше інформації можна вивести на екран, відкрити відразу декілька документів, редагувати велике зображення і т. д.
Зазвичай вказується максимальна роздільна здатність, т. к. зробити менше Ви самі зможете, а от збільшити цей показник програмно не вийде Bignose .
Ця величина прямо залежить від Діагоналі, тобто чим більше діагональ – тим більше дозвіл. Наприклад роздільна здатність 1024×768 мають 15-ти дюймові монітори, 1280×1024 володіють 17-ти і 19-ти дюймові монітори, 1600×1200 – монітори з діагоналлю 20 дюймів і т. д.

Тип матриці.
Для мене це дуже цікава і делікатна тема. І я б навіть назвав її однією з найголовніших при виборі.
Всі сучасні ЖК монітори виготовляються за технологією TFT (Thin Film Transistor) і можуть виготовлятися з різних технологій, які володіють певними перевагами і недоліками. Але зараз існують 2 основні технології – перша і друга це TN і IPS.
Почну з першої.
TN-матриця – найстаріша, дешева і поширена технологія. Крім того, що дешева, має ще один плюс – це низький час відгуку (про нього напишу в наступній характеристиці). З недоліків – погана передача кольору і маленькі кути огляду. Правда зараз вже всі виробники випускають монітори з матрицею TN+Film в якій застосовується своєрідна плівка, яка дозволяє збільшити кути огляду.
IPS-матриця – раніше була дорогою і задоволенням не для кожного, але поступово ціни на ці монітори знижуються і зараз вона більш-менш доступна. Переваги і недоліки – прямо протилежні TN матриці. Існує безліч різновидів цієї матриці, такі як: S-IPS (Super IPS), H-IPS (Horizontal IPS), UH-IPS (Ultra Horizontal IPS), P-IPS (або Professional IPS) та інші.
Так, ще є матриці MVA/PVA – це щось середнє між ними, і володіє всіма плюсами IPS, але і ціна значно вища.
Зараз виробники намагаються випускати матриці які не поступаються іншим. Наприклад ISP роблять більш дешевими. а час відгуку знижується. А TN так само дешевшає, і перенесення кольорів стає краще.
Для наочності наведу основні відмінності між ними:
различия технологии матриц мониторов

Час відгуку.
Хвора тема всіх геймерів LOL Чим вище цей час – тим гірше.
Якщо виражатися по-науковому – це час, необхідний для перемикання пікселя (точки на екрані) з чорного на білий і назад.
Якщо це час занадто велике, то картинка на екрані буде з помітними шлейфами за переміщаються об’єктами. Вимірюється цей час в мілісекундах і в сучасних моніторах ця величина коливається від 2х до 18ти.

Контрастність.
Ця характеристика визначає здатність до передачі відтінків і півтонів. Чим вище контрастність у монітора, тим краще він впорається з відтворенням затемненого зображення.
Вважається, що для нормальної роботи людського ока рівень контрастності повинен бути не нижче 250, значення 500-600 можна вважати хорошим, а 800-1000 – дуже гарним

Яскравість.
Тут все просто. Характеристика показує інтенсивність світіння екрана. Висока яскравість важлива в умовах, коли монітор працює в приміщенні з сильним освітленням. При низькій яскравості зображення, воно може бути засвічено зовнішнім джерелом світла. Вимірюється в канделах на квадратний метр (кд/м2).

Поверхня екрану
Існує 2 виду – глянсова і матова. Перша добре передає картинку, але блищить від світла та мара (відбитки пальців і пил). Друга в точності навпаки Kikik

Роз’єми.
Тут важливо пам’ятати який роз’єм системного блоку, точніше вихід відеокарти. Зрозуміло, потрібно брати такий монітор, у якого є такий же роз’єм. А так само варто подумати, що Ви будете підключати до нього.
Ну а якщо Ви купуєте монітор, то краще йти в ногу з часом та вибирати з цифровими виходами DVI і HDMI. Непогано якщо буде і VGA . Зараз у моніторах в основному присутні 2 роз’єми – це VGA і DVI в силу того, що цифрові технології ще не зовсім замінили аналогові.

Ось в принципі і всі головні характеристики.
До додаткових можна віднести:

  • Наявність відеокамери.
  • Наявність колонок (динаміків).
  • Підставка (на що кріпиться монітор. Дам тут порада – краще брати рухливу і металеву).
  • Наявність 3D.
  • Сенсорні кнопки.

    та інше подібне…

Тут вже Вам вирішувати, що потрібно а що ні.

Рекомендації по вибору монітора для 2013 року
Перед тим, як вибирати монітор, слід визначити для яких цілей він використовуватиметься, при цьому враховуючи що він буде залишатися 5 років (якщо, звичайно, Ви не міняєте монітор кожен рік).

Основними призначеннями моніторів можна вважати : офісний та домашній. З них відходить кілька – ігрової/мультимедійний і дизайнерський .

Домашній монітор.
Розмір від 19 дюймів і роздільну здатність.
Матриця TN або серії IPS, обов’язкова підтримка Full HD і бажано наявність роз’єму входу HDMI.

Офісний монітор.
Тут головне компактність і ціна. Матриця TN, роз’єм VGA, діагональ близько 19ти.

Дизайнерський монітор.
Головне картинка – отже в першу чергу IPS матриця, потім у міру потреби.

Ігровий монітор.
Розмір від 22х, час відгуку як можна менше, динамічна контрастність, роз’єми бажано всі відомі і цифрові.

Зараз дещо покажу які на даний момент можна віднести до тієї чи іншої категорії.

Простий офісний монітор 2013.
офисный монитор 2013офісний монітор 2013

BenQ GL955A
Діагональ 18.5″
Співвідношення сторін – 16:9 (широкоекранний)
Дозвіл екрану – 1366×768
Тип матриці – TN
Час відгуку –
Контрастність – 600:1
Яскравість – 200 кд/м2
Роз’єми – VGA

Ціна в середньому 2900 рублів.

офисный монитор 2013офісний монітор 2013

Philips 196V3LSB
Діагональ 18.5″
Співвідношення сторін – 16:9 (широкоекранний)
Дозвіл екрану – 1366×768
Тип матриці – TN
Час відгуку – 5 мс
Контрастність – 1000:1
Яскравість – 250 кд/м2
Поверхня екрану – антивідблиску
Роз’єми – VGA,DVI

Ціна в середньому 3200 рублів.

офисный монитор 2013

Samsung S19B150N
Діагональ 18.5″
Співвідношення сторін – 16:9 (широкоекранний)
Дозвіл екрану – 1366×768
Тип матриці – TN
Час відгуку – 5 мс
Контрастність – 1000:1
Яскравість – 200 кд/м2
Поверхня екрану – антивідблиску
Роз’єми – VGA

Ціна в середньому 3400 рублів.

Домашній монітор для мультимедіа 2013.
Тут я маю на увазі що він буде використовуватися переважно для перегляду відео.

домашний монитор для фильмов и мультимедиа 2013домашній монітор для фільмів і мультимедіа 2013

BenQ EW2430
Діагональ 24″
Співвідношення сторін – 16:9 (широкоекранний)
Дозвіл екрану 1920×1080
Тип матриці – MVA
Час відгуку – 4 мс
Контрастність – 3000:1
Яскравість – 250 кд/м2
Роз’єми – VGA, HDMI x2, DVI

Ціна в середньому 7500 рублів.

домашний монитор для фильмов и мультимедиа 2013домашній монітор для фільмів і мультимедіа 2013

Viewsonic VX2753mh-LED
Діагональ 27″
Співвідношення сторін – 16:9 (широкоекранний)
Дозвіл екрану 1920×1080
Тип матриці – TN
Час відгуку – 1 мс
Контрастність – 1200:1
Яскравість – 300 кд/м2
Поверхня екрану – антивідблиску
Роз’єми – HDMI x2, VGA

Ціна в середньому 10100 рублів.

домашний монитор для фильмов и мультимедиа 2013

DELL S2740L
Діагональ 27″
Співвідношення сторін – 16:9 (широкоекранний)
Дозвіл екрану 1920×1080
Тип матриці – IPS
Час відгуку – 7 мс
Контрастність – 1000:1
Яскравість – 270 кд/м2
Роз’єми – HDMI, VGA, DVI

Ціна в середньому 14700 рублів.

Домашній монітор для ігор 2013.
Тут я маю на увазі що він буде використовуватися переважно для ігор.

игровой монитор 2013ігровий монітор 2013

BenQ XL2420T
Діагональ 24″
Співвідношення сторін – 16:9 (широкоекранний)
Дозвіл екрану 1920×1080
Тип матриці – TN
Час відгуку: – 2 мс
Контрастність – 1000:1
Динамічна контрастність – 12000000:1
Яскравість 350 кд/м2
Роз’єми – HDMI x2, VGA, DVIx2, DisplayPort

Ціна в середньому 11700 рублів.

игровой монитор 2013

ASUS VG278HE
Діагональ 27″
Співвідношення сторін – 16:9 (широкоекранний)
Дозвіл екрану 1920×1080
Тип матриці – TN
Час відгуку: – 2 мс
Динамічна контрастність – 50000000:1
Яскравість – 300 кд/м2
Роз’єми – HDMI, VGA, DVI, аудіо стерео

Ціна в середньому 19400 рублів.

Дизайнерський монітор 2013.
Стане в нагоді не тільки дизайнерам, але і фотографам, художникам, інженерам та усім тим, кому важлива графіка і картинка.

дизайнерский монитор для графики 2013дизайнерський монітор для графіки 2013

NEC MultiSync EA232WMi
Діагональ 23″
Співвідношення сторін – 16:9 (широкоекранний)
Дозвіл екрану 1920×1080
Тип матриці – E-IPS
Час відгуку матриці – 14 мс
Контрастність – 1000:1
Яскравість – 250 кд/м2
Роз’єми – DisplayPort, VGA, DVI

Ціна в середньому 13300 рублів.

дизайнерский монитор для графики 2013дизайнерський монітор для графіки 2013

NEC MultiSync P241W
Діагональ – 24.1″
Співвідношення сторін – 16:10 (широкоформатний)
Роздільна здатність екрану – 1920×1200
Тип матриці – E-IPS
Час відгуку – 8 мс
Контрастність – 1000:1
Яскравість – 360 кд/м2
Роз’єми – DisplayPort, VGA, DVI

Ціна в середньому 26800 рублів.

Пам’ятаєте!
Я ні в якому разі не закликаю Вас купувати саме ті монітори, які надав вище. Це лише для загального ознайомлення. У реальності в магазинах їх може не виявитися, або можуть бути більш кращі варіанти.

Важливий рада при покупці монітора: якщо Ви вибрали монітор з матрицею TN, то будьте готові до такого поняття, як “биті пікселі” (вигорілі). Існують спеціальні програми для перевірки монітора на биті пікселі (якщо треба – пишіть в коментарях), але їх можна побачити і неозброєним оком.
Вони являють собою точки (або крапку яка завжди “горить” світиться навіть якщо монітор виключений. Технологія виробництва TFT-панелей є дуже складною і допускає наявність невеликого числа несправних пікселів на одну панель.
Щоб перевірити це прямо в магазині – попросіть включити монітор і подивіться на світіння.
Можете попросити включити який-небудь тест для моніторів – щоб показувало лише один колір, наприклад блакитний. І так само уважно подивіться на екран.
Так само вони можуть з’явитися при перевезенні. Так що краще перевірити відразу в магазині бо наявність битих пікселів – це не є гарантійним випадком.