TestDisk / PhotoRec: відновлення даних

  240

  Відновлення розділу / таблиці розділів

  Ми завантажуємо програму і запускаємо його. У підручнику використовується версія для Windows, що працює в Windows 7.

  Створення логотипу – за промовчанням вибрано значення [Створити], яка створює новий файл журналу, що містить інформацію про ефекти додатки. Файл testdisk.log зберігається в папці, з якої ви запускаєте Testdisk. Якщо файл вже перезаписаний. З опцією [Append] ми додаємо інформацію в існуючий файл. Щоб скасувати створення журналу, виберіть [Немає журналу].
  Програма не має типового графічного інтерфейсу, ми працюємо з ним з консолі ( командного рядка ). Однак операція не дуже складна >>> ми рухаємося, натискаючи клавіші зі стрілками на клавіатурі вгору і вниз. Після вибору відповідної опції натисніть клавішу Enter, щоб перейти до наступного етапу.

  Вибір диска – програма відобразить список виявлених фізичних дисків разом з їх місткістю. Найчастіше комп’ютер має тільки один внутрішній фізичний диск, але іноді він може мати декілька. Програма також виявляє зовнішні накопичувачі і флешки.
  Ми вибираємо диск для аналізу, вибираємо опцію [Продовжити] і натискаємо Enter. Використовуйте клавіші зі стрілками вліво / вправо, щоб перейти до опції [Quit] і вийти з програми.

  TestDisk / PhotoRec: восстановление данных

  Вибір типу таблиці розділів – ми вибираємо тип таблиці розділів . Програма також відображає підказку (тип виявленої таблиці) внизу екрану. У більшості випадків (настільні ПК + ноутбуки) це буде [Intel], якщо у нас є GPT-диск, то це буде [EFI GPT].
  TestDisk / PhotoRec: восстановление данных

  Вибір операції – ми вибираємо тип дії, яке буде виконувати програму на диску:

  • [Аналіз] – якщо ви хочете відновити втрачений розділ
  • [Додатково] – зміна типу розділу, відновлення завантажувального сектора, підозра на вміст розділу з можливістю копіювання файлів, відновлення видалених файлів і створення образу диска.
  • [Геометрія] – зміна геометрії диска
  • [Параметри] – параметри програми
  • [MBR Code] – відновлення Master Boot Record
  • [Видалити] – видаливши таблицю розділів, код MBR залишиться без змін.
  • [Quit] – повернутися до вибору диска

  TestDisk / PhotoRec: восстановление данных

  Виберіть [Аналіз], щоб відновити розділи.
  Додаток відображає поточну структуру розділів на диску. Якщо він не знаходить розділи «Ні один розділ не є завантажувальним», виберіть [Швидкий пошук] і натисніть клавішу «Введення» – почнеться пошук диска для пошуку віддалених / втрачених розділів. Ми також можемо зберегти поточний стан розділу у файлі backup.log, який знаходиться в папці, з якої ми запускаємо програму.

  TestDisk / PhotoRec: восстановление данных

  Коли пошук буде завершено, відображаються виявлені розділи (зеленим кольором). Програма також визначає статус кожного з них:

  • * активний, завантажувальний розділ, базовий завантажувальний розділ
  • P – основний розділ
  • L – логічний диск в розширеному розділі, extendend
  • D – віддалений розділ, який потрібно видалити

  Ви можете змінити статус розділу, вибравши один з них і використовуючи ліву / праву клавіші на клавіатурі. Якщо підрозділ має статус запуску (*), але ви не завантажили комп’ютер з нього, ви можете змінити його як основний розділ (P).
  Якщо розділи, давно і видалені, також відображається, виберіть їх курсором вгору / вниз, а потім використовуйте клавіші «вліво» і «вправо», щоб скасувати їх вибір. Буква D буде відображатися перед типом розділу, а колір лінії повинен змінитися з зеленого на світло-сірий.

  Як правило, розділи, позначені зеленим, відновлюються, а світло-сірі – ні. Натисніть Enter, щоб продовжити.

  Натиснувши кнопку P на вибраному розділі ми отримаємо список файлів, які знаходяться на ньому – це дозволяє для перевірки. Якщо розділ старий, з’явиться повідомлення про пошкодженої файлової системи – Давай ant open filesystem -. На цьому етапі ми також можемо скопіювати всі файли, що корисно, коли система не завантажується і не запускається, і нам необхідний доступ до файлів. Для більш детального опису того, як це зробити, див. Відновлення файлів, відновлення видалено нижче.

  Натиснувши клавішу T на вибраному розділі ви можете змінити його тип. Додаток відображає поточний тип і дозволить вам змінити його: виберіть «Список типів розділів, натисніть «Enter», на наступному етапі введіть новий тип розділів, відповідаючи на питання «Новий тип розділів [поточний XX], на основі списку типів, відображається у вікні >>> Реально». ми повинні ввести код, який ідентифікує тип розділу, наприклад, розділи NTFS мають код 07, тому ми повинні ввести «07».

  За допомогою клавіші A ми можемо додати і створити новий розділ. Спосіб для досвідчених користувачів – ми встановлюємо початкові і кінцеві номера циліндра, головки і сектора і вибираємо тип розділу. Створений таким чином розділ вимагає форматування системного рівня.

  TestDisk / PhotoRec: восстановление данных

  Коли програма виявила видалені розділи, і ми вказали, які з них відновити, а які ні, і, використовуючи праву / ліву клавіші, виберіть [Запис], щоб зберегти змінену таблицю розділів на диску.
  Якщо не всі з них були знайдені, ми можемо виконати детальніший пошук – виберіть опцію за замовчуванням [Глибокий пошук] – натисніть enter.

  TestDisk / PhotoRec: восстановление данных

  На питання про те, чи зберігати змінену таблицю розділів, ми відповідаємо, набираючи «Y», що означає підтвердження. З’явиться повідомлення про перезавантаженні комп’ютера, щоб зміни вступили в силу. Тепер у нас повинен бути доступ до втраченого розділу і його вмісту.

  TestDisk / PhotoRec: восстановление данных

  Розширене меню

  Після вибору диска для аналізу і типу таблиці розділів з’явиться вікно з вибором операцій. У розширеному меню у нас є доступ до декількох корисним функціям:

  • [Тип] – змінити тип розділу.
  • [Boot] – розділ відновлення завантажувального сектора і MFT.
  • [Список] – підозрювану вміст розділу і можливість копіювання файлів.
  • [Undelete] – відновити видалені файли.
  • [Створення зображення] – створення образу диска.
  • [Quit] – повернутися в головне меню.

  TestDisk / PhotoRec: восстановление данных

  Відновити завантажувальний сектор розділу (Boot Sector):

  (сектор записаний у перших байтах розділу)
  Симптоми: «Помилка завантаження операційної системи», «Помилка завантаження операційної системи», «Помилка завантаження».
  Увійдіть в меню [Advanced] і виберіть опцію «Boot».

  У нас є можливість відновити сектор з резервної копії (Backup BS) або відновити резервну копію поточного завантажувального сектора. Якщо копії немає, вам потрібно відновити сектор – виберіть RebuildBS -> List, щоб перевірити ефекти, і Write, щоб зберегти.

  Якщо пошкоджений завантажувальний сектор, вам потрібно його полагодити – ви можете використовувати резервну копію завантажувального сектора і замінити пошкоджений сектор. Вибираємо Backup BS, Enner, вводимо “y” і ОК.

  Опція [Dump] створює резервні копії секторів.

  NTFS MFT Repair – виберіть опцію «Відновити MFT».

  З’явиться повідомлення про те, що завантажувальний сектор був успішно відновлений.
  TestDisk / PhotoRec: восстановление данных

  Відновлення файлів:

  якщо ми хочемо відновити видалені файли, виберіть [Додатково]
  потім вкажіть розділи, виберіть [Undelete]
  додаток відображає видалені файли – натисніть клавішу «c», щоб скопіювати поточний вибраний файл. Щоб вибрати кілька файлів, утримуйте клавіші SHIFT +:» (двокрапка), і клавіша «a» вибере всі файли. Заголовна літера “C” копіює вибрані файли.
  Потім виберіть місце зберігання – використовуйте стрілки курсору, щоб вибрати каталог призначення, і буква «з» приймає поточне місце розташування.

  TestDisk / PhotoRec: восстановление данных

  Скопіювати диск у файл образу

  ми вибираємо [Advanced]
  потім вкажіть розділи, виберіть [Створення зображення]
  у наступному вікні виберіть місце зберігання (за замовчуванням файл зображення image.dd зберігається в каталозі / TestDisk / win) – стрілка ліворуч від курсору змінює шлях доступу (стрілка вправо йде далі), літера «з» приймає поточний.
  почнеться процес створення зображення, хід виконання якого буде відображатися у вікні програми. По завершенні буде відображено «Зображення успішно створено».
  Копіювання виконується за секторами, тому вільний і використаний простір копіюється, а розмір файлу відповідає обсягу диска. Створений файл можна відкрити у 7-zip і витягнуті файли.

  TestDisk / PhotoRec: восстановление данных

  Відновити основну завантажувальний запис (MBR):

  (це перший сектор на жорсткому диску)
  Симптоми: «Помилка основний завантажувальний запис», «Сектор не знайдений», «Невірна таблиця розділів» та похідні або порожній чорний екран, «Операційна система не знайдена». Розмиття MBR означає, що комп’ютер не може знайти операційну систему, яка, швидше за все, знаходиться в справному стані на диску (він не може прочитати, з якого розділу повинна завантажуватися система).
  Відновлення: ми вибираємо опцію «MBRCode» – після використання цієї команди TestDisk перезапише область код диска, потрібні для завантаження операційної системи.
  Однак, якщо пошкодження було викликане вірусом MBR, це не рекомендований або безпечний метод. Існує група вірусів, які шифрують MBR, і тоді така команда стане абсолютною катастрофою, робить диск недоступним. Ми використовуємо його тільки тоді, коли впевнені, що знаходиться там вірус не відноситься до типу «шифрування».

  TestDisk / PhotoRec: восстановление данных

  Відновлення завантажувального сектора MBR і відновлення та налаштування завантаження Windows

  Видалити всі розділи

  Опція перезаписує таблицю розділів в коді MBR, скидає її. Це означає, що всі розділи будуть видалені разом з файлами на них.
  TestDisk / PhotoRec: восстановление данных

  PhoteRec – відновлення файлів

  PhoteRec – спочатку використання аналогічно TestDisk – з короткого списку дисків ми вибираємо той, з якого ми будемо відновлювати файли.
  Тепер додаток відображає таблицю розділів вибраного диска. Ми вибираємо розділ для аналізу, переконайтеся, що в нижній частині вікна обрана опція «Пошук», і натискаємо «enter».
  TestDisk / PhotoRec: восстановление данных

  По-перше, ми можемо вказати типи файлів для відновлення, вибравши File Opt. Ми вибираємо / знімати виділення з пробілу.

  TestDisk / PhotoRec: восстановление данных

  Ми вказуємо файлову систему, доступну на розділі
  TestDisk / PhotoRec: восстановление данных

  Ми вирішуємо, чи повинна програма шукати весь диск або розділ, або обмежувати пошук лише областю, в даний час не зайнятої файлами.
  TestDisk / PhotoRec: восстановление данных

  Ми обираємо, де відновлені файли повинні бути збережені. За замовчуванням програма пропонує зберегти в робочій папці PhotoRec (каталог, з якого він запускається). Щоб змінити місце, використовуйте клавіші вгору / вниз, щоб перейти до … і натискайте кілька разів, поки ми не отримаємо потрібний каталог. В Linux диски доступні в / media або / mnt. Щоб прийняти пропозицію, введіть «Y».

  У вікні додатка статистика відновлених файлів оновлюється на постійній основі, ви можете отримати до них доступ відразу, не чекаючи завершення. Щоб зупинити процес, натисніть Enter для підтвердження Стоп. Для виходу виберіть Quit і натисніть Enter.
  Після завершення сканування відобразиться зведена інформація (процес сканування може зайняти кілька годин) для перегляду каталогу з відновленими файлами – додаток зберігає формат, але не відновлює початкові імена файлів. Добре сортувати їх, наприклад, за типом.
  TestDisk / PhotoRec: восстановление данных

  QPhotoRec

  Графічний інтерфейс для консолі PhotoRec, доступний з версії 7.0. Підходить для менш досвідчених користувачів, дозволяє легко відновити дані.
  TestDisk / PhotoRec: восстановление данных

  Операція дуже проста: ми вибираємо фізичний диск або розділ, файлову систему, область сканування, місце призначення для відновлених файлів і формат файлу (кнопка «Формати файлів»).
  Щоб почати процес, натисніть Пошук.