Opera Neon – Новий браузер від Mozilla

475

Нещодавно Opera опублікувала свій новий браузер – Neon. Браузер цей експериментальний і побудований на новому движку Blink (хоча і використовує Chromium, як написано в ньому самому) як пишуть в Opera. У зв’язку з тим, що це дуже новий браузер, то цілком ймовірно, що буде виявлено багато помилок і недоліків, а так само те, що його будуть (або не будуть?) допрацьовувати. Проте вже на сьогоднішній день це цілком собі гарний (в першу чергу) “кавун”, зі своїми цікавими особливостями.

Стартова сторінка браузера являє собою наступний вигляд:


Що тут примітного?

1) Задній фон використовує шпалери Вашого Робочого столу (принаймні має. У мене чомусь не подцепилось).
2) Всіма улюблена експрес-панель, яка містить швидкі посилання на популярні сайти, при відкритті нової вкладки, тепер має вигляд якихось “бульбашок”, які можна переміщати і змінювати розмір (тільки додати і видалити). Їх порядок залежить від відвідуваності (це вже знайоме багатьом) – тобто чим частіше Ви заходите на сайт, тим “бульбашка” буде вище. До речі, зветься ця панель Timeline.
3) Верхній панелі вкладок більше немає. Точніше вона перемістилася вправо і всі відкриті сайти відображаються кружечками в цій вертикальній смузі. До речі, звідси їх і потрібно перетягувати на Timeline, щоб у подальшому вони там відображалися.
4) Нова вкладка відкривається шляхом натискання + угорі ліворуч у вертикальному меню.

Як ви могли помітити, так само відсутня адресна рядок. Замість неї використовується єдина – називається “запиту”. В принципі, воно і зрозуміло. Думаю вже багато використовують адресну рядок в браузері як для введення url адрес, так і для тексту в пошуку. Ця рядок представляє з себе те ж саме. Можна як шукати:
Opera Neon - Новый браузер от Opera

так і набирати адреса сайту:
Opera Neon - Новый браузер от Opera

У результаті відкритий сайт у цьому браузері, з відкритими ще вкладками, являє собою наступний вигляд:
Opera Neon - Новый браузер от Opera

Тут я відразу даю позначення кнопки в лівому вертикальному меню:

1 – відкриття нової вкладки.
2 – спеціальний видеофрейм, який дозволяє показувати відкрите відео на будь-якій відкритій вкладці (і не одне), яким можна прямо звідти керувати (перемотати, вимкнути, поставити на паузу і т. п.) а так само витягнути і розмістити з будь-яким розміром (змінюється) на відкритої вкладці.
3 – кнопка для створення скріншоту прив’язки, при натисканні на яку Ви виділяєте фрагмент на відкритій вкладці і він потрапляє …
4 – от сюди. Тут всі вони зберігаються. Звідси можна перейти на сторінку, де цей фрагмент був створений. А так же перетягнути фрагмент на сайт, який підтримує вставку зображення безпосередньо у вікно (наприклад в діалоги ВК).
5 – звичайна панель завантажень.

Так само однією з “фішок” є те, що можна одночасно відкрити дві вкладки і дивитися в одній:
Opera Neon - Новый браузер от Opera

Розмір змінюється шляхом розтягування вліво або вправо.

Ну ось в принципі і вся нова Опера.

Офіційна сторінка завантаження

З мінусів можу відзначити наступне:

1) Не запитує при установці взагалі нічого. З налаштувань тільки те, що можна встановити для всіх користувачів або для поточного. Далі просто ставиться куди йому хочеться (у папку AppData (в моєму випадку якщо для одного користувача)), створює ярлики на Робочому столі і в Панелі завдань, а потім просто відразу відкривається. Дуже нахабно. Добре ще що за замовчуванням себе головним не зробив і нічого лівого не встановив (якщо судити за моїми антивірусу, фаерволу і програми для стеження за змінами реєстру).
2) Немає закладок. Взагалі. Ніяк не додати і не переглянути. Тільки Timeline. Ну або використовувати штуку для прив’язки (скріншотів)
3) Немає розширень і плагінів.
4) Всякі дрібниці у вигляді відсутності VPN, блокувальника реклами, тим, користувачів і т. п.

І все ж не варто цей браузер як-то лаяти. Наприклад мені сподобалося що всі гарячі клавіші для роботи з браузером залишилися тими ж. Мінімальні налаштування і речі для серфінгу в інтернеті присутні. Незручно правда небагато, але я думаю що у цього браузера все попереду. А ви як думаєте?

Офіційне відео: