Snapdragon 8 gen 1 проти snapdragon 888 plus: швидше, але гаряче

34

Техноблогери взялися порівняти новий флагманський процесор snapdragon 8 gen 1 з попередником, протестувавши його в складі різних смартфонів. Суперником нового moto x30 став vivo x70 pro+, оснащений чіпом snapdragon 888 plus — обидва апарати позмагалися в бенчмарках і мобільних іграх.

Для початку гаджети пройшли випробування в antutu, де snapdragon 8 gen 1 виявився на 12% могутніше попередника. А ось в geekbench 5 вони показали майже однакові результати. Варто врахувати, що поточна версія програми не визначає архітектуру arm v9 (розпізнаючи її як arm v8) — на думку блогерів, це могло вплинути на об’єктивність підсумкової оцінки.

Далі чіпи порівняли по частині вбудованої графіки. У дисципліні 3dmark wildlife новий snapdragon відірвався від торішньої моделі на 41% після 20 прогонів чіп зберіг хорошу стабільність — на рівні 70%. Однак корпус смартфона при цьому нагрівся вище 50 градусів. У бенчмарку cpu throttling через 30 хвилин обчислень продуктивність snapdragon 8 gen 1 знизилася до 80% від максимальної, а snapdragon 888 plus — до 85%.

Після синтетичного тестування moto x30, блогери перейшли до реальних випробувань смартфона в таких іграх, як bgmi (індійська версія pubg mobile), call of duty: mobile і genshin impact. У всіх тайтлах був відзначений приріст продуктивності графіки нового процесора, яка демонструвала плавність картинки, практично без зникнення кадрів. Єдиним відчутним мінусом апарату автори тестів назвали схильність до нагрівання.