Як записати на флешку файл великого розміру

482

Іноді потрібно записати на флешку файл великого обсягу. Наприклад образ гри або фільм, який “важить” більше 2 Гб.
У цій статті не буде “извращенств” і складних маніпуляцій зі сторонніми програмами або налаштуваннями Windows. Все набагато простіше.

Справа в тому, що всі флешки поставляються на прилавки магазинів з файловою системою FAT32, яка дозволяє записувати на неї файл не більше 2-х Гб. В принципі немає різниці яка ФС на флешці, тому ми її просто отформатируем в NTFS, що дозволить записати файл максимум 16 Гб і у вас не буде виникати помилка з надписом “Диск, на який проводитиметься запис, переповнений. Вставити наступний диск”.

Слід пам’ятати, що при форматуванні на флешці всі файли видалятися. Тому краще заздалегідь скопіювати їх на комп’ютер і провести форматування стандартним способом: Пуск – ПКМ на флешці – Форматувати, вибравши в полі Файлова система NTFS.

Але тут є маленький нюанс. Якщо у Windows 7 це все пройде як по маслу, то в Windows XP не буде такої системи в списку, т. до. цього не передбачено:


Щоб виправити це, треба зайти в диспетчер пристроїв (
У Windows XP: ПКМ на Моєму комп’ютері – Властивості – закладка Обладнання – Диспетчер пристроїв
В Windows 7: ПКМ на Моєму комп’ютері – Властивості – зліва посилання Диспетчер пристроїв
)
Розкриваємо гілку Дискові пристрої і знаходимо свою флешку:
Как записать на флешку файл большого размера

ПКМ по ній – Властивості
У вікні потрібна вкладка Політика, в якій ставимо перемикач на Оптимізувати для виконання:
Как записать на флешку файл большого размера

І все. Тепер закриваємо все що треба, тиснемо де треба ОК і форматуємо флешку, не забувши виставити у файловій системі NTFS (вона там з’явиться).

До речі, можна ще “поізвращаться” і розділити великий файл на декілька через архіватор. Це підійде для тих, кому не хочеться форматувати флешку.