Мобільні процесори intel alder lake отримають igpu xe gt3

21

На даний момент intel вже розкрила безліч деталей про архітектуру alder lake. Останній раз це сталося на заході architecture day минулого місяця. Компанія ще не розповіла, які igpu увійдуть до складу майбутніх процесорів для настільних пк і ноутбуків, але в оновленні coreboot на порталі github з’явилася відповідна інформація.

Як показано на скріншоті нижче, coreboot має посилання на intel_adl_m_gt3, імовірно intel alder lake mobile gt3. Gt3 повинен ставитися до igpu xe наступного покоління і, можливо, може говорити про повернення серії iris pro під кодовою назвою gt3e.

Однак не всі процесори alder lake будуть оснащені igpu gt3. Компанія intel також запропонує процесори для ноутбуків alder lake з igpu gt1 і gt2, причому gt1 буде ставитися до igpu в процесорах ice lake, наприклад, uhd graphics g1 в core i5-1035g1. Передбачається, що igpu gt3 будуть доступні тільки у високопродуктивних моделях процесорів alder lake mobile.

На підставі раніше з’явився слайда з моделями процесорів alder lake, графічний процесор gt3 може бути доступний тільки з 96 виконавчими модулями.