Материнська плата з вбудованим процесором

556

На ринку комплектуючих до системного блоку вже давно є материнські плати вже з інтегрованим (вбудований) процесором.
Якщо Ви не розбираєтеся про що я, то рекомендую почитати статтю Що таке материнська плата? Як влаштований системний блок
У цій статті Ви дізнаєтеся, що це за “мамки” такі і для чого вони потрібні.

Для початку я покажу Вам, як вона виглядає.


або
Материнская плата со встроенным процессором

Як бачите, в ній немає звичного (для тих, хто розбирається) гнізда під процесор. Замість цього гнізда вже знаходиться сам процесор від виробника материнської плати (точніше на його розсуд).

Переваги материнських плат без процесора (з вбудованим).

1) Ціна. Що не кажи, а це, безумовно, самий перший і відчутний плюс. На кінець 2014-початок 2015 року ціни на ці “материнки” починаються від 2000 рублів і закінчуються близько 5000.
Зрозуміло ціна залежить від характеристик самої планки, тому і ціна може бути приблизно такою ж, як на материнську плату з гніздом під процесор. Наприклад є такі материнські плати і 20, і 30 тисяч (наприклад ASUS P9A-I з вісьмома ядрами та іншими плюшками”) .

2) Енергоефективність. Ще один незаперечний плюс цих мат. плат. Мало того, що вбудовані процесори споживають значно менше енергії (від 10 Ват), що призводить до економії, так і ще їм в принципі не потрібен кулер (для охолодження), або потрібен тільки найдешевший і вбудований (базовий, що йде разом з платою), а так цілком вистачає і пасивного охолодження.
З цього можна зробити висновок, що економія йде не тільки в тому, що за “світло” платити треба менше, і не потрібно купувати додаткову систему охолодження.

3) Розмір. Це трохи спірне плюс і відноситься не до всіх материнських плат з вбудованим процесором, але все ж він має місце бути. Тому що більшість таких плат випускають у форматі Mini-ITX або MicroATX (габаритами 170х170 мм). Це дає можливість вставляти їх в компактні корпуси, наприклад такий
Материнская плата со встроенным процессором

або такий
Материнская плата со встроенным процессором

а отже вони займають мало місця. Можна їх взагалі прикріпити за монітор і в підсумку на столі буде лише сам монітор та клавіатура з мишкою. Дуже економить місце.

Тепер підіб’ємо невеликий підсумок. Материнські плати з інтегрованим процесором – це дешеві і економні “мамки” з маленькими габаритами.

Для чого потрібні материнські плати з вбудованим процесором.

Я не випадково почав саме з переваг описувати ці плати, тому що виходячи з них, можна зробити висновок для чого і куди взагалі знадобляться “материнки” без зовнішнього процесора.
В даний час область застосування як раз-таки навіть дуже велика. Тут слід враховувати той незаперечний факт, що такі плати в більшості випадків мають все необхідне по мінімуму – роз’єми для підключення вбудовану відеокарту, мережеву плату, аудіо та інше. Тобто якраз той мінімум, який необхідний всім користувачем. Питання лише в тому, наскільки вони продуктивні =)
Зрозуміло продуктивність низька, але все ж застосування можна знайти.
Наприклад, їх можна використовувати в роботі. Створювати робочі місця для службовців, яким не потрібна продуктивність комп’ютера. До них можна віднести операторів, які відповідають на телефонні дзвінки і ведуть базу. Або хто сидить в онлайн підтримки. Їх можна навіть використовувати в комп’ютерних класах або в читальному залі бібліотеки, щоб читати електронні книги або виходити в інтернет. Так само їх часто застосовують для “тонких клієнтів”, але на цьому загострювати увагу не буду.
Якщо торкнутися застосування дому, то крім простих завдань, можна ще використовувати для створення медіацентрів. Зараз стало дуже модно підключати комп’ютер або ноутбук до телевізора і дивитися з них. Враховуючи той факт, що телевізори зараз підтримують вайфай інтернет, то можливості набагато ширше. Можна запустити якесь кіно на цьому ПК, а дивитися на телевізорі. ПК то потужніше телевізора, тому комфортний перегляд Вам забезпечений. Про торрент, соц. мережі, скайп і інші програми я взагалі мовчу.

Ну ось і все. Що хотілося б написати наостанок… Не варто відноситься до материнських плат з вбудованим процесорам як до якихось обділеним або спрощеним. Вони, навпаки, можуть допомогти Вам у здійсненні яких-небудь завдань, при цьому коштів Ви помітно менше витратите.