Електричний літак rolls-royce здійснив перший політ [відео]

35

Rolls-royce провела експериментальний запуск літака spirit of innovation, оснащеного електродвигуном. Літальний апарат виконаний в класичному дизайні і розвиває набагато більшу швидкість в порівнянні з наземним електротранспортом.

За запевненням розробників, від акумулятора новинки, що складається з 6000 елементів, можна живити відразу 250 будинків. Потужність встановленого в літаку мотора становить 400 квт, при цьому вся система працює під напругою 750 вольт, забезпечуючи максимальну швидкість польоту до 480 кілометрів на годину.

Випробування проходили спільно з міністерством оборони великобританії. У планах виробника-поставка електричних рухових установок авіабудівним компаніям, сама ж rolls-royce виготовленням літаків займатися не має наміру.

Однією з можливих сфер застосування нових електросамолетів — повітряне таксі. Літак здатний здійснювати короткі перельоти з подальшою швидкою підзарядкою. Очікується, що перші поставки такого транспорту почнуться не раніше 2024-го. Крім того, спільно з tecnam компанія rolls-royce працює над повністю електричними пасажирськими лайнерами. Їх запуск імовірно відбудеться в 2026 році.