5 причин використовувати firefox

58

Браузер mozilla firefox був одним з додатків, які відкрили мої очі на open source. Знайомство з firefox не стало для мене якоюсь точкою неповернення. Швидше вже, подіяв накопичувальний ефект від роботи в декількох додатках з відкритим кодом. Це вилилося в те, що поступово я переключився на linux і забув про минулі часи. З переходом на firefox, – що до речі сталося задовго до мого усвідомленого переходу на open-source додатки, – я став завзятим користувачем цього браузера.

На моєму телефоні стояла firefox os – до тих пір, поки розробники не закинули проект. Забавно те, що я не вважаю себе фанатом firefox. Я користувався ним раніше і користуюся зараз тільки тому, що він залишається кращим з доступних браузерів. Ось 5 причин використання firefox, а також переваги firefox.

Топ 5 причин використовувати firefox

1. Firefox орієнтований на приватність

Експлуатацією firefox займається mozilla foundation – некомерційна організація, яка жодним чином не зацікавлена в зборі ваших персональних даних. Mozilla не важливі ваші пошукові запити, відвідані сайти, кількість часу, проведеного в мережі. Це бізнес-модель не mozilla, а інших популярних браузерів.

Навіть якщо ви не проти, щоб браузер відстежував вашу активність з міркувань конфіденційності, мабуть, вам не раз доводилося стикатися з ситуацією, коли при покупці незвичайного подарунка доводилося споглядати рекламу цього товару на всіх відвіданих сайтах. Інтернет-великий, так що «настройка» його під інтереси користувача іноді буває досить виправданою. Допускаю, що якби я міг додавати фразу» відкритий код ” до всіх своїх пошукових запитів, то отримував би більш підходящі результати. Але знову ж таки, мені б хотілося мати можливість самому включити цю опцію, а не миритися зі штатною установкою цієї та багатьох інших невідомих налаштувань, які хтось вибрав за мене, і які я ніяк не контролюю.

Конфіденційність в firefox (seth kenlon, cc by-sa 4.0)

Mozilla дотримується наступної політики: бери менше. Бережи краще. Ніяких секретів. Firefox не зупиняється на досягнутому і пропонує моніторинг облікового запису-додатковий сервіс від mozilla, який попередить, якщо ваш обліковий запис буде скомпрометована в результаті великомасштабної витоку даних. Крім цього, mozilla пропонує платний vpn з використанням open-source по wireguard, так що ви зможете безпечно сидіти в інтернеті де завгодно.

2. Firefox вміє працювати з контейнерами

У це важко повірити, але були часи, коли у найпопулярніших веб-браузерів були відсутні вкладки. Наприкінці 90-х-початку нульових, коли ви хотіли одночасно відкрити 2 веб-сторінки, доводилося робити це в двох різних вікнах браузера. Firefox (тоді ще браузер mozilla) став практично першопрохідцем інтерфейсу з вкладками.

Зараз у всіх браузерах мається на увазі наявність вкладок. Але в можливостях вкладкового інтерфейсу в розширеннях firefox з’явився дуже цікавий поворот. Плагін firefox multi-account containers, розроблений самою mozilla, може перетворити кожну вкладку в ізольований “контейнер” всередині браузера.

Вкладки-контейнери в firefox (seth kenlon, cc by-sa 4.0)

Припустимо, ваш роботодавець користується google apps, але особисто ви не довіряєте google свою особисту інформацію. В такому випадку, ви можете скористатися плагіном multi-account containers і ізолювати свою професійну діяльність. Тоді google “запам’ятає” тільки те, що ви робите на роботі, і не отримає доступу до інших сфер вашого життя.

Один і той же сайт можна відкривати навіть у двох різних акаунтах. Є й інший бонус-цветокодірованние вкладки. Дуже зручна штука, якщо ви хочете ізолювати сайти або просто додати нові візуальні підказки в браузер.

3. Дизайн користувальницького інтерфейсу firefox

Як би сильно ми, люди, не любили все нове, для комфорту нам потрібно щось знайоме і надійне. За минулі роки firefox неодноразово оновлював свій інтерфейс; в ньому з’являлося чимало нововведень, які тепер вважаються неофіційними стандартами індустрії. Але, в загальному і цілому, сам дизайн залишився практично незмінним-в ньому збереглися всі звичні вам уявлення про користувальницькому інтерфейсі.

При завантаженні файлу вам пропонується вибрати, що firefox буде робити з цим файлом. Ви можете відкрити файл у відповідному додатку або зберегти його на диск. Firefox може запам’ятати ваш вибір, або запитувати у вас кожен раз при скачуванні файлу.

Користувальницький інтерфейс firefox (seth kenlon, cc by-sa 4.0)

Відкрити меню програми ви можете після натискання на новомодну іконку-гамбургер … Або натисніть alt і відкриється “традиційне” меню поверх вікна firefox.

У firefox все здається знайомим, як для давніх користувачів, так і для новачків, адже додаток засноване на багаторічному досвіді дизайну користувальницьких інтерфейсів. Там, де можна щось поліпшити,-воно покращиться, але там, де змінити щось було б інтуїтивно не правильним, firefox залишить все в звичному нам вигляді.

4. Інструменти розробника в firefox

Колись давно, коли тільки з’явилася всесвітня павутина, ви могли відкрити будь-який сайт і переглянути його вихідний код. Повторивши таке кілька разів, можна було непогано підучити html. Все було відкритим, прозорим, очевидним і порівняно простим.

З часом інтернет перетворився на потужний хмарний суперкомп’ютер. Інший раз, щоб отримати значущу інформацію про сайт, потрібно щось більше, ніж текстовий шматок розмітки. А щоб кожен міг розібратися, як працює той чи інший сайт, firefox додала в браузер набір потужних інструментів розробника.

Інструменти розробника tools (seth kenlon, cc by-sa 4.0)

Спочатку цю функцію розробили в firefox (в 2006 він ще називався firebug), але тепер вона є в багатьох браузерах. Не всі інструменти розробника однакові. Але саме панель розробника зробила firefox моїм улюбленим браузером для веб-дизайну та ux-тестування.

5. Firefox з відкритим кодом

Найважливіше те, що firefox має повністю відкритий код. Це відмінний браузер, якому нема чого приховувати. У розробників немає прихованих мотивів, їх мета – зберігати мережу відкритою, навчати людей можливостям інтернету і просувати open-source для вирішення щоденних завдань

Firefox має повністю відкритий код (seth kenlon, cc by-sa 4.0)

Ви можете зробити firefox краще. Наприклад, відправивши звіт про те, що вам не подобається. Ще можна переглянути код, який виконується, поки ви сидите в інтернеті. Firefox десятиліттями виступав за відкриту мережу. Він залишився вірним своїм принципам і навіть завербував у свій табір кількох конкурентів, які, навряд чи, зважилися б добровільно перейти на open-source, якби firefox не виправдав суспільних очікувань. Firefox-це потужний інструмент сучасного інтернету і відмінний браузер. Firefox працює на комп’ютері і мобільних. Так що зробіть собі послугу і скачайте firefox.

( 7 оцінок, середнє: 5,00 з 5)