Віртуальна машина VirtualBox

1183

Для того, щоб випробувати іншу операційну систему на Вашому комп’ютері або ноутбуці, зовсім не обов’язково видаляти вже встановлену і встановлювати. Для того існують різні інші методи, зокрема – це ознайомитися у віртуальній машині.

Що таке віртуальна машина?
Віртуальна машина – це програмне забезпечення (ПЗ/програма), яке встановлюється на Вашу систему, а потім з її допомогою можна працювати в інший ОС.

Уявімо собі таку ситуацію: у Вас встановлена операційна система Windows 7 Home Basic (Домашня Базова) і Ви вирішили встановити іншу Вісь, але не знаєте яку і не визначилися з вибором. Адже Вам доступні лише статті, скріншоти і відеоогляди іншої ОС. Але ж хочеться помацати випробувати особисто і покористуватися.
Для цього можна завантажитися з Live CD цієї ОС і тестувати нову систему, не боячись за вже встановлену.
Але тут є невеликий нюанс – Вам потрібен CD/DVD привід і диск із записаною потрібної Віссю, а це може здатися важкодоступним. Адже потрібно шукати саме такий диск або дистрибутив, щоб його записати на диск.

Коротше можна піти по іншому шляху – це встановити віртуальну машину. За допомогою програми віртуалізації можна вже у Вашій системі встановити додаткову і користуватися ним як Вам завгодно (встановлювати програми/ігри) ніби Ви зовсім не в своїй системі. Можете встановити іншу редакцію Windows 7 Максимальну наприклад, або поставити дистрибутив Linux.

Таких кілька програм, найпоширеніші це VirtualBox, VMware, VirtualPC (при натисканні на назву програми, Ви перейдете на сторінку завантаження з офіційних сайтів, звідки і можете безкоштовно завантажити).Виртуальная машина VirtualBox

Виртуальная машина VirtualBox

Розглянемо роботу найкращою з них – VirtualBox. Тому що вона безкоштовна і красивий інтерфейс і купа функцій. Тому і полюбилася багатьом.

Створення віртуальної машини VirtualBox

Перш ніж приступити до створення, Ви повинні переконатися, що у Вас приклад був викачаний і встановлена програма VirtualBox, а так само що є інсталяційний диск з ОС або її образ (Вам же потрібно щось встановлювати)

Все є? Тоді почнемо.

Завантажили, встановили, запустили, а тепер в Головному вікні програми натискаємо Створити
Виртуальная машина VirtualBox

Виртуальная машина VirtualBox

В іншому вікні задаємо Ім’я машини і вибираємо зі списку Тип ОС. Ім’я може бути будь-яким, яким захочете. Тип краще вибрати списку і бажано той, дистрибутив інсталяційного файлу (диск), який у Вас є.
Якщо ще не визначилися з типом, то можете вибрати в списку ОС і Версії Other (Інше). Але слід враховувати, що для різних типів ОС споживані ресурси (місце, пам’ять тощо) можуть сильно відрізнятися, що в майбутньому погано позначиться.
Наприклад будемо ставити Windows XP і у нас є образ диска
Виртуальная машина VirtualBox

В наступному вікні потрібно вибрати обсяг оперативної пам’яті.
За замовчуванням надається мінімальний розмір. Збільшити/зменшити можна за допомогою повзунка або ввівши в поле своє значення. Але тут не варто перестаратися, мінімальний розмір ставити не рекомендується, а максимальний залежить того, який обсяг у Вас стоїть. Якщо поставити побільше, то установка і робота Інший ОС буде спритна, але Основна Вісь буде гальмувати.
Тому кращим варіантом буде спочатку поставити побільше (але не занадто), щоб установка пройшла швидко, а після установки вже зменшити цей розмір
Виртуальная машина VirtualBox

Далі потрібно визначитися з вибором жорсткого диска.
Тут можна створити новий або вибрати вже існуючий. Т. к. я думаю що Ви вперше вставляєте віртуальну машину, тому вибираємо Створити новий жорсткий диск і більше нічого не чіпаємо
Виртуальная машина VirtualBox

Обрали новий? Тоді виберіть його тип. Він залежить від того, з якими програмами Ви будите працювати з цим диском. Тип за умовчанням VDI – це стандартний тип даної програми. Тому краще залишити все як є
Виртуальная машина VirtualBox

В наступному вікні вибираємо атрибути нового диска.
Динамічний буде збільшуватися по мірі від того, як багато в ньому стає. Наприклад згодом інфи стає більше, значить і розмір диска стане більше, але менше він стає не буде, навіть якщо Ви там все видаліть.
Фіксований має суворі розміри. Тут все просто.
Можете вибрати будь потім все одно зможете поміняти якщо треба.
Звичайно ж залишають перший.
Виртуальная машина VirtualBox

У наступному вікні призначаємо ім’я диска, а так само його розмір.
Ім’я може бути будь-яким, а от місце краще вибрати не на системному диску, де у Вас встановлена Основна система (на іншому локальному диску).
Трохи поясню що Розташування – це папка, в якій буде зберігатися цей віртуальний диск і в неї він буде записувати всі файли.
Розмір можете вказати за допомогою повзунка або в графі праворуч
Виртуальная машина VirtualBox

Далі дивимося що у нас вийшло. Якщо вірно і подобається, то тиснемо Створити
Виртуальная машина VirtualBox

і чекаємо поки створитися диск
Виртуальная машина VirtualBox

Потім буде “контрольний постріл”
Виртуальная машина VirtualBox

Зверніть увагу на те, що написано в даному вікні, а саме про діалог Властивості. Тобто можна буде змінити розмір і ім’я і місце розташування і т. п. Зручно? Взагалі круто!

Всі. Віртуальна машина створена і можна працювати? Немає. Ми ж не вказали наш дистрибутив з системою, яку будемо встановлювати та працювати з нею.

Клацаємо на кнопку Властивості в головному вікні
Виртуальная машина VirtualBox

Вибираємо в лівому меню Система вкладку Материнська плата і дивимося на опцію Включити IO APIC. Вона повинна бути включена для кращої продуктивності
Виртуальная машина VirtualBox

на вкладці Процесор перевірте включення опції Включити PAE/NX і у вкладці Прискорення увімкніть опції VT-x/AMD-V і Nested Paging.
В принципі налаштування відрізняються індивідуально від характеристик комп’ютера, тому Вам може і не допомогти.

В інших вкладках теж можете “покопатися” і змінити параметри для себе.

Найголовніше що залишилося зробити – вказати наш дистрибутив.

Робиться це в лівому меню Носії. У полі клацаємо на контролер IDE\Порожньо
В панелі Атрибути, що поряд з деревом накопичувачів, клацніть по іконці диска, що знаходиться поруч із записом Привід.
Виртуальная машина VirtualBox

У результаті з’явиться вікно з питанням, потрібно натиснути на кнопку “Вибрати образ” після чого вказати папку де знаходиться потрібний образ з системою та додати його.
Потім закриваємо це вікно властивостей, натиснувши на кнопку ОК.

Останнє що залишається – це натиснути на кнопку Старт у верхньому меню (або ПКМ на нашому диску в меню і в діалоговому вікні вибрати) або як зручніше
Виртуальная машина VirtualBox

Якщо все зробили правильно, то повинна початися установка системи або диска, що Ви вибрали.

У підсумку Ви можете запустити хоч Ubuntu, Windows 8, Windows 7 Ultimate (Максимальна) і т. п. на системі Windows XP хоч одночасно. Головне щоб характеристики комп’ютера дозволили це зробити.

До речі, якщо Ви подорожуєте по інтернету, то можна не бояться що віруси як-то зможуть заразити Вашу Основну систему.

Таким чином віртуальна машина може непогано допомогти тим, хто хоче випробувати іншу ОС чи потрібно щось зробити під іншою системою.