Розмітка диска

  400

  Поділ диска – це поділ простору на жорсткому диску на окремі області, які називаються розділами . Кожен розділ є окремою частиною, як якщо б це був окремий диск. Цілі:
  – установка декількох дискових систем
  – збереження різних типів даних на кожному розділі, наприклад, один для системи, інший для музики і інший для документів
  – Пошкодження даних в одному розділі не вплине на інші розділи.

  Розділи поділяються на основний ( розширений ) і розширений (розширений), який ділиться практично на будь-яку кількість логічних дисків (підрозділів). Диск може бути розділена максимум на 4 розділи, з яких один (обов’язковий останній) може (але не обов’язково) мати розширений тип. Розширений розділ є звичайним пробілом і не має призначеної літери. Правильні розділи – це логічні диски, розташовані в ньому. Один розділ повинен мати активний статус, що дозволяє завантажувати, і повинен мати первинний тип. Він також зберігає завантажувач, який дозволяє завантажувати інші системи з логічних дисків.

  Щоб розділ міг використовуватися і записувати дані, він повинен бути відформатований в доступній файлової системи для створення каркасної файлової системи. Для Windows це FAT32 і NTFS.
  Всі розділи на диску зберігаються в т. н. таблиця розділів (містить адресу початкового і кінцевого сектора, використовувану файлову систему і так званий прапор активності кожного розділу. Розмиття означає, що завантажувальний код не може прочитати адресу першого сектора сектору з встановленою системою, яка не може продовжити завантаження.

  Таблиця розділів у свою чергу знаходиться в головний завантажувальний запис (MBR).

  Разметка диска

  MBR (Master Boot Record) – основний завантажувальний запис, що зберігається в першому секторі жорсткого диска <<< перші 512 байт. Він містить: код початкового завантаження (BT) – перші 446 байт, основна таблиця розділів – ще 64 байта і сигнатура диска – 2 байти. Запуск завантажувальної програми зробить пошук таблиці розділів (PT) ) і визначте, який з них позначений як активний. Його пошкодження заважає завантаженні комп’ютера. Якщо на комп’ютері більше однієї системи, MBR містить так звані Диспетчер автозапуску з відображенням списку систем і його вибором.

  Після вибору активного розділу читається його перший сектор ( Boot Sector / FSBR – завантажувальна запис файлової системи), що містить інформацію про окремому розділі.

  Разметка диска

  і містить код завантажувача для завантаження системи в ОЗП – Ntldr в Windows XP, BOOTMGR в Windows Vista / 7 GRUB – для завантаження Windows та інших систем. NTLDR, потім після читання файлу BOOT.INI (BOOTBCD + winload.exe у Windows Vista / 7) відображає меню вибору системи або відразу запускає Windows. Це залежить від кількості записів в BOOT.INI.

  Разметка диска