Накопичувачі страждають проблемами з продуктивністю в windows 11 — microsoft вже знайшла рішення

54

Незадовго до релізу windows 11 в жовтні один з користувачів попередньої версії системи повідомив в reddit, що в ході тесту паралельного запису на диск nvme ssd, де windows 10 демонструвала швидкість 1600 мбайт/с, нова система не змогла підняти показник вище 91 мбайт/с.у першому ж коментарі до посту співробітник microsoft повідомив, що компанія почала роботу над проблемою. Зараз вона вже майже вирішена.

Джерело зображення: samsung.com

Далі користувачі нової платформи почали повідомляти про схожі проблеми, правда, величина уповільнення роботи дисків сильно відрізнялася у різних користувачів. У популярному бенчмарку crystalmark була зафіксована 7-кратна просадка в швидкості. Ще один користувач повідомив про 60 – % осідання на диску samsung 980 pro, в той час як модель samsung 970 evo plus проявила себе однаково добре з обома системами.

Припущення щодо причин сильно різнилися. В одних випадках ніби допомагало відключення функції virtualization-based security (vbs), інші повідомляли про зростання швидкості роботи дисків після оновлення прошивки накопичувача, третім не допомагало взагалі нічого, і вони взагалі пошкодували про встановлення windows 11.

Суперечки дозволила сама microsoft, яка відшукала коріння проблеми і навіть змогла її виправити в попередній збірці windows 11 від 22 листопада. Як з’ясувалося, постраждала продуктивність дисків всіх типів, включаючи nvme і sata ssd, а також hdd. Продуктивність накопичувачів під windows 11 знижувалася в тому випадку, коли під файловою системою ntfs був включений журнал usn (update sequence number) — ця функція записує зміни даних на носії, і, як уточнила microsoft, вона завжди включена на системному розділі. Терміни виправлення помилки в повноцінній версії поки не уточнюються.