Team group наочно продемонструвала відмінності між ddr5 і ddr4

38

Зміна поколінь оперативної пам’яті відбувається не так часто, а тому компанія team group вчепилася за цей інформаційний привід, щоб привернути до своєї продукції додаткову увагу клієнтів. Наступного тижня має відбутися трансляція, в ході якої виробник пам’яті більш детально розповість про можливості ddr5 і передбачені варіанти її охолодження в ході розгону, а поки team group проводить своєрідний «лікнеп» серед споживачів, демонструючи відмінності ddr5 від ddr4.

Джерело зображення: team group

Перш за все, пояснюється, що модулі ddr5 отримали інше розташування «ключа» – розрив в ряду контактів, який не дозволяє неправильно встановити модуль dimm або переплутати модулі різних поколінь при установці в материнську плату. По-друге, друкована плата ddr5 стала трохи вище, оскільки вона вимагає розміщення елементів підсистеми живлення, які переїхали з материнської плати на модуль dimm. Зрозуміло, в розгоні це пред’являє певні вимоги до охолодження модуля пам’яті, але team group запевняє, що і з цією проблемою вона успішно впоралася.

До речі, номінальна напруга у випадку з ddr5 знижено до 1,1 в.питома ємність одного модуля пам’яті виросла з 32 до 128 гбайт, а підтримка ecc безпосередньо на рівні мікросхем дозволяє домогтися більш стабільної роботи системи. Зрештою, частота роботи ddr5 починається з позначки 4800 мгц, і виробники модулів пам’яті вже скоро почнуть змагатися, пропонуючи більш високі частоти гарантованої роботи пам’яті нового типу.