Допомога у виборі килимка

316

Якщо Ви досі вважаєте, що килимок для миші – це сама незначну частину повної комплектації комп’ютерного місця, то я Вас трохи розчарую. Адже не випадково придумали ці килимки. Звичайно, рядовий користувач може працювати за комп’ютером просто підклавши аркуш паперу або зовсім без нього, але чи так це зручно і добре? Давайте розберемося…


Візьмемо, наприклад, самий “запущений” випадок, коли звичайний користувач сидить за комп’ютером отак по 1-3 години в добу і проводить час в основному в інтернеті. Мишка у нього проста і дешева, він не приділяв їй великої уваги – “головне, щоб було, піде будь-яка”. Ну і з такою думкою він навіть на килимок уваги не звертав. Але через якийсь час він може помітити наслідки свого такого ставлення:

 • Дряпається стіл в тому місці, де працює мишкою.
 • Стираються “ніжки” миші.
 • Зменшується точність і бувають посмикування курсору миші.

  Загалом комп’ютерний килимок якраз і створений для того, щоб позбавити Вас від усіх цих проблем. Плюс до всього цього він так само забезпечує додаткову ергономіку. Особливо це актуально для геймерів, які проводять за комп’ютером практично цілодобово.

  “Світ” килимків (їх ще називають мышкодром, подмышник, килим і т. п.) на сьогоднішній день небагато, але різноманітний. Вони відрізняються як форм-фактором, так і матеріалами. Все це зроблено для того, щоб задовольнити будь-який каприз і бажання. Розберемося докладніше…

  Розмір килимка для миші.

  Це те, що вище я обізвав “форм-фактором”. В даний час можна зустріти як відносно маленькі, розміром 21х25 см, так і досить великі, розміром 100х50 див. Чому такі розміри? Так від уподобань користувача, а ще більше від того, як звик працювати людина. Це більше відноситься до ігроманам і до того, як налаштована чутливість миші. Хтось ставить побільше, щоб різко все було. Таким піде килимок середнього або маленького розміру. А хто-то любить плавність і “поважність”, коли можна мишку мало не по всьому столу водити. Таким підійде килимок під 1 метр.

  Крім таких розмірів, зустрічаються так-же килимки різноманітних форм:
  Помощь в выборе коврика

  Помощь в выборе коврика

  Матеріал килимка

  Це другий критерій, за яким потрібно відбирати килимки. Від матеріалу найбільше залежить те, що Ви очікуєте від миші.

 • Пластик – один з популярних видів килимка. Він універсальний і для миші особливої ролі не грає. Зазвичай кріпиться до столу спеціальним тефлоновим покриттям. До плюсів можна віднести те, що за ним легко доглядати (протер вологою ганчіркою і порядок). При його використанні зазвичай немає різниці між ним і поверхнею стола (якщо мати на увазі звичайний комп’ютерний столик), але все ж стіл він собою захистить.
  Помощь в выборе коврика
 • Ганчірковий (Тканинний) – ковзання миші на них м’яке і не таке різке, так і руці приємно. Так само їх можна легко транспортувати, просто згорнувши в трубочку. Бувають різного ступеня м’якості. Недоліком можна вважати те, що тканина швидко зношується і збирає пил.
  Помощь в выборе коврика
 • Скло або Алюміній – важкі, жорсткі і красиві. Добре кріпляться до столу. За це їх люблять геймери. А ще за те, що такий матеріал дозволяє миші ковзати більш швидко. Недоліком є те, що на них рука мерзне. Деякі з-за цього навіть спеціальні рукавички одягають. Так само вони швидко дряпаються і втрачають презентабельний вигляд.
  Помощь в выборе коврика
 • Гелевий – ергономічний “мышкодром”, який має спеціальну гелеву подушечку з гелієм всередині, яка приймає форму і лягає під зап’ястя руки.
  Помощь в выборе коврика

  Це в свою чергу дає зручність при тривалій роботі за комп’ютером і рука не втомлюється бути в напрузі. За це їх люблять як в офісі, так і геймери.
  Не можу не навести приклади таких килимків:
  Помощь в выборе коврика

  Але не думайте що всі вони такі паскудні. Зустрічаються так само і професійні і продумані, а ті що вище – це для забави більше.
  Помощь в выборе коврика
 • Двосторонній – матеріал поєднує в собі два типи. Зазвичай це Ганчірковий + Алюмінієвий, рідше Ганчірковий + Пластик. Вони більш професійні і їх люблять геймери, оскільки кожна із сторін розрахована для різного жанру ігор.
  Помощь в выборе коврика

  Дизайн килимка

  Зовнішній вид килимків дуже різноманітний. На них може бути намальовано що завгодно. Починаючи від сонячного заходу і закінчуючи постером від гри. До того ж зараз можна замовити і Вам намалюють будь-який малюнок на килимок, хоч фотографію сусіда.
  Помощь в выборе коврика

  Що хотілося б нагадати, що не всі оптичні миші дружать із строкатим різнобарвним малюнком. Їм краще або однотонний, або повторюваний малюнок.

  Крім усього описаного, можна зустріти килимки з додатковими “примочками”: світяться, з USB портами, звуковою картою, вбудованою картою пам’яті, тримач проводу миші і так далі…
  Помощь в выборе коврика

  Помощь в выборе коврика

  Помощь в выборе коврика

  Помощь в выборе коврика

  Як доглядати за килимок для миші?

  Як вже було описано вище, якщо килимок з твердого матеріалу (пластик, алюміній, скло), то потрібно протирати його вологою ганчіркою (або серветкою) раз в тиждень як мінімум.
  Якщо ж килимок ганчірковий, то тут справа складніша. Потрібно спочатку очищати від пилу – взяти щітку з маленьким ворсом і пройтися нею
  Помощь в выборе коврика

  Так само можна потім протерти вологою серветкою.
  Якщо все запущено, то потрібно помити в теплій воді. Тільки не потрібно занурювати його весь і повністю. Досить лише протерти робочу верхню поверхню. Можна для цього намилити миючим засобом для посуду або шампунем м’яку губку або ганчірку, а потім протерти поверхню. Загалом там нічого складного.
  Головне в цій справі – стежити щоб не відклеївся і не растрепался. Не перестаратися в загальному. І сушити краще не на батареї, а підвісивши на мотузочку.

  Якщо не проводити чистку, то з часом килимок буде більше зношуватися, покриватися забрудненнями, що може призвести до поганого ковзанню. Та й правила гігієни теж потрібно дотримуватися. Адже за комп’ютером буває і їдять часто, а уявіть, які руки у Вас будуть, якщо килимок вже десь рік не протирался?

  Який вибрати килимок в підсумку?

  Обов’язкових рекомендацій не дам. Все тут залежить від індивідуальних переваг. Враховуйте насамперед те, куди Ви покладіть килимок, а точніше подумайте вистачить за розміром і не буде мішатися.
  Потім подумайте і транспортуванні. Це стосується жорстких килимків. Їх не особливо зручно перевозити і брати кудись з собою. По собі знаю.
  А про матеріал – це вже суто індивідуально від уподобань, від мишки, смаків і т. п. Тому орієнтуйтеся вже в магазині, як кажуть “на дотик”.
  Я ось віддаю перевагу однотонним ганчірковим коврикам. Вони м’які і курсор миші “ходить” як мені потрібно, без гальм і “проскальживаний”.