Оптимізація файлу віртуальної пам’яті

  322

  to suma pliku wymiany (stronicowania) + zainstalowany fizycznie RAM. Віртуальна пам’ять – це сума файлу підкачки (довантаження) + фізично встановленої оперативної пам’яті. Файл підкачкиpagefile.sys – прихований і захищений системою, розташований на жорсткому диску, де дані, які не поміщаються в ОЗУ, можуть бути збережені і завантажені у міру необхідності. Доступ до даних, збережених у файлі, набагато повільніше, ніж з оперативної пам’яті. Тому на комп’ютерах, які широко використовують цей файл, єдиний спосіб підвищити продуктивність – додати фізичну оперативну пам’ять.
  Налаштування файлу обміну зроблені в:
  Панель управління -> Система (або PPM на Мій комп’ютер -> Властивості -> Додатково -> Продуктивність -> Налаштування -> Додатково -> Віртуальна пам’ять -> Змінити

  місце
  найкраще місце для файлу підкачки – дефрагментированное, з невеликою кількістю вільного місця і самим швидким диском / розділом.
  1 диск – ми залишаємо весь файл за умовчанням в системному розділі (ми не поділяємо його на частини в різних розділах одного диска, що знижує продуктивність)
  2 диска – ми знаходимо файл на диску без системних файлів, на першому розділі відповідного розміру (перший розділ завжди найшвидший). Але тут, однак, ви повинні залишити мінімальний розмір файлу 2 МБ на системному диску, тому що іноді система готова ігнорувати налаштування, повідомляючи про відсутність файлу підкачки, або створює клон неконтрольованого розміру тільки на системному диску.
  Ефективним рішенням є також поділ файлу на частини, розташовані на декількох дисках (не розділи на одному диску!) – ми ділимо початковий розмір на кількість створених файлів підкачки.

  Розмір файлу
  Файл підкачки може бути динамічною або статичною. Установка статичного розміру з фіксованим значенням (початковий розмір = максимальний розмір) усуває проблему фрагментації, але якщо ви виберете неправильний розмір, у вас можуть виникнути проблеми. Тому динамічний розмір є кращим варіантом. У цьому випадку початковий розмір повинен бути встановлений у відповідності зі звичайними потребами системи, що обмежить безперервні зміни розміру і зменшить фрагментацію. Максимальний розмір також має бути правильного розміру у разі непередбачених обставин, таких як несподіване відкриття дуже великого файлу для редагування. При великому попиті система збільшить файл, який буде зменшений при перезапуску.

  За замовчуванням система встановлює початковий розмір 1,5 x RAM, а максимальний розмір – 3 x RAM. Це теоретичне загальне значення, яке на практиці не працює, оскільки ті, у кого невеликий обсяг ОЗП, отримають файл меншого розміру, ніж файли з великим об’ємом ОПЕРАТИВНОЇ пам’яті, і повинно бути навпаки. Система з невеликим об’ємом оперативної пам’яті, природно, буде широко використовувати файл підкачки, який занадто малий для цього методу підрахунку. У свою чергу, система з великим об’ємом оперативної пам’яті не потребує в такому великому файлі підкачки, оскільки завантажувані додатки будуть уміщатися в швидкої оперативної пам’яті.

  Загальні рекомендації для комп’ютера для нормальної роботи з ОЗП-512 MB в Windows XP / до 1 ГБ ОЗП Vista / 7 ми можемо почати визначати розмір файлу підкачки на основі налаштувань за замовчуванням. Якщо у нас понад 512 МБ ОЗУ в XP / більше 1 ГБ для Vista / 7 в якості початкового розміру, ми можемо почати встановлювати половину ОЗУ, залишаючи максимальний розмір у вигляді трійки ОЗП на всякий випадок.
  Занадто маленький розмір призводить до значного зниження продуктивності – заїкання, тривале очікування відповіді, і на останньому етапі з’являється повідомлення про нестачу пам’яті.

  Після цього повідомлення працююче додаток повинен автоматично закриватися. Якщо потреба в пам’яті, висока і перевищує встановлене максимальне значення, система не дозволить запуск будь-якої програми.

  Оптимизация файла виртуальной памятиОптимизация файла виртуальной памяти

  При великому обсязі оперативної пам’яті налаштування за замовчуванням є надмірними і некорисними для дискового простору, а при використанні великого файлу це також уповільнює роботу системи, оскільки читання з диска відбувається повільніше.

  Чи можна вимкнути файл підкачки, коли у нас багато оперативної пам’яті?
  Повністю відключати файл підкачки не рекомендується, оскільки деяким системних компонентів, а також деякими програмами навіть потрібно цей тип пам’яті, навіть якщо він не буде активно використовуватися. Тому замість повного відключення ми встановлюємо невеликий файл з початковим розміром 2 МБ (16 MB в Windows 7).

  Однак це все теорія, і розмір файлу залежить від того, як використовується комп’ютер, і повинна підбиратися індивідуально для кожного комп’ютера. Комп’ютер для використання Інтернету комп’ютер для редагування мультимедіа – це пропуск у використанні пам’яті. Останнє вимагає встановлення більшої файлу підкачки.
  Щоб реально розрахувати необхідний розмір файлу підкачки, вам необхідно стежити за його використанням під час щоденного використання комп’ютера. Найпростіший спосіб використання – Диспетчер завдань -> вкладка «Продуктивність» (значення в КБ