Пояснення кінця фільму “не час вмирати « – доля джеймса бонда

14

Остання глава в історії поточного джеймса бонда – » не час вмирати” – відповідне завершення перебування деніела крейга в якості агента 007, але що насправді означає шокуючий фінал?

звичайно, нижче будуть спойлери!

В іншому всесвіті “не час вмирати” міг і не трапитися. Після «спектра» виконавець головної ролі сказав, що він краще розкриє собі вени, ніж знову зіграє джеймса бонда, але час – великий цілитель. Отримавши можливість на час покинути франшизу, зайнявшись іншими проектами і приділивши час своїй родині, крейг визнав, що є історія, яку потрібно завершити.

Коли починаються титри, немає ніяких сумнівів в тому, що фільм справжнім фіналом. Але що сталося в кінці?

джеймс бонд вмирає

Завжди була ймовірність того, що блакитноокий бонд вийде з ладу, і хоча ідея вбити персонажа може здатися дивним, франшиза все-таки пішла на це. Зрештою, командувач бонд вирішує померти, віддавши своє життя в останні моменти стрічки, щоб перешкодити плану сафіна (рамі малек) передати неймовірно потужну біологічну зброю в руки людей, які будуть використовувати його проти простих громадян. Сафін фактично ставить бонда перед дилемою, яку він не може винести: жити, але ніколи більше не мати можливості наближатися до своєї дочки і мадлен завдяки гено-запрограмованому вірусу, яким його заразив лиходій.

чому бонд пожертвував собою

Питання про те, чому джеймс бонд вирішує пожертвувати собою в кінці » не час вмирати ” , особливо важливий. Після втрати веспер лінд в кінці «казино рояль “і дізнавшись про її зраду (до сюжетного повороту, що виправдовує її в “кванті милосердя” ), агент 007 відмовляється від прихильності до кого-небудь. Але мадлен свонн нагадує бонду і публіці, що джеймс-людина, а не просто машина для вбивства в руках уряду. Коли він підозрює, що вона зрадила його, привид веспер вимальовується все сильніше, і бонд відвертається від коханої, не бачившись з нею протягом п’яти років, що означає, що він не бачив свою дочку весь цей час. Вона робить досить сильний вплив на героя.

Коли сафін заражає джеймса бонда вірусом (наноботи потрапили в його кров і від них не можна позбутися), який може вбити мадлен і матильду, він перетворює бонда в те, чим він був без любові, – в зброю. І хоча бонд завжди представлявся вовком-одинаком, здатним витримати навіть вимушену самотність, герой деніела крейга еволюціонує. Жоден лиходій не міг перемогти його, але ідея відчаю-мати щось, заради чого жити і не мати можливості до цього наблизитися, – стає для нього немислимою.

план лиходія

План сафіна – це те, що може бути зрозуміло не кожному глядачеві. Спочатку він представлений як ангел помсти, який вирішив знищити «спектр» за травмуюче вбивство всієї його сім’ї. Як і будь-який лиходій джеймса бонда, сафін неосудний, але його особиста вендетта звучить правдоподібно аж до того, що виходить за рамки розумної логіки. Те, що було представлено як засіб покласти край організації, потім представлено як зброя, яка може бути націлена на такі агентства, як mi6. Зрештою, сафін – людина з манією величі, що продає біологічну зброю тому, хто більше заплатить, без реальної мотивації для цього. У нього є особистий острів і захоплення рослинами, але він не еко-воїн, розлючений людством через глобальне потепління, яким, як передбачалося, був. Здається, що його мотивація-це просто загальне роздратування і бажання грошей.

Досить цікава ідея про те, що він може впливати на певні генетичні риси або групи людей також в якийсь момент йде на другий план. І це найбільша проблема фільму. Хоча його план помсти явно цікавий, немає чіткого розуміння того, для чого сафін в історії: що рухає їм насправді. Немає жодних ознак того, що йому подобається дивитися, як діють отрути (незважаючи на його захоплення ними), і немає ніяких натяків на те, що він жадає грошей. Коротше, сполучна нитка його плану відсутня.

Набагато більш підходящим було б зберегти ернста блофельда в якості головного лиходія, навіть якщо спектр розірваний на частини, оскільки його особиста вендетта проти агента 007 послужила б атаці на тих, кого він любив. Замість цього, ми отримали дивну романтичну одержимість сафіна мадлен, яка не має сенсу.