Автомат АШ-12 – секретний потужний штурмовик

286

Якщо взяти клас сучасних розробок потужного зброї, автомат АШ-12 займе в ньому гідне місце. Автомат знаходиться на озброєнні спеціальних загонів ФСБ з 2011 року. У число його ключових особливостей, що відрізняють від своїх побратимів, відносять незвичайну (для російської зброї) компонування булл-пап і боєприпас СЦ-130 калібру 12,7х55 мм, спеціально створюваний під певні види зброї, у число яких потрапив АШ-12.

Всі види озброєння, які зараз задіяні в армійських підрозділах, можна умовно виділити у дві групи. Перша, куди входить велика частина зразків, представлена зброєю універсального застосування з набором основних характеристик. Для них характерна ефективність, простота і відносна бюджетність. Але більший інтерес являє друга група з озброєнням спеціального призначення. Один з нестандартних російських проектів пов’язаний із створенням саме такого стрілецької зброї для спеціальних підрозділів. І найпомітнішим її представником став АШ-12.

До початку 21 століття вітчизняний спецназ накопичив чималий досвід штурмових операцій у нестандартних умовах, включаючи гірську місцевість, невеликі поселення і міську забудову. З урахуванням цього потрібно зброю для ведення боїв на малих відстанях. При цьому воно повинне бути досить потужним, щоб пробивати, наприклад, цегляні стіни, а головне – бути по можливості максимально безшумним.

Саме для таких цілей створювався штурмової автомат АШ-12, що став високонадійним зброєю ближнього бою. Отже, його головним і яскравою відмінністю став потужний патрон великого калібру. Такий боєприпас володіє високим зупиняючу дію кулі при збільшенні дистанції, коли сповільнюється її енергетичний імпульс. Це зменшує ймовірність випадкового ураження і відіграє неабияке значення під час спецоперацій. Внаслідок відносно невеликої дуловою енергії (конкретно для даного калібру) автомат вийшов майже втричі легше стандартних снайперських гвинтівок під великокаліберні боєприпаси.

Яскравий представник сучасного російського озброєння АШ-12 – штурмової автомат калібру 12.7 має в основі далеко на найпоширенішу компонування булл-пап. Її принцип полягає в тому, що пістолетна ручка разом зі спусковим гачком поміщаються попереду магазину і ударника. Подібна схема дозволяє досягти більшої компактності і в той же час точності при стрільбі чергами.

Патрон 12,7х55 мм має кілька модифікацій, що забезпечило АШ-12 певну універсальність та гнучкість в проведенні різних тактичних дій на малих і надмалих відстанях. Крім безумовного переваги автомата, яке полягає у високому останавливающем дії кулі, ще одним плюсом є потужна ударна сила боєприпасів, здатна на відстані до 100 метрів пробивати індивідуальну бронезащиту, металеві перешкоди і вражати легкобронированную техніку.

Технічно за одну хвилину автомат АШ-12 здатний виробляти близько 650 пострілів. Зброя оснащується коробчатим магазином місткістю 10 і 20 боєприпасів. АШ-12 має довжиною більше 1 метра і масою 6 кг разом з усім спорядженням. Володіючи зовнішньою брутальністю, автомат забезпечує високу точність, чим вигідно відрізняється від інших великокаліберних представників, включаючи дробовики і гранатомети. Подібна точність дозволяє спецпідрозділам використовувати АШ-12 у вирішенні воістину ювелірних завдань.

Без сумнівів, АШ-12 можна легко зарахувати до найбільш потужним світовим представників свого класу. З допомогою широкої номенклатури боєприпасів автомат здатний вирішувати універсальні задачі. Зброя все ще оповите військовою таємницею. Більш докладні деталі конструкції, а також досвід практичного застосування зберігається в секреті.

Джерело: http://wnro.kiev.ua/