Діагностика оперативної пам’яті

  445

  RAM (Random Access Memory) є одним з компонентів комп’ютера, що відповідають за продуктивність. Пошкодження може призвести до різних помилок.

  Помилки, викликані ушкодженням оперативної пам’яті

  • комп’ютер взагалі не запускається, видає серію звуків БИПП нескінченно
  • спотворена графіка на екрані (також може знадобитися відеокарта)
  • сині екрани при установці Windows
  • випадкові збої програми або сині екрани під час нормальної роботи або під час інтенсивних завдань, що виникають у будь-який час на будь-якому програмному забезпеченні

  Тестування ОЗУ з завантажувального диска

  Щоб перевірити оперативну пам’ять на наявність помилок, ми використовуємо спеціальне програмне забезпечення, яке ми можемо запустити до завантаження чи в працюючій системі Windows.

  Memtest86 +

  Ліцензія: GNU Public License (GPL)

  Додаток для тестування ОЗУ, яке записує послідовності даних, які несприятливі для його роботи. Таким чином, він може виявити помилки у своїй роботі. Тестування забирає багато часу, і ми використовуємо його, коли підозрюємо, що ОЗП є причиною проблем, або коли ми хочемо перевірити ефективність нової. Тест запускається автоматично після запуску програми, і один цикл триває близько 20 хвилин на 1 ГБ. Після завершення тест автоматично продовжується. Для повного тесту рекомендується 5-10 циклів, що на практиці означає тестування всю ніч. У випадку помилки додаток відобразить адреса несправної комірки і надасть мегабайт, в якому сталася помилка. Тепер ми знаходимо несправний модуль. Якщо після декількох циклів помилок немає, ми припиняємо використовувати клавішу ESC.

  Програма випущена як завантажувальний диск, з якого ми завантажуємо комп’ютер. Файл для створення завантажувальної флешки також доступний.
  Завантажити: остання версія
  Цей інструмент доступний на завантажувальному компакт-диску Ultimate Boot CD (UBCD) або на компакт-диску Linux, наприклад Ubuntu.

  Якщо екран не змінюється після того, як хоча б один повний перехід пройшов, пам’ять, ймовірно, хороша:

  Коли з’являються червоні лінії, які сигналізують про виявлені помилки, пам’ять пошкоджена:
  Диагностика оперативной памяти

  Діагностика пам’яті Windows

  Додаток для діагностики оперативної пам’яті Microsoft. За умовчанням виконується 6 тестів, ви також можете викликати розширений набір тестів, що містить 11 тестів. Якщо після закінчення одного повного циклу помилок не виявлено, то, швидше за все, оперативна пам’ять працює правильно.

  Завантажити: остання версія
  файл після запуску дозволяє створити завантажувальну дискету або витягти образ windiag.iso для запису на диск.

  Диагностика оперативной памяти

  Memtests і Windows Memory Diagnostic знаходяться на компакт-диску Ultimate Boot . Ви можете спробувати створити завантажувальний USB-накопичувач з них: LiveUSB версія: link1 або link2 (створює завантажувальний USB-накопичувач)

  Діагностика пам’яті Windows

  Починаючи з Windows Vista, Microsoft додала модуль перевірки оперативної пам’яті. Ми можемо запустити його двома способами:
  – в операційній системі з меню Пуск >>> Панель управління >>> Адміністрування >>> Діагностика пам’яті Windows
  – від WinRE

  Диагностика оперативной памяти

  Незалежно від способу запуску тест виконується до запуску Windows.

  Диагностика оперативной памяти

  Тестування ОЗУ Windows

  Діагностика ОЗП в працюючій системі Windows не так ефективна, як завантажувальний диск, оскільки перевіряється тільки невживана пам’ять, ви не можете перевірити частина використовуваної ОПЕРАТИВНОЇ пам’яті. Корисно, якщо ви хочете перевірити стабільність оперативної пам’яті після включення процесора, без перезавантаження комп’ютера.

  MemTest

  Ліцензія: безкоштовно для домашнього використання
  Платформа: всі версії Windows, що підтримує 32-бітові та 64-бітові

  Безкоштовна версія програми, що дозволяє перевірити оперативну пам’ять в працюючій системі Windows. Після запуску ми залишаємо тест як мінімум на 30 хвилин (оптимальний час – 60 хвилин), протягом цього часу ми не використовуємо комп’ютер.

  Диагностика оперативной памяти

  Prime95

  Ліцензія: безкоштовно для використання на комп’ютерах, якими ви володієте

  після запуску ми вибираємо тест Blend, який виконує багато операцій з ОЗП (тест великих FFT на місці виконує менше тестів ОЗУ, в той час як тест SmallFFT практично не тестує ОЗП).
  Програма доступна для скачування в різних версіях, для 32-бітних і 64-бітних версій Windows, Linux і Mac.

  Диагностика оперативной памяти

  Тест оперативної пам’яті Roadkil

  Програма дозволяє перевіряти оперативну пам’ять на наявність помилок і перевіряти її працездатність.

  Диагностика оперативной памяти

  Як проводити тести?

  Ми виконуємо тест ОЗУ в ситуації, коли ми підозрюємо, що наша пам’ять може викликати проблеми. Також непогано запустити тест на помилки у знову придбаної пам’яті.

  Коли у нас є тільки один модуль оперативної пам’яті

  Ми робимо тест ОЗУ. Якщо виявлені помилки, вимкніть комп’ютер, від’єднайте кабель живлення і перемістіть чіп оперативної пам’яті в інший роз’єм на материнській платі. Підключіть кабель живлення, перезавантажте комп’ютер з діагностичною плати, наприклад Memtest86 + і повторіть тест. Якщо помилки продовжують з’являтися, досить імовірно, що у вас пошкоджений модуль ОЗП, і його слід замінити.

  Коли у нас є кілька модулів оперативної пам’яті

  Якщо ми тільки що встановили новий чіп RAM і отримуємо помилки, то новий модуль майже очевидний.

  Коли у нас більше одного чіпа пам’яті RAM і ми отримуємо помилки, необхідно визначити, який модуль викликає проблеми. Ми діємо аналогічно наявності одного модуля, тобто від’єднуємо кабель живлення, відкриваємо корпус і залишаємо тільки один модуль, видаляючи іншого. Ми перевіряємо залишилася кістка. Ми перевіряємо кожен модуль в одному слоті материнської плати, і якщо є тільки одна помилка, у нас є винуватець.
  Якщо всі модулі викликають помилки в одному і тому ж слоті, він може бути пошкоджений або мати шар пилу. Потім ми повторимо тести в іншому слоті. Якщо всі модулі не викликають помилок, то, швидше за все, відбудеться збій сокета ОПЕРАТИВНОЇ пам’яті на материнській платі, і вам слід знову протестувати всі модулі ОЗП у другому сокеті.
  Якщо всі модулі не викликають помилок окремо, причиною може бути проблема з материнською платою: апаратний збій, неправильна синхронізація або несумісний тип ОЗП.