Як перевірити монітор на працездатність

15

Найстрашніший при покупці монітора: отримати биті пікселі або засвіти на матриці. Безліч відгуків на форумах точно налякає користувачів. Яку модель вибереш, все одно всі чекають проблем. Зараз можна самому перевірити монітор навіть без послуги магазину.

Ця стаття розповість, як перевірити монітор на працездатність бажано перед покупкою. Нещодавно придбав собі модельку hp omen 27i і розумію, що точно потрібно перевірити. Плюс наявність мерехтіння підсвічування перевіряйте в процесі вибору собі монітора.

Перевірити монітор на биті пікселі

по-перше , заздалегідь беріть з собою додаток tft монітор тест (при необхідності і ноутбук). У розділі виберіть режим зафарбований квадрат і уважно розгляньте всі кольори. Биті пікселі можуть проявитися на червоному або зеленому. Перевіряйте своїми очима.

по-друге , можна скористатися онлайн-тестом монітора, наприклад, monteon . На головній сторінці сервісу користувачеві досить натиснути тільки почати . Власне, підрозділ передача кольору дозволяє зробити перевірку на биті пікселі (їх зрідка назив. Мертвий).

Перевірка на засвіти і glow-ефект

що таке ці страшні засвіти? всі бояться отримати монітор з масовими засвітками. На чорному тлі їх добре видно, якщо джерело світла світить прямо в монітор. Відразу ж кажу, можна отримати модельку повністю без засвітів. Але це також краще перевірити при покупці.

і що таке glow-ефект? виражається в спотворенні зображення під непрямим кутом. Візуально виглядає як нерівномірно освітлені області з погіршенням передачі кольору і якості. Мене ж це мало хвилювало, оскільки працюю безпосередньо за монітором.

Власне, як перевірити . Увімкніть повністю чорний фон і дивіться, плюс під кутами. Це можна зробити: tft монітор тест або monteon . Щоб не було проблем, перевіряйте відразу ж все в точці видачі. До речі, великі представництва надають цю послугу.

Час відгуку і герцовка монітора

У додатку tft монітор тест виберіть режим рухомий квадрат . З його допомогою можна візуально оцінити швидкодію монітора. Плюс вам покаже середній час відгуку. Коротко розмиття квадрата в русі говорить про високий час відгуку. Нижче-краще.

На рахунок частоти оновлення екрану потрібно правильно підключити монітор і подивитися скільки доступно. Наприклад, на моєму моніторі hp omen 27i при підключенні hdmi доступно тільки 144 гц. Щоб отримати заявлені 165 гц, необхідно використовувати displayport 1.2.

Бонус. Шім і все що з ним пов’язано

Професійне обладнання дозволяє перевірити шім підсвічування монітора. Можете навіть не сперечатися, постійне мерехтіння шкодить зору. Все залежить від міцності… На щастя, колеги з ресурсу rtings.com протестували шім більшості моніторів, залишається знайти.

У процесі вибору стояв вибір між dell s2721dgfa і hp omen 27i.саме вище згаданий ресурс допоміг взяти другий. І можу сказати з упевненістю, жодного разу не пошкодував про свій вибір. Хоча там було високочастотне мерехтіння, але все ж вирішив перестрахуватися.

Висновок

До працездатності монітора віднесемо засвіти і биті пікселі. Саме ці проблеми часто турбують користувачів. Ще боїтеся що вам підсунуть повернутий товар? скористайтеся меню монітора, подивіться скільки він відпрацював і приймайте рішення.

Багато користувачів начитаються відгуків, які говорять, що без засвітів не обійтися. Скажу одне: рідко покупці діляться хорошим досвідом. Сильно цього боявся, на точці видачі сам все перевіряв. Про виробників, які допускають 5 битих пікселів взагалі мовчу …