Як вибрати миша ?

503

Невелике керівництво по вибору комп’ютерної миші.
Здавалося б, чого тут такого? Зазвичай на таки питання відповідають – “Лише б працювала”, “Прийшов, побачив що сподобалося, порівняв ціни і купив”, “А у неї хіба є якісь характеристики?” і т. п.
Але якщо невдало вибрати комп’ютерну мишу, то можуть бути незручності в роботі, що згодом може привести до такої хвороби, як Синдром зап’ястного каналу.

Звичайно, не все так плачевно, так і менеджери в магазині можуть Вам допомогти. Але все ж зараз трохи розберемося в даному питанні. У мене самого 4 миші різного типу.

Які бувають комп’ютерні миші?

Основна відмінність – це бездротові та дротові.

Бездротові будуть хорошим рішенням для ноутбуків, а так само для тих, хто не любить проводу (не в маніакальному сенсі, а щоб не заважали).
До недоліків зрозуміло можна віднести те, що потрібно міняти батарейки. Термін служби залежить як від самих батарейок, так і від частоти використання. Зрозуміло дешеві батарейки і повсякденна робота швидко їх розрядить. По своєму досвіду можу повідомити, що при використанні дорогих батарейок і повсякденної роботи, термін служби становив близько півроку.
Виробники розуміють для чого купують більшість таких типів мишок, тому часто намагаються їх робити більш мініатюрними або складними


але зустрічаються і ігрові варіанти
Как выбрать мышь ?

Прогрес не стоїть на місці і зараз почали випускати якусь подобу бездротових мишей, маніпуляторів на руку.
Как выбрать мышь ?

Правда я в магазинах ще не зустрічав такі, хоча їх почали виробляти вже рік тому. Може з часом з’являться.

З рекомендацій по вибору бездротових мишей я раджу акцентувати увагу в першу чергу на те, як буде знаходиться в руці. Її комфортність при роботі. Тобто навіть якщо у Вас рука велика, то краще вибрати варіант більше, ніж на мініатюрну.

Які бувають провідні миші ?

Основна відмінність – це оптичні та лазерні.
А ще раніше були кулькові, хто ще пам’ятає ті часи, коли елементом був кулька прорезиновый, за рахунок руху якого, механічні деталі стикалися і зчитували розташування курсору. Але зараз вони, може, є тільки в музеях.

Принцип оптичних мишок заснований на там, що застосовується оптоелектронний датчик, що складається з світлодіода, що випромінює світловий сигнал на поверхню, на якій знаходиться мишка, і приймача відбитого сигналу, який обчислює положення та переміщення мишки, а потім передає ці дані курсора для переміщення його на екрані монітора. Працюють оптичні мишки практично на будь-яких поверхнях за винятком скляних і дзеркальних.
Как выбрать мышь ?

Как выбрать мышь ?

Основним параметром оптичних мишок є чутливість і дозвіл.
Вимірюється у точках на дюйм і чим більше значення, тим точніше миша. Так, наприклад, чутливість сучасних оптичних мишок знаходиться в діапазоні від 400 до 4000 точок на дюйм (dpi).
Сьогодні майже будь-яка оптична мишка по точності зможе задовольнити будь-якого користувача.
Как выбрать мышь ?

З рекомендацій по вибору, крім тих, що описані вище, зазначу так що ж потрібно звертати увагу н комфортність в руці.

Принцип лазерних мышекпрактически не відрізняється від оптичної, тільки там замість оптичного датчика, використовується лазер, який в рази підвищує її точність. Так само ці миші працюють на будь-яких поверхнях, включаючи дзеркальні і скляні.
Такі миші люблять геймери. Так як крім точності, в ній передбачені всякого роду примочки, у вигляді додаткових клавіш (які ще можна запрограмувати) і спеціальної кнопки, що дозволяє в один клік регулювати чутливість.
Как выбрать мышь ?

Лазерні миші зазвичай роблять важкими. Зроблено це спеціально для геймерів, щоб миша просто так в процесі гри не піднімалася з килимка. Зазвичай в них присутні спеціальні вантажі для цього.
Как выбрать мышь ?

Так само можна купити миша на палець. Працює на всіх поверхнях. Але думаю незвично.
Как выбрать мышь ?

Зараз вибір мишей дуже різноманітний. Розрізняються вони не тільки тими характеристиками, які я описав вище (комфортність у руці, точність, роздільна здатність), а так же форм-фактором і зрозуміло брендами.

Трохи про форм-факторі.
Можна зустріти мишки у вигляді машинок або жіночого тіла (а так само інші). Так, виглядають красиво, але от при прямому використанні це извращенство буде важко. Краще таке подарувати, а самі не використовувати. Як подарунок буде виглядати прикольно Fufu
Как выбрать мышь ?

Как выбрать мышь ?

Так само непоганим варіантом на альтернативу бездротової миші для ноутбука (а саме для нього найчастіше купуються таку миші), може послужити миша з “равликом” для скручування дроту. Зручності, як кажуть “на лицо” : і маленька, і місця багато не займає, і провід не мішається (при регулюванні).
Как выбрать мышь ?

Тепер про бренди, марок і виробників.

Виробники офісних і домашніх мишок: Genius, Logitech, Defender, Microsoft, Samsung, Sven.

Виробники ігрових мишок: A4Tech (недорогі бюджетні моделі), SteelSeries, Razer.

Часто можна зустріти на прилавках таких виробників як: Chicony, Kreolz, Oklick та інші. По своєму досвіду можу повідомити, що це зазвичай дешеві російські виробники. Які, тим не менш, хочуть вибитися в лідери. Але я б такі не брав бо відсоток браку у них дуже великий поки що.
Звичайно від шлюбу ніхто не застрахований, але у великих компаній він менше.