Як перенести закладки браузера

415

Досить поширений випадок, коли Ви користувалися (або користуєтеся) одним браузером і вирішили скористатися іншим. Ось тільки новий браузер не має ні розширень, ні закладок, ні збережених паролів зі старого, і воно зрозуміло.
Що робити в цьому випадку? Можете почитати статтю Зберігаємо резервну копію браузерів в якій описано як можна зберегти всі дані з одного браузері і перенести їх в інше.

А що якщо Вам потрібні закладки? Здається це основне (після збережених паролів), що хотілося б бачити в новому браузері. І закладки можна перенести кількома способами.

1) Вручну перенести файл з закладками з однієї папки в іншу. Спосіб екстремальний і може не вийти. Просто для ознайомлення і думаю буде цікаво знати.
Всі закладки зберігаються в системній папці Windows (так само як і інші потрібні файли всіх програм) і називається вона AppData (Папка AppData – що таке, як видалити і перенести).
Щоб до неї потрапити, можете відразу ввести в адресний рядок провідника
%USERPROFILE%\AppData

і потрапите в неї.

Тут шукайте папку з Вашим браузером. Вона схожа за назвою.
Наприклад в Опері цей шлях: AppData\Roaming\Opera Software\Opera Stable
В Comodo Dragon: AppData\Local\Eset\Dragon\User Data\Default
У Mozilla Firefox: AppData\Roaming\Mozilla\Firefox\Profiles\{назва.профілю}

Зміст думаю зрозумілий. У всіх цих папках потрібно знайти файл Bookmarks, який якраз і зберігає всі закладки. Все, що потрібно зробити, це перемістити його в таку ж папку іншого браузера і замінити ним той, який там знаходиться.

Я цим способом не користувався, але думаю може вийде

2) Ще одним ручним (і на цей раз перевіреним і дієвим способом, є просте перетягування (або копіювання) закладок безпосередньо з одного браузера в інший.
Наприклад Ви хочете перенести закладки з Opera в Mozilla Firefox. Ви відкриваєте спочатку закладки в Опері:
Как перенести закладки из браузера

потім
Как перенести закладки из браузера

а потім закладки в Мозилле:
Как перенести закладки из браузера

або
Как перенести закладки из браузера

Щоб у підсумку було вікно з ними відкрито
Как перенести закладки из браузера

як і в Опері.

Тепер залишається тільки вибрати всі (натиснувши поєднання клавіш Ctrl+A або виділивши курсором миші) або ж вибрати лише деякі (утримуючи клавішу Ctrl і натискати лівою кнопкою миші на потрібне), а потім скопіювати їх (ПКМ по виділеним -> “Копіювати” або поєднання клавіш Ctrl+C) і вставляти в інше вікно закладок браузера (так само ПКМ по будь-якому місцю -> “Вставити” або поєднання клавіш Ctrl+V).
Якщо Вам важко так копіювати і вставляти, то можете просто виділити потрібні (або всі) закладки, а потім просто перетягнути їх у вікно закладок браузера іншого. Точно так само, як Ви працюєте зі звичайними папками або файлами в провіднику Windows.

3) Наступним способом є стандартна можливість браузерів імпорту і експорту закладок.
Імпорт – це завантаження файлу закладок, а Експорт, відповідно, вивантаження з браузера.

Імпорт в Mozilla Firefox знаходиться в тій самій бібліотеці, яку можна відкрити як у другому способі вище, або натиснувши поєднання клавіш Ctrl + Shift + B .
В цьому вікні вибираємо “Імпорт та резервні копії” і експортуємо файл в будь-яке зручне для Вас місце:
Как перенести закладки из браузера

Відповідно щоб додати в Мозиллу закладки з іншого переглядача, вибираємо у цьому розкривному меню “Імпорт закладок з HTML-файлу”

В Опері немає такого стандартного способу і тому краще всього скористатися спеціальним розширенням, яке називається Bookmarks Import & Export та додати його можна на цій сторінці
Как перенести закладки из браузера

Після установки, значок розширення з’явиться вгорі праворуч
Как перенести закладки из браузера

Вам потрібно лише натиснути на нього і Ви перейдете на просту сторінку
Как перенести закладки из браузера

Тут потрібно натиснути на кнопку EXPORT -> і закладки відразу ж зберігатися в папці завантажень Опери у файлі Bookmarks.html
Відповідно щоб імпортувати (завантажити) закладки, потрібно спочатку вибрати файл з закладками, натиснувши відповідну кнопку, а потім натиснути на IMPORT.

У Google Chrome і браузерам на його основі (Iron, Яндекс браузер, Аміго, Comodo Dragon тощо) потрібно увійти в Диспетчер закладок (або через меню, або натиснувши поєднання клавіш Ctrl + Shift + O, або ввівши в адресному рядку chrome://bookmarks/) і там клікнути по посиланню “Управління” і вибрати “Експортувати закладки в файл HTML…”
Как перенести закладки из браузера

Щоб завантажити інші закладки у цей браузер вибираємо пункт “Імпортувати закладки в файл HTML…”, вибираємо файл і додаємо.

4) Ну і зрозуміло дана популярна тема не обійшла стороною розробників програм. Існує спеціальна утиліта, яка називається Transmute
Офіційна сторінка завантаження

Версія Standart безкоштовно і підійде для перенесення закладок з одного браузера в інший. Внизу є посилання для інсталяційного файлу і портабельного (не вимагає установки)
Как перенести закладки из браузера

а потім
Как перенести закладки из браузера

Запускаємо і бачимо просте вікно програми. Можете відразу вибрати мову “Українська”, якщо хочете
Как перенести закладки из браузера

Джерело – це з якого браузера будемо переносити закладки.
Мета – це браузер, в який будуть перенесені закладки.
Будемо ще попередження в якому потрібно погодитися (адже ви хочете перенести закладки?)
Как перенести закладки из браузера

Потім вікно зі структурою закладок обох браузерів:
Как перенести закладки из браузера

і треба натиснути ОК

В результаті у Вас повинен здійсниться перенесення. Єдиний нюанс – це якщо поле адреси немає посилання на файл, то Вам потрібно буде вручну самим знайти і вказати його. А так само не забудьте закрити браузери, звідки і куди будете переносити закладки.

Ось такі прості способи, про які може хто і не знав, для перенесення закладок з браузерів. Якщо Ви знаєте інші або хочете похвалити або навпаки щось не виходить – пишіть у коментарях.