Чи потрібно знижувати споживання сучасних відеокарт-51% читачів 3dcenter використовують контроль tdp

49

З кожним роком відеокарти споживають все більше електрики. Це факт, що не вимагає підтвердження або будь-яких глибоких досліджень. Передбачається, що наступне покоління nvidia, відоме як ada lovelace, отримає рекордний показник tdp до 600 вт. Якщо подивитися на попередні характеристики, засновані на чутках і витоках, то стає очевидно, що в даний час зупинити зростання енергоспоживання нереально. Дивіться: geforce rtx 3090 оснащена 10 496 ядрами cuda, в той час як geforce rtx 4090 отримає чималі 18 432 ядер. Це майже в 2 рази більше, при цьому передбачувана потужність збільшиться в 2 рази: з 36 терафлопс до 81 терафлопс. Частково компенсувати зростання енергоспоживання вдасться за рахунок переходу з 8-нм технологічного процесу на 5-нм, а також деяких архітектурних поліпшень, але чудес не буває.

Зростання енергоспоживання призводить до нагрівання самої відеокарти, а значить буде потрібно більш ефективна система охолодження. Як ми вже писали вище: чудес не буває, тому доведеться ставити масивні вентилятори і розкручувати їх на високих оборотах. Оскільки шум подобається далеко не всім, то деякі користувачі вважають за краще використовувати ручне обмеження енергоспоживання відеокарти, що дозволяє вирішити відразу кілька проблем: зменшити шум, підвищити стабільність, знизити температуру. Багато хто стверджує, що такий підхід набагато ефективніше стандартних налаштувань, оскільки завдяки стабільно низьким температурам відеокарта не тільки може прожити довге життя, але і уникнути троттлінга в іграх.

Деякий час тому хлопці з порталу 3dcenter вирішили з’ясувати, який відсоток читачів використовує зниження енергоспоживання на відкритих. Результати перед вами. Отже, 43.8% задіють обмеження в споживанні енергії з метою домогтися плавності і стабільності роботи системи та ігор. 6.9% не тільки знижують енергоспоживання, але і після розганяють відеокарту, оскільки це дозволяє домогтися високих результатів без додаткових ризиків.

25.7% користувачів відзначають, що дана тема їм цікава, але в даний момент вони в силу різних причин не використовують зниження енергоспоживання. Сюди ж додайте ще 3.2% які обмежені обладнанням, що не підтримує дану функцію. Зрештою 20.4% всіх користувачів не планують займатися подібними експериментами. Представники 3dcenter відзначають, що в даному випадку результати опитування неможливо екстраполювати на всіх користувачів, адже ресурс читають як правило ентузіасти. Що до підсумків, то сьогодні стає очевидна проста думка: більше 50% всіх просунутих користувачів незадоволені високим споживанням своєї відеокарти. Швидше за все, якщо ви роз’ясните проблему звичайним геймерам, які нічого не знають про ненажерливості відеокарт, то вони також почнуть замислюватися про ручне регулювання даного показника.