Новітній танк Т-90МС, який вміє створювати інформаційні мережі

293

Сучасний російський танк Т-90МС став однією з новітніх модернізацій попередника Т-90, який в свою чергу став оновленою версією радянського Т-72Б. Якщо точніше, машина стала експортним варіантом моделі Т-90АМ, при цьому ряд компонентів і технічних нововведень додав танку поліпшені технічні і бойові характеристики.

Мобільність

Конструкція ходової частини танка має у складі торсіонну підвіску, що йде в відповідності з класичною схемою вітчизняного танкобудування. Машина працює на значному турбодизель потужністю 1130 л. з, сполученому з автоматичною коробкою передач. Двигун забезпечує високі характеристики швидкості і рухливості. Контроль над показниками роботи двигуна і трансмісії веде комп’ютеризована система водія.

Процес модернізації не додав танку зайвої ваги, і в цілому для своїх 48 тонн Т-90МС володіє достатньою мобільністю. Танк зі значною перевагою в запасі ходу показує хорошу маневреність і на дорогах, і на пересіченій місцевості. Машина розвиває швидкість до 70 км/год, і на практиці це дозволяє екіпажу оперативно зайняти вигідну бойову точку.

Безпека

Переваги Т-90МС полягають у його всебічної захисту, надійно захищає машину від сучасних протитанкових систем. У її складі присутні динамічні, комбіновані і активні компоненти. Взятий за основу танк Т-90 забезпечив своїм подальшим модернізованим версіями лобову захист комбінованого виду, що складається з броньованої сталі, металевих і керамічних елементів. Крім того, додаткову безпеку забезпечує модульний комплекс динамічного захисту «Релікт».

Поєднання всіх елементів захисту дозволяє додатково посилити Т-90МС, і в разі потрапляння протитанкового снаряда уникнути максимального збитку. Задня і бічні частини машини захищені гомогенної бронею, яка доповнена бортовими екранами. Всі доступні засоби в складі танка дозволяють забезпечити його максимальну виживання, включаючи можливість уникнути деяких загроз за допомогою їх перехоплення на безпечній відстані.

Озброєння

У конструкцію Т-90МС «Тагіл» входить сучасна цифрова система керування вогнем «Калина». З її допомогою екіпаж здатний спостерігати за навколишньою обстановкою при будь-яких зовнішніх умовах і застосовувати озброєння у всьому діапазоні дальностей. В її складі є нічний, денний і панорамний приціли. Автоматичні елементи системи дозволяють ідентифікувати і супроводжувати об’єкт, забезпечуючи вироблення даних для стрільби. «Калина» забезпечує взаємодію на рівні окремого батальйону і передачу інформації, також у її розпорядженні є навігаційний комплекс для використання супутникових сигналів.

Російський танк Т-90МС забезпечений широким комплексом різноманітних видів бойових снарядів, в числі яких є і керовані ракети, і осколкові боєприпаси з програмованим підривом на дистанції. Все це перетворило комплекс озброєння танка в повноцінну систему високоточної зброї. Модернізована гармата володіє підвищеною щільністю стрільби і сумісна з усіма російськими 125-мм боєприпасами. Крім того, в озброєнні танки є комплекс «Рефлекс-М», протитанкові керовані ракети якого пролітають на відстань до 5000 метрів.

Ще одні перевагою танка стала система управління тактичним ланкою, вона ж ЕСУ ТЗ. Завдяки їй екіпаж Т-90МС здатний краще координувати свої дії з іншими технічними засобами. Система дозволяє в рамках однієї операції створити загальну інформаційну мережу між різними машинами, при цьому єдина картинка, сформована ЕСУ ТЗ, дозволяє краще орієнтуватися в умовах бою і мати точне уявлення про позиції інших учасників операції.

Джерело: http://catalog-security.com.ua/