Віртуалізація машин і операційних систем

  295

  Основи віртуалізації

  Процес віртуалізації машин полягає у створенні автономної віртуальної машини всередині нашого комп’ютера, яку можна розглядати як наш другий комп’ютер. Ми встановлюємо операційну систему на такій машині, що дозволяє нам запускати систему у системі». Більш того, ці системи працюють одночасно. Приклад – Windows 7, встановлена на диску, з якого ми запускаємо Windows XP або вибраний дистрибутив Linux. В результаті у нас одночасно працюють дві системи – одна фізична, а інша віртуальна. Фізична машина, на якій ми працюємо, це «Хост», а віртуальні системи – «Гостьові». Віртуальні системи працюють в ізольованому середовищі і дозволяють безпечно тестувати різне програмне забезпечення, а також самі системи, не завдаючи шкоди «материнської» машині. Це також дозволяє вам запускати віртуальну копію вашого старого комп’ютера. Віртуальна машина використовує процесор і виділену оперативну пам’ять фізичного комп’ютера. Дисковод CD / DVD, також є загальними. Інше обладнання емулюється. У зв’язку з тим, що віртуальна система отримує певний обсяг оперативної пам’яті від фізичної машини, комп’ютер повинен бути оснащений великим її обсягом, щоб він міг «переносити» дві машини, що працюють одночасно. Що стосується жорсткого диска, він також імітуються, а вміст зберігається у файлі контейнера. Ці файли стерпні, ми можемо перенести їх на інший комп’ютер і побудувати новий комп’ютер на основі цих файлів. Це усуває необхідність завжди встановлювати систему, оскільки вона вже встановлена і налаштована. Добре зробити таку резервну копію відразу після установки системи, тоді у нас буде чиста система на «заводських налаштуваннях». Аналогічна ситуація, коли ми купили новий комп’ютер і перенесли на нього диск зі старої машини. Щоб зробити роботу з віртуальними машинами функціональної, кожне додаток пропонує установку в гостьових системах спеціальної надбудови з інструментами і драйверами. Після установки доповнення ми отримуємо автоматичне виявлення і встановлення пристроїв, автоматичне налаштування дозволу під розмір екрану, кращу графічну продуктивність, автоматичне завантаження та відпускання миші, можливість створення загальних каталогів для обміну файлами між комп’ютерами.

  Створення і запуск віртуальних машин

  VirtualBox

  Ліцензія: GNU General Public License (GPL) Починаючи з версії 4.0, базова програма публікується під однією безкоштовною ліцензією з відкритим вихідним кодом. Додатковий модуль, що розширює можливості програми VM VirtualBox Extension Pack, випущене за ліцензією «Персональне використання та оцінка» (PUEL) – для особистого, освітнього або тестового використання.

  «Хост» системи: Windows, Mac, Linux, Solaris (підтримка 32 і 64 біт)

  «Гостьові» системи: Windows, Linux, Solaris, Netware, OS / 2 Warp, DOS, BSD, L4, QNX, JRockitVe (підтримка 32 і 64 біт)

  Підтримувані формати дисків: пропрієтарні (.vdi), VMware (.vmdk), Virtual PC (.vhd), Paeallels (.hdd) Імпорт машин: власний формат (.vbox / .xml) і машини з відкритими віртуальними машинами (.ovf ,. ова)

  Надбудова для віртуальних систем: Guest Additions (надбудова інтегрована з основним додатком) Переваги: професійне додаток з великими можливостями для створення і запуску віртуальних машин. Це абсолютно безкоштовно і може бути використане в компаніях без будь-яких зборів. Заслуговує на увагу велика система моментальних знімків і машинного клонування з використанням диференціальних дисків. Має найбільші можливості з усіх пропозицій тут.

  Підручник: VirtualBox – віртуальний комп’ютер для одночасної роботи декількох систем

  Завантажити: остання версія для установки
  Завантажити: остання портативна версія, крек, польська мова PL

  VMware Player

  Ліцензія: безкоштовний для особистого, некомерційного використання

  «Хост» системи: Windows, Linux (підтримка 32 і 64 біт)

  «Гостьові» системи: Windows, Linux, Solaris, Netware, DOS, BSD (підтримка 32 і 64 біт)

  Підтримувані формати дисків: користувальницькі (.vmdk)

  Імпорт машин: власного формату (.vmx) і машин, створених в Virtual PC (.vmc), Symentec Backup (.sv2i), StorageCraft (.spf), Acronis True.tib) і Open Virtual Machine (.ovf, .ova)

  Надбудова для віртуальних систем: VMware Tools (надбудова повністю безкоштовна і випускається під ліцензією Open Source)

  Переваги: – можливість безпосередньо копіювати файли між системами через буфер обміну, використовуючи метод copy-paste