Материнська плата gigabyte z690 aorus elite ax ddr4 для процесорів alder lake показалася на зображенні

16

Компанія gigabyte раніше зареєструвала в реєстрі євразійської економічної комісії (єек) кілька моделей материнських плат для майбутніх процесорів intel core 12-го покоління. Одним з мережевих інформаторів було надано перше зображення однієї з цих плат. Йдеться про модель z690 aorus elite ax ddr4.

Як відомо, нові процесори intel alder lake зможуть працювати не тільки з оперативною пам’яттю стандарту ddr4, але також і з озу нового стандарту ddr5. Підтримку обох видів озп отримають тільки материнські плати на чіпсеті intel z690. Але виробники, схоже, будуть пропонувати як моделі з підтримкою тільки актуального стандарту, так і нової пам’яті. Очевидно, плата з назвою gigabyte z690 aorus elite ax ddr4 зможе працювати тільки з актуальними модулями ddr4.

Згідно з наявними даними, материнська плата z690 aorus elite ax ddr4 оснащена посиленою 19-фазною підсистемою живлення, побудованою за схемою 16+1+2, яка охолоджується масивним радіатором, розташованим навколо нового процесорного роз’єму intel lga 1700. Судячи по зображенню, новинка збереже фірмову срібно-чорне забарвлення, а також отримає rgb-підсвічування.

На представленій фотографії також можна відзначити згадку у плати чотирьох роз’ємів m. 2 для nvme-накопичувачів pcie, підтримки бездротового стандарту передачі даних wi-fi 6 і, що цікавіше, наявність нового роз’єму pcie 5.0 з 16 лініями pcie, відведеними під установку графічного прискорювача.

Згідно з останніми чутками, продажі процесорів intel core 12-го покоління почнуться 4 листопада. Ймовірно, в той же день стартують продажі і материнських плат на базі нового чіпсета z690.