Вертикальний маніпулятор замість миші

354

Комп’ютерну мишу придумали майже п’ятдесят років тому. Її вигляд і функціональні можливості були сформовані практично відразу, змін майже не зазнали.

Хтось помітить, що мишки, якими користуються професійні геймери не дуже схожі на звичайні, швидше вони являють собою гаджети з фантастичних фільмів. Але це лише виняток із загальних правил компонування цього потрібного аксесуара.

Деякі виробники намагаються змінити підхід до дизайну комп’ютерної миші. З’являються нові вироби. Одне з них – вертикальний маніпулятор Penguin.

Футуристичність в конструкції

Якщо нічого не підозрює людину запитати, що перед ним знаходиться і вказати на цей гаджет, то він майже напевно скаже, що це ігровий джойстик або частину органу управління сучасного повітряного судна.

Саме так виглядає вертикальний маніпулятор Penguin. Він точно вертикальний і трохи нагадує тварину, на честь якого названо – пінгвіна.

Пристрій складається з платформи або підстави і розміщеної на ній рукоятки. Виходячи із загальної конструкції, вимальовується ряд вимог, які вона пред’являє до майбутнього робочого місця. Найголовніше – це наявність достатнього простору, інакше зручностей не буде ніяких. Маніпулятор сумісний з усіма найбільш розповсюдженими операційними системами Linux, лінійкою Windows, macOS.

Він симетричний, підходить як для лівші, так і для правші. Щоб підвищити зручності в роботі, передбачений спеціальний перемикач, розташований в основі пристрою. Їм можна задати напрямок прокрутки вмісту при обертанні колеса.

Ще є дві вертикально орієнтовані клавіші. Передустановки виконані таким чином, що верхня є аналогом на лівій звичайної миші, а нижня – правою. Для освоєння цієї архітектури потрібен час, але потрібен невеликий проміжок. Наш мозок швидко адаптується до всього.

Є ще кілька органів управління, але всі вони розташовані на тильній стороні підстави Penguin. Там є лазерний сенсор, ємність під бездротовий передавач, кнопки включення і зміни чутливості сенсора.

Існує шість модифікацій даного пристрою. Цікавий бездротовий варіант, зв’язується з ПК за допомогою спеціального передавача з USB-роз’ємом. Він і його провідної аналог, в нашій країні продаються в двох варіантах розмірності – великому і середньому. При виборі рекомендується орієнтуватися на спеціальну лінійку для вимірювання долоні, яку розташовують на кожній упаковці.

Розробник заявляє про високу автономність вироби. Воно може функціонувати без заряджання протягом 30 днів. Для підзарядки використовується USB-кабель зі спеціальним роз’ємом.

Нюанси експлуатації

Головною «фішкою» моделі є наявність тонкого регулювання чутливості. Це потрібно тим, хто працює в галузях, пов’язаних, наприклад, з виконанням графічних побудов. В графічних редакторах потрібна максимальна точність. Тому, в таких випадках іноді знижують чутливість, що збільшує чіткість виконуваних рухів.

Ось в ігровому процесі все навпаки. Тут чутливість затребувана наближеною до максимуму. Сенсор наділений чотирма варіантами роботи: 400, 600, 800 і 1200 DPI.

Для підтвердження факту зміни даного показника є світловий індикатор, який блимає в цьому випадку. Він розташований на рукоятці і ще інформує користувача про зниження рівня заряду акумулятора до 20%.

Маніпулятор обладнаний дворівневою системою енергозбереження. Якщо їм не користуються 20 секунд, то ця система активує економічний режим роботи, при п’ятихвилинному «просте» – сплячий.

Ще виріб має антибактеріальне покриття BioCote. Воно сприяє знищенню майже 100% всіх бактерій.

Суб’єктивне сприйняття

Ті, хто вже встиг спробувати в роботі Penguin, стверджують, що практично не відчували втоми. Цим аксесуар виграє у звичайної миші, навіть після тривалого і безперервного ігрового процесу кисть не втомлюється. Це особливо помітно при перемиканні на клавіатуру. Після 20-25 хвилин роботи на ній, хочеться розім’яти руки.

Вся справа в тому, що вертикальний маніпулятор дозволяє розташувати руку на ньому в природному положенні. Це буде оцінено всіма користувачами, а особливо офісними працівниками і графічними інженерами.

Джерело: http://haker.in.ua/