Як вибрати принтер?

711

Рано чи пізно, але приходить час, коли потрібно задуматися про придбання принтера. Може Вам хочеться друкувати кольорові картинки щоб потім їх вішати на стіну, потрібно роздруковувати фотографії зроблені з телефону або фотоапарата, може Вам просто потрібно роздруковувати документи для справ. Але я вважаю що принтер став повсякденною необхідністю. Все одно коли-небудь так потрібно буде щось надрукувати, а часом навіть терміново. Тим більше принтери зараз коштують не так вже й багато і місця займають невеликий.

Отже, вся ця орг. техніка поділяється на 2 типи – це струменеві і лазерні. Існують правда ще матричні (в музеях стоять) і сублімаційні (якість краще ніж у струйних, але і ціна відповідна). Але у даної статті я розгляну ті, які найбільш поширені в наш час для домашнього користування.
Ах так, ще є БФП (Багатофункціональний пристрій) поєднує в собі притер, копір і сканер (ще факс як опція). Але про них буде написано нижче.

У чому відмінність струминного від лазерного ?

Струменевий принтер – в основу роботи покладено безконтактний процес друку, при якому дрібні краплі чорнила наносяться безпосередньо на папір безперервним струменем (звідси і назва — струменевий) з допомогою друкарської головки плоттера, яка “вистрілює” їх з високою швидкістю. Струменеві принтери в даний час бувають тільки кольоровими (чорно-білі не випускають з-за малої популярності), друкують практично на будь-якому папері і здатні забезпечити дуже високу якість зображень.
Іншими словами – струменевий принтер, це принтер а якому використовуються рідкі чорнило.

Лазерний принтер – в його основу взято те, що зображення наноситься на фотобарабан за допомогою лазерного променя. Тонер (електрично заряджений порошок) прилипає до тих місць барабана, де вже “побував” лазер. Потім тонера з барабана переноситься на папір, і потім за допомогою розігрітого валика фіксується на ній з допомогою гарячого спікання.
Іншими словами – лазерний принтер, це притер в якому використовується порошок (тонер).
принцип работы лазерного принтерапринцип роботи лазерного принтера

Переваги і недоліки лазерного принтера
+ Ресурс картриджа лазерного принтера в сотні разів більше, за рахунок чого собівартість друку окремої сторінки стає відносно невеликий.
+ Швидкість друку і чіткість відбитків набагато вище.
– Низька якість зображень.
– Тільки чорно-білий друк.
преимущества и недостатки лазерного принтера

Переваги і недоліки струменевого принтера
+ Чіткі якісні зображення.
+ Барвисті зображення.
+ Можливість друку фотографій.
– Вартість чорнила.
– Швидкість друку.
преимущества и недостатки струйного принтера

Найперше і найважливіше що Ви повинні самі для себе усвідомити – це Мета для чого купується принтер. І вже з нею йти в магазин і допитувати менеджера про вибір принтерів під Вашу мету.

Напевно у 95% випадків є друк документів. І в більшості своїй це монохромні (не кольорові) документи. Зрозуміло для цих цілей потрібно вибрати лазерний чорно-білий принтер.
З рекомендацій по цьому типу принтерів, можу запропонувати що варто орієнтуватися на можливість заправки картриджа тонером. Інакше Вам доведеться купувати не саму баночку з тонером, а весь картридж. Найчастіше виробники роблять принтери дешевими, але без дозаправки. І потрібно купувати картридж який коштує приблизно як сам принтер (хоча є умільці і які такі заправляють картриджі). Для свого роду “пожвавлення” текстів можна використовувати кольоровий папір для лазерних принтерів.
Якщо Вам і цього мало, то можете придивитися до МФУ. Буде корисно, якщо Вам доводиться ще й сканувати і копіювати документи.
Как выбрать принтер?

А якщо Вам захочеться періодично друкувати кольорові документи, а так само картинки? Тоді зупиняємось на лазерному кольоровому принтері. Тут рекомендації такі ж, як і у попереднього принтера.

Ну а якщо Ви хочете друкувати переважно фотографії, то обов’язково беріть струменевий фотопринтер.
Головною особливістю таких принтерів є те, що до них можна підключити СНПЧ (Система Безперервної Подачі Чорнила) яка в 20-30 разів знижує витрата чорнила і робить процес більш економним у порівнянні з звичайними набоями. До того ж їх можна заправити самостійно.

Найчастіше користувач хоче використовувати принтер для всіх цих потреб відразу. Можна друкувати тексти і на фотопринтері, але ціна однієї сторінки буде значно вище, ніж ціна такої ж сторінки, надрукованої на лазерному принтері. У той же час застосування кольорового лазерного принтера не дасть повноцінного ефекту фотографії, що пов’язано з технологією друку. Щоб вирішувати всі задачі на одному пристрої, можна купити звичайний струменевий принтер. На відміну від фотопринтери, в ньому буде використовуватися один кольоровий картридж, що містить три відділення для кольорового чорнила, і один чорний картридж.

Практично всі сучасні картриджі оснащені спеціальними електронними пристроями (чипами), які відстежують за допомогою програми рівень чорнил чи тонера. Як тільки програма зазначила, що фарба закінчилась, картридж для принтера стає непридатним. Російські умільці вирішують цю проблему перепрошиванням чіпа або самого принтера. У зв’язку з цим порада – перш, ніж купити певну модель, поцікавтеся у менеджера, скільки буде коштувати перезаправлення, перепрошивка і взагалі чи можливі вони. Серед струменевих принтерів є моделі, картриджі яких не вимагають перепрошивання або зміни чіпа. При перезаправке таких картриджів потрібно тільки залити нові чорнила, що відповідають цій моделі.

З фірм можу порадити Epson, HP і Canon. Це 3 лідера вже протягом кількох років у цій області. Хоча останнім часом їх наздоганяє всюдисущий Samsung і намагається витіснити Canon з третього місця. І це у нього виходить.