Що потрібно знати про покупку iphone в розстрочку: переплата, знижки, дострокове погашення

15

Iphone, особливо новий, — штука досить недешева. Викласти за смартфон 80 або тим більше 100 тисяч рублів може дозволити собі не кожен. Принаймні, відразу. Справжнім порятунком стали розстрочки-особливий вид кредитів, що дозволяють розбити весь платіж на кілька місяців або навіть років, але при цьому не платити банку відсотки. Незважаючи на широке поширення, для багатьох цей фінансовий інструмент як і раніше залишається незрозумілим і навіть лякаючим. Спробуємо розібратися, що до чого.

Багато хто воліє купувати iphone в розстрочку, і правильно роблять. Але не всі розуміють, наскільки це вигідно

Чим розстрочка відрізняється від кредиту

Магазини поділяють кредит і розстрочку, але по суті це один і той же продукт

Для початку давайте визначимося з термінологією.

розстрочка-це кредит , як би в магазинах не намагалися ігнорувати цей термін. Причому кредит з відсотками. Інша справа, що їх платите банку не ви, а магазин, в якому ви купуєте товар в розстрочку.

Як це відбувається: ви подаєте заявку в банк на розстрочку, банк надає вам кредит з цілком собі ринковою ставкою. Наприклад, 10 або 15% річних. Але в той момент, коли ви отримали схвалення, магазин робить вам знижку на суму відсотків, які ви заплатите банку.

Це видно у вашому кредитному договорі ще до повного оформлення. Припустимо, iphone 13 коштує 79 990 рублів . Ви берете його в розстрочку під 10% річних. Значить, ваша переплата складе 7990 рублів. Але тоді вам було б нецікаво купувати смартфон на таких умовах. Тому магазин продає вам смартфон за 72 990 рублів , щоб відсотки, які ви заплатите банку, не збільшили вартість покупки. Звучить щонайменше дивно, згоден. Однак тут є один невеликий нюанс.

Де брати розстрочку на айфон

Розстрочки дають тільки у великих магазинах. Туди і ходіть

Він полягає в тому, що купити айфон в розстрочку можна тільки у великій торговій мережі. Такий трюк не прокотить у приватника на окраєць, який возить сірі айфони з-за кордону. Це пов’язано з обсягами продажів. М. Відео або ельдорадо продають щомісяця тисячі, якщо не десятки тисяч пристроїв. Логічно, що вони можуть собі дозволити робити такі знижки, тому що зароблять на іншому. Як правило, на аксесуарах, які нав’язують до товару, що купується в розстрочку.

Ми не знаємо, яка закупівельна ціна у чохлів для iphone , але щось мені підказує, що набагато нижче ррц. Так, подекуди зустрічаються пропозиції про покупку в розстрочку без додаткових умов. Причому досить часто. Але, як правило, це стосується вже не нових пристроїв. Наприклад, у випадку з iphone 13, якщо ви берете його в розстрочку, у багатьох торгових мережах обов’язково потрібно докупити аксесуарів на 5-15 тисяч рублів.

Чи обов’язково купувати аксесуари при розстрочці

У більшості випадків так, обов’язково. Однак тут теж є кілька нюансів. У перші дні продажів сума, на яку потрібно купити аксесуари, буде максимальною. Наприклад, в м. Відео спочатку вона становила 15 тисяч, а тепер знизилася до 4:

У м. Відео потрібно купити аксесуарів всього на 4 тисячі рублів

А ось в зв’язковому умови змінюються в залежності від періоду розстрочки. При покупці на 3, 6 і 10 місяців загальна сума обов’язкових до покупки аксесуарів повинна становити не більше 5 тисяч. А, якщо ви берете розстрочку на 18 місяців, сума зросте втричі:

А в зв’язковому умови куди суворіше

Загалом, чим старше iphone, тим менше буде сума, на яку потрібно докупити «баласту» для отримання розстрочки. Іноді ця умова відсутня в принципі, так що шукайте більш вигідну пропозицію.

Оформляйте розстрочку прямо на сайті. Тут можна вибрати будь-який банк і умови

Втім, це не найголовніше. На власному досвіді я виробив кілька хитрощів, до яких потрібно вдаватися при оформленні розстрочки:

  • подавайте заявку на розстрочку тільки на сайті магазину. Так у вас буде можливість відразу ж відмовитися від смс-оповіщення і страховок. Іноді їх вартість настільки висока, що перебиває всю вигоду від покупки в розстрочку.
  • крім того, при оформленні розстрочки онлайн вище ймовірність схвалення . Один знайомий співробітник банку розповів мені, що у них є спеціальний код, який вони вводять при оформленні, якщо позичальник їм з якоїсь причини не подобається, і тоді банк гарантовано надішле відмову.
  • це потрібно на випадок, якщо співробітникам здасться, що клієнт знаходиться в стані сп’яніння, або є ймовірність, що документ, з яким він прийшов, може бути підробленим. Нерідко співробітники банків користуються цим прийомом, якщо клієнт відмовляється від смс-оповіщення або страховки .
  • беріть розстрочку на максимальний термін . Тоді щомісячний платіж буде менше, а ви зможете отримати знижку, якщо погасите її достроково. Наприклад, будете платити не по 2,5 тисячі рублів на місяць, а по 3 або по 4. Тоді кредит закриється раніше, а ви заплатите менше.

Як купити айфон дешевше

Розстрочка хороша тим, що ви і не переплачуєте, і при достроковому погашенні ще й знижку отримаєте

До речі кажучи, дострокове погашення — це окрема фішка, якою дозволяє скористатися розстрочка. Вся справа в знижці, яку представляє магазин. Працює це дуже просто: ви берете iphone в розстрочку на 18 місяців (можна взяти і на інший термін — справа ваша). Якщо процентна ставка по кредиту складе 10%, то загальна знижка за півторарічну розстрочку буде дорівнює приблизно 15% від вартості товару. Тобто замість 80 тисяч рублів ви заплатите за iphone 68 тисяч, якщо внесете всю суму відразу. Відмінна партія, чи не так?

Багато хто вважає, що це небезпечно, тому що, по-перше, нібито незаконно, а, по-друге, тому що банки хочуть на нас заробити, і, коли ми не виплачуємо їм відсотки по кредиту, псується кредитна історія або знижується кредитний рейтинг. Насправді це зовсім не так.

Гасіть розстрочки достроково, отримуйте свою знижку і не бійтеся

процентна ставка по кредиту 8>—>- це ваша плата банку за користування його грошима. Банк бере з вас додаткову суму, тому що не може користуватися в цей час ними сам, а також тому, що ризикує ними. Адже ви можете виявитися маргінальним елементом, який просто кине платити, і тоді банк залишиться ні з чим. А судитися і вибивати прострочені платежі — це справа досить складна і недешеве. Тому, коли ви розплачуєтеся з кредитом достроково, у банку немає причин злитися і псувати вашу кредитну історію. Він, навпаки, радіє тому, що його гроші повернулися до нього назад.

Щоб переконатися, чи так це насправді, ми звернулися в тінькофф банк з питанням про зміну кредитної історії при достроковому погашенні і отримали наступну відповідь:

Дострокове погашення відбивається позитивною характеристикою на кредитній історії клієнта. Адже, якщо кредит погашається достроково, то це означає, що платоспроможність позичальника зростає, а кредитне навантаження зменшується. Тінькофф радимо клієнтам підходити до покупок усвідомлено, заздалегідь прораховуючи період погашення.

Бачите? банку подобається, коли ви погашаєте кредит — але ж розстрочка — це саме що кредит — достроково . Магазину, який надав вам знижку на суму відсотків, теж немає ніякого діла до того, що ви розплатилися з банком раніше терміну. Адже він вже зробив те, що йому було потрібно: продав вам iphone і, швидше за все, нав’язав аксесуарів на кілька тисяч рублів, а в окремих випадках ще й страховку. Так що не переживайте і сміливо беріть iphone в розстрочку . Це зручно, вигідно і абсолютно безпечно.