Кращі книги жанру літрпг: грати і читати

81

Першу літрпг книгу написав корейський автор нам хі сон. Вона вийшла в далекому 2007 році і відразу завоювала серця читачів в південній кореї. З тих пір жанр літрпг набирає популярність, звертаючи на себе увагу не тільки людей стежать за новинками літератури, а й серед тих, хто стежить за новинками ігрової індустрії. І так, чимала частка популярності таких книг викликана їх відкритістю. Багато з них давно є в мережі і безкоштовні.

Так що ж це за звір такий, літ рпг? все просто: це книга в якій описуються пригоди героя всередині комп’ютерної гри, найчастіше у великій і крутий мморпг. Сюжет таких книг барвистий, переконливий і по-справжньому захоплює.

Здавалося б-причому тут рпг? будь-яку книгу можна сприймати як фільм або гру. Безперечно це так, але книги літрпг, їх сюжет і стиль оповідання, побудовані таким чином, що головному герою доводиться виконувати квести, отримувати нагороди і покращувати свої навички. І це не просто якісь абстрактні речі-це суть і структура самого світу. В результаті читання починає нагадувати процес проходження якоїсь гри, з коментарями самого персонажа. Цікаве і захоплююче проходження, прошу зауважити адже хороша книга завжди читається легко.

Ігри вже давно стали частиною масової культури, так що поява якогось адаптованого жанру літератури було просто питанням часу… Спочатку фільми по іграх або близько ігор знімали, тепер починають плавно переходити до книг. Правда гідних “ігрових” фільмів не багато, а ось цікаві “ігрові” книги ми підібрати для вас постараємося. Ось таку добірку ми склали, за даними наданими нашим партнером, книжковим сервісом litnet, який вважає їх одними з кращих літрпг. До речі, всі книги зі списку абсолютно безкоштовні.

Даніяр сугралінов: level up. Рестарт

Що має статися в житті дорослого геймера-задрота, щоб він змінив своє ставлення до життя? може бути те, що від нього йде кохана дружина? або те, що у нього з’являється здатність бачити наш світ через інтерфейс рольової гри?

Реальність жорстока: його репутація в очах дружини- “неприязнь”, спритність – 4, сила – 6, витривалість – 3, а самий прокачаний скілл – навик гри в world of warcraft. Пора щось міняти.

Валерій пилаєв: бачить

В тридцять років залишитися без роботи, без будь-яких виразних перспектив… А тепер ще й без дружини. Крах-або все-таки останній шанс вплутатися в авантюру? втратив колишню популярність письменник антон смирнов приймає запрошення від старого друга і відправляється на віртуальні простори морів у пошуках наживи.

Спочатку “гардарика” здається простою іграшкою. Але все зміниться, коли антон зрозуміє, що гризня кланів вже скоро виллється у війну і в реальному світі, а деякі друзі і вороги здадуться смутно знайомими.

Антон ємельянов і сергій савінов: остання петля

Світ, де земля була захоплена і включена в могутню зоряну імперію вели. Максим потрапляє в тимчасову петлю, яка щотижня стирає все навколо, крім його знань і вміння працювати з енергією.

Але він не єдиний мандрівник у часі-поруч є й інші, набагато більш могутні і небезпечні, у кожного з яких свої цілі. І як вони будуть боротися один з одним, перекроюючи раз по раз світ навколо, навіть страшно уявити…

І нашому герою доведеться дуже постаратися, щоб хоча б просто вижити в такій ситуації.

Михайло атаманов: темний травник

1 готові працювати за безкоштовно? працювати на відому корпорацію без свят і вихідних по вісім і більше годин щодня без окладу тільки за примарну обіцянку можливих “булочок” в далекому майбутньому? напевно ваша відповідь-тверде ні. Але що, якщо цією роботою є гра в самому барвистому і реалістичному фентезійному світі?

І якщо mmorpg ігри – єдине, що у вас дійсно добре виходить в житті? а якщо, до того ж, поруч з вами буде найближча вам людина, для якого віртуальна гра і є справжнє життя? так може далекі примарні премії, які окуплять всі ваші витрати, і не такі вже недосяжні? ризикнете перевірити?

Дмитро черепанов: збирач том 1

Зараз 2037 рік, і минуло вже 20 років з тих пір, як стався «перший контакт». Але замість вирішення старих земних конфліктів інопланетяни залишили причину для нових: гру, в яку грає весь всесвіт. Такі ж люди, як і ми, але з тисяч інших планет.

Колиска-гра з повним зануренням свідомості-тісно переплелася з реальним життям і економікою, даючи користувачам не тільки розвага, але і роботу. Після довгої підготовки звичайний хлопець максим приєднується до гри, але вибирає нестандартний шлях розвитку.

А нестандартні ходи тягнуть за собою низку подій, які приводять головного героя зовсім не туди, куди він планував. Бажання прокачатися і заробити обертаються чимось більшим.

Денис дєєв: я – інший

Майка, що відбиває кулі, тому що у неї рідкісний клас і +15 до броні. Миготливі перед очима цифри. Надуті від перекладання камінчиків біцепси. Смерть, яка забирає лише очки досвіду… І це все реалрпг?!

Так киньте! ласкаво просимо в реальність, де існують голод, біль і смерть. Зрада з милою посмішкою, зло з пудовими кулачищами і добро з бензопилою. Де люди вбивають один одного, щоб стати краще. Але і досягнення, зароблені твоїм потом і чужою кров’ю, теж реальні!

Михайло уткін: їздовий гном – 1. Росланд хай-тек

Літрпг. Гравці зазвичай об’єднуються в клани, але що буде, якщо кланом стають співробітники реальної фірми?

Молодий менеджер (і завзятий геймер), вважає що “весь світ йому винен, тільки тому що він такий ось є “прекрасний індивід”, а все навколо, само собою, гади. І ось він, з подачі начальства, відчув, що “в росланд хай-пек можна робити гроші” потрапляє в елітну рпг.

Але… Саме що “потрапляє”. Раса-гном, з безліччю обмежень. І начебто все погано, але разом з ним виявляється і співробітниця фірми, до якої він вельми не байдужий. Чи зможе він змінитися під впливом обставин?

Ось така добірка у нас вийшла.нагадаємо, що всі книги безкоштовні. До речі, в розділі “призи” ви зможете ознайомитися і роздобути інші літрпг книги. Ну а якщо вас просто зацікавив сам жанр або захотілося подивитися, що нового з’явилося в літературі – переходьте на сайт нашого партнера litnet, який допомагав у підготовці матеріалу. Удачі і приємного читання!