Тип файлу і менеджер асоціацій

  347

  Кожен файл має своє розширення, яке ідентифікує файл. Однак за замовчуванням система приховує розширення файлів, тому добре показати їх: як ви переглядаєте розширення файлів? Розширення, проте, вказують тип файлу. Якщо файл має розширення «txt», він відноситься до типу текстового документа. У свою чергу, тип документа ідентифікує додаток, пов’язане з відкриттям файлу з заданим розширенням, наприклад, файли з розширенням txt, система буде асоціюватися з додатком «Блокнот» і тільки в ньому буде відкриватися.
  Наведений вище спосіб розрізнення файлів створює певну небезпеку, оскільки зміна розширення може призвести до неможливості використання файлу. Наприклад, ви можете змінити розширення .mp3 на .pdf файл, але безумовно не відкриється програмою перегляду PDF. Ви також можете повністю видалити розширення файлу. У цьому випадку ви можете використовувати спеціальні програми, які визначають тип файлу .

  Незважаючи на цей недолік, метод дає відмінний контроль над файлами. Вся конфігурація з типами файлів зберігається в реєстрі. Запускаємо редактор реєстру і переходимо до ключа HKEY_CLASSES_ROOT. Ключ складається з двох розділів:

  • розділ підрозділу з розширеннями файлів
  • розділ типів файлів підрозділів і пов’язаних з ними розширень

  Наприклад, я вибрав розширення .3gp, де значенням за замовчуванням є GomPlayer.3gp. Це значення вказує на тип файлу, який пов’язаний з розширенням і поміщений в другий розділ.

  Ключ GomPlayer.3gp містить конфігурацію типу файла:

  • значення «За замовчуванням» вказує тип файлу >>> тут GOM Media file (.3gp) – при необхідності ви можете змінити тип файлу, наприклад, якщо установка нового додатка змінила асоціації файлів.
  • Ключ DefaultIcon – значок, який відображається з будь-яким файлом цього типу
  • ключ оболонки визначає дії для цього типу файлів

  Як правило, значенням за замовчуванням для ключа оболонки є «Відкрити», що означає відкриття файлу (за умовчанням можна перевірити, клацнувши правою кнопкою миші по файлу за промовчанням вибрано жирним шрифтом). Ви можете редагувати його і встановити, наприклад, Редагувати.

  Нове дія може бути додано в цей ключ
  – клацніть правою кнопкою миші і виберіть New >>> Key і введіть назву дії
  – у створеному ключі New >>> Key >>> Command
  – у командному рядку виберіть значення за замовчуванням і змініть його, ввівши в дані значення повний шлях до виконуваного файлу з параметром% 1 (забезпечує підтримку імен з пробілами) у відповідності зі схемою:

   msgstr "c: ім'я файлу програми ім'я файлу программы.ехе" "% 1" 

  Приклад – додавання дії «Відкрити папку в командному рядку »
  – ми додаємо новий дію для типу Папка в ключі оболонки. У командному ключі значення

   cmd.exe / k cd "% L" 

  Приховати розширення
  Заходимо в ключ типу файлу (розширення), вводимо значення New >>> String, вводимо ім’я NeverShowExt.
  Приклад: ярлики – це файли з розширенням .lnk і типом файлу lnkfile. Але навіть після виявлення розширень ми не побачимо розширення в ярликах. NeverShowExt в HKEY_CLASSES_ROOTlnkfile несе відповідальність за це.

  Зв’язування розширення з додатком
  – клацніть правою кнопкою миші файл >>> Відкрити з допомогою >>> Виберіть програму за замовчуванням
  – Пуск >>> Програми за замовчуванням >>> Зв’яжіть тип файлу або протокол з програмою. Виберіть розширення і змініть програму.
  Відкриється вікно Open with. Вибираємо додаток (якщо елемента немає, натисніть кнопку «Огляд» і виберіть виконуваний файл). Ми вибираємо «Завжди використовувати цю програму, щоб відкрити ці типи файлів».

  Зв’язування додатків з багатьма типами файлів
  Меню Пуск >>> Програми за замовчуванням >>> Настройка програм за замовчуванням
  Ми вибираємо дану програму. У нас є два варіанти:
  – якщо програма повинна відкрити всі підтримувані типи файлів, натисніть «Встановити цю програму за замовчуванням»
  – якщо програма повинна відкривати тільки обрані типи, виберіть «Вибрати налаштування за замовчуванням для цієї програми» і виберіть розширення файлів.

  Новий тип файла
  Якщо ми хочемо відкрити файл з незареєстрованим розширенням, система відобразить вікно, яке не може відкрити файл цього типу. Ми вибираємо «Вибрати програму зі списку встановлених програм». Ми вибираємо програму або вказуємо її кнопкою Browse і вводимо її опис. Ключ розширення і тип файлу в формі auto_file з’являться в реєстрі.

  Нове меню
  Коли ми натискаємо на робочий стіл у контекстному меню, у нас з’являється Новий пункт. Ми можемо створити нову папку, ярлик і файли вибраного типу.
  Щоб додати новий тип файла реєстру, вибрати розширення файлу, створити новий підрозділ з ім’ям ShellNew і додайте в нього нове рядкове значення, яке приймає одне з імен:

  • NullFile – створити порожній файл
  • Каталог – створити каталог
  • Команда – створити файл, виконавши команду. Приклад у реєстрі: ключ HKEY_LOCAL_MACHINE.contactShellNew, значення команди «% programFiles% Windows MailWab.exe» / CreateContact «% 1»
  • Дата – після створення файлу система копіює в нього вміст цього запису. Приклад у реєстрі: HKEY_CLASSES_ROOT.rtfShellNew

  Щоб видалити елемент з цього меню ми шукаємо розширення реєстру і видаляємо з нього ShellNew. В якості альтернативи ми можемо змінити ім’я ключа, наприклад, на ShellNewOld – тоді система не відновить його, а пізніше ми можемо легко відновити ключ, змінивши ім’я.

  Відкрийте файл у додатку неназначенном
  Ми використовуємо опцію Open with, але знімаємо прапорець «Завжди використовувати цю програму …»

  Програми у вікні Open with
  Список з’являються додатків взято з ключів реєстру:
  HKEY_CLASSES_ROOT.extensionOpenWith / OpenWithList
  HKEY_CLASSES_ROOTApplications
  HKEY_CLASSES_ROOTSystemFileAssociations

  Видалення програми для типу файлу
  У програмному забезпеченні HKEY_CURRENT_USERSMicrosoftWindowscurrentversionexplorerfileexts розширення OpenOithWistList
  Ми видаляємо запис програми і змінюємо MRUList, щоб видалити лист, яке було в додатку.

  Видалення / додавання програми зі списку
  У ключі HKEY_CLASSES_ROOTApplications виберіть файл програми і створіть нове рядкове значення з ім’ям NoOpenWith. Цей метод не працює для програм, які відкривають файл певного типу за замовчуванням.

  Щоб додати програму, ми створюємо ключ додатки на основі ключа HKEY_CLASSES_ROOTApplicationsiexplore.exe, тобто додаємо ключ shellopencommand і вказуємо шлях до файлу.

  Блокування для зміни програми за промовчанням
  Щоб заблокувати зміна програми за замовчуванням, ми відкриваємо ключ HKEY_CLASSES_ROOTUnknownshellopendlgcommand
  ми додаємо% 2 до значення. Ціле повинно бути у формі:

   % SystemRoot% system32rundll32.exe% SystemRoot% system32shell32.dll, OpenAs_RunDLL% 1% 2 

  Опція Завжди використовувати цю програму буде недоступна.

  Вкладка «Типи файлів» в Windows XP
  У Windows XP є корисна вкладка для редагування типів файлів, доступна у вікні «Параметри папки» (меню «Сервіс»> «Параметри папки»). На жаль, закладка була видалена в більш нових системах Windows Vista / 7.
  Вкладка дозволяє налаштувати кожен тип файлу: додати / видалити розширення, змінити програму відкриття за замовчуванням. Нажавши Додатково, ми можемо керувати доступними діями типу файлів і змінювати їх значок.

  FileTypesMan

  Ліцензія: безкоштовно
  Платформа: Windows (підтримка 32-бітних і 64-бітних)

  Додаток є альтернативою вкладці системних типів файлів. Відображає список всіх зареєстрованих розширень і типів файлів, а також докладну інформацію. Він дозволяє редагувати кожне розширення, редагувати, додавати і видаляти типи файлів і дії для типу файлу, змінювати значок, додавати в меню «Нове», відкривати тип файлу в редакторі реєстру, можливість приховувати розширення дані у списку типів файлів Windows. Можливість зберігати звіти. Кожне розширення можна перевірити в онлайн- сервісі автора , наприклад, з допомогою чого відкрити файл.

  Корисним варіантом є зміна типу файлу для цього розширення – виберіть це розширення і виберіть команду Змінити >>> Змінити тип файлу для даного розширення (клавіша F4). Ми шукаємо тип файлу для підтримки розширення і ОК.

  Завантажити: остання 32-бітна версія , остання 64-бітна версія , зламати (установка не вимагається)

  Знімок екрана:
  Тип файла и менеджер ассоциаций

  альтернативи:
  Типи завантаження: остання версія
  Ліцензія: Creative Commons
  дозволяє видаляти файли, редагувати асоціації, змінювати значки, дії, видимість розширень. Вимагається .NET Framework 2.0.

  Unassoc видаляє асоціації типів файлів, встановлених користувачем через Open with, який застосовує глобальні параметри (Видалити файлову асоціацію (Користувач) і повністю видаляє типи файлів з реєстру, глобально (Видалити тип файлу), для Vista / 7.

  Завантаження програми за замовчуванням : остання версія
  Додаток розділене на три розділи:
  – Налаштування типу файлу: управління пунктами контекстного меню для даного розширення, зміна значка і опису, редагування доступних додатків у вікні «Відкрити за допомогою», зміна типу файлу для розширення, видалення розширення.
  – Налаштування автозапуску: редагування обробників автозавантаження , установка дій (не працює на Win XP).
  – Налаштування програм за замовчуванням: альтернатива системі Встановіть програму за замовчуванням в меню «Пуск», воно використовується для редагування асоціацій програм з розширеннями (не працює на Win XP).
  Параметри програми дозволяють встановити його в панелі керування, зробити резервну копію реєстру перед редагуванням, відключити діалогове вікно «Використовувати Інтернет для пошуку потрібної програми» для невідомих файлів, включити відображення розширень контекстного меню для розширення, активувати посилання «Перейти до розділу реєстру», які відкривають місця в реєстрі. Хочете .NET Framework 3.5.

  OpenWithView

  Ліцензія: безкоштовно
  Платформа: Windows XP / Vista / 7 (32-розрядна та 64-розрядна)

  Додаток відображає список всіх доступних програм «Відкрити за допомогою» і дозволяє включати / відключати їх зі списку. Коли програма виключена, вона не буде відображатися в розділі «Інші програми». Цей інструмент може бути корисний, якщо у вікні відображається занадто багато програм, і ви хочете видалити ті, які ви не використовуєте.

  Завантажити: остання версія , зламати (установка не вимагається)

  Знімок екрана:
  Тип файла и менеджер ассоциаций

  OpenWithAdd

  додаток дозволяє постійно додавати програми у вікно « Відкрити з допомогою»

  Тип файла и менеджер ассоциаций