Як вибрати зварювальний апарат

576

У сучасних реаліях зварювальний інвертор став незамінним помічником. Також хочемо вам порекомендувати кращий зварювальний апарат на сайті teslaweld.com. Як в умовах промислового виробництва, так і в домашніх, зварювальні роботи стають все більш затребувані. А правильно підібраний під завдання зварювальний апарат в умілих руках здатний творити чудеса.

Якщо ви вирішили купити зварювальний інвертор, важливо розуміти, що це довгострокове вкладення як для бізнесу, так і для приватних майстрів. Тому до питання «який зварювальний апарат вибрати» варто підійти з усією відповідальністю і серйозністю. Звичайно, можна звернутися до знайомих або ж задати питання на тематичному форумі ” який зварювальний інвертор краще?”, а можна звернутися до нашого мануала, витратити 10 хвилин і самостійно розібратися в темі.

Нижче ми розберемо класи пристроїв і основні параметри вибору зварювального апарату.

Ручна дугова (рдс) або мма зварювання виконується штучним покритим електродом. Дуга горить між електродом, затиснутим в електродотримачі і виробом. При цьому в процесі горіння відбувається плавлення й перемішування основного металу і металу електрода, а згорає обмазка створює захист зварювальної ванни від зовнішнього впливу. Інвертори для ручного електродугового зварювання можна розділити на побутові та професійні.

Побутові мма інвертори як випливає з назви призначені для робіт в побуті, наприклад, на дачних і присадибних ділянках або в гаражі, коли немає потреби у великій потужності і високому пв. Як правило такі апарати мають компактні розміри, легку вагу і невеликий споживаної потужністю. Працюють вони від звичайної побутової електромережі 220в. Максимальна сила струму на цих інверторах знаходиться на рівні 160-250а. Відповідно, чим більше сила струму, що видається апаратом, тим вище його ціна. Як правило такої потужності достатньо для виконання зварювальних робіт найбільш популярними в побутовому сегменті електродами діаметром 2,5-4,0 мм для з’єднання сталей товщиною 2-5 мм.

Побутові інвертори умовно можна розділити на:

Коротко резюмуючи розділ побутових мма інверторів, можна відповісти на питання: “який зварювальний апарат вибрати для будинку?”наступним чином. Якщо плануються разові роботи, то можна взяти «дешевий китай». Якщо зварювання планується регулярно або зварювальні роботи є джерелом доходу, то варто розглянути «брендовий китай» або «брендову європу» виходячи з потреб і можливостей.

Нижче, після блоку професійних мма інверторів, будуть представлені основні критерії вибору зварювального апарату для ручного дугового зварювання.

Професійні апарати для рдс призначені для використання в промислових, виробничих і польових умовах, для зварювання нафтових і газопровідних труб, мостів і багатьох інших конструкцій в тому числі умовах півночі. Як правило такі апарати мають підвищені зварювальними характеристиками і споживаної потужністю в порівнянні з побутовим сегментом.

У більшості професійних апаратів присутні додаткові функції, а також функції захисту від перепадів напруги і перегріву. Такі інвертори можуть працювати як від однофазної мережі 220в, так і від трифазної мережі 380в. Сила струму може знаходиться в широкому діапазоні значень 30-400а і більше. Такий запас потужності дозволяє виконувати зварювання електродами діаметром від 2 до 6 мм і більше переважної більшості металоконструкцій. А за рахунок підвищеного періоду включення-вдається домогтися підвищення продуктивності праці.

Професійні інвертори умовно можна розділити на:

Коротко резюмуючи розділ професійних мма інверторів, можна відповісти на питання: “який зварювальний інвертор вибрати для виробництва?”наступним чином. Якщо для вашої компанії зручність роботи зварювальників стоїть на першому місці, і ви готові переплатити за «брендову європу», то варто взяти її. У всіх інших випадках підійде “брендовий китай”, тому що професійні апарати в китаї вже давно роблять на гідному рівні.

Спочатку потрібно визначитися з призначенням зварювального інвертора. Буде він використовуватися в побуті або на виробництві. Від якої мережі планується робота: 220в або 380в – слід враховувати, що потужні апарати працюють від 380в. Яка потрібна сила струму-це можна вирішити, відштовхуючись від товщини зварюваного металу і діаметра електрода. Яке потрібно пв. Який клас захисту. Чи планується часта зміна місця зварювання, чи потрібна мобільність-важливі габарити і вага. Чи важлива ціна зварювального обладнання та додаткові функції.

Ще одним важливим пунктом при покупці зварювального інвертора є наявність гарантії на обладнання, а також доступність сервісної підтримки у вашому регіоні. Базова комплектація також може відрізнятися.

Відповівши на питання з чек-листа, вам буде простіше вирішити який зварювальний апарат вибрати для ручного дугового зварювання. Залишиться тільки підібрати відповідні за параметрами варіанти, вивчити відгуки в інтернеті і придбати найбільш підходящу модель. А зварювальні інвертори для мма бренду goodel можна подивитися тут.

Також у нас є цікаві і корисні статті про те, як вибрати електроди для зварювання і які електроди для зварювання інвертором краще.

Аргонодугове зварювання (рад) виконується неплавким вольфрамовим електродом і присадним дротом, схожою за складом з з’єднується металом, в середовищі захисного газу – аргону. При цьому електрична дуга горить між вольфрамовим електродом і зварюваним металом. Основних напрямків tig зварювання два-це зварювання на постійному струмі tig-dc і на змінному струмі tig-ac. На постійному струмі працюють з чорними металами і нержавійкою, а для алюмінію використовують зварювання на змінному струмі. Підпал дуги відбувається, як правило, двома способами, контактним (lift tig) або безконтактним (hf), його також називають високочастотним. Інвертори для аргонодугового зварювання можна умовно розділити на напівпрофесійні і професійні/промислові. Слід зазначити, що даний вид зварювання вимагає від зварного певних професійних навичок.

Такі інвертори вибирають для автомайстерень і невеликих виробництв. Ними можна з’єднувати тонкі метали. Такі апарати володіють компактними розмірами і невеликою вагою, а також відносно низькою споживаною потужністю. Працюють, переважно, від мережі 220в. Більшість tig апаратів дозволяють виконувати і мма зварювання. Максимальний вихідний струм знаходиться на рівні 200а, чого цілком достатньо для цього сегмента. Бувають як dc, так і ac/dc варіанти.

Напівпрофесійні tig апарати можна умовно розділити на:

Коротко резюмуючи розділ напівпрофесійних tig інверторів, можна сказати, що китайські апарати досить поширені і їх можна брати. Також можна брати і брендову європу. Все питання полягатиме у вартості та необхідних функціях. Якщо ви готові витратитися, то можна вибрати tig інвертор c європейськими або американськими корінням. У всіх інших випадках підійдуть апарати з китаю.

Назва говорить за себе. Такі апарати вибирають для промислового зварювання. Ключовим фактором є технічні характеристики, такі як сила струму, пв, наявність ac/dc і т.д. Зварювання виконується регулярно або постійно. У більшості професійних апаратів є додаткові функції і встановлені синергетичні програми. Бувають як dc, так і ac/dc варіанти. Зварювальний струм може досягати до 500а і більше. Працюють такі апарати від 220в або 380в мережі, в залежності від потужності. Є моделі, які можуть працювати від обох видів мережі. В цьому випадку буде відрізнятися максимально видається сила струму.

Розділити їх можна на 2 групи:

Резюмуючи розділ професійних tig апаратів, можна сказати, що вибір інвертора повинен грунтуватися на потребах і завантаженості виробництва. До вибору потрібно підходити усвідомлено, знаючи які функції реально потрібні, а які не будуть використовуватися, так як ціна на таке обладнання досить висока. Підхід “від потреб” дозволить вибрати зварювальне обладнання максимально ефективно, уникнувши зайвих витрат і переплати за непотрібний функціонал.

В першу чергу потрібно визначитися який потрібен інвертор: професійний або напівпрофесійний. Яка потрібна сила струму. Який тип підпалу. Які стали планується з’єднувати – від цього залежить dc або ac/dc (для зварювання алюмінію) апарат потрібен. До якої мережі планується підключення: побутової 220в або промислової 380в. Який період включення необхідний. Чи важлива мобільність. Який потрібно клас захисту. Чи потрібні синергетичні програми і т. Д.

Відповівши на питання чек-листа, вам буде простіше зрозуміти вимоги до апарату аргонодугового зварювання і підібрати підходящу модель. Зварювальне обладнання для tig під брендом goodel можна подивитися клікнувши на посилання вище.

Напівавтоматичне зварювання (mig, mag, gmaw, saw) виконується зварювальним дротом в середовищі захисних газів і їх сумішей. Електрична дуга при цьому горить між зварювальним дротом і основним металом. Формування шва відбувається при змішуванні металу зварювального дроту і основного металу. Застосовується для з’єднання сталей (в тому числі нержавіючих) і алюмінієвих сплавів. При mig / mag зварюванні використовується захисний газ (аргон, гелій, со2). Також можливе використання сумішей інертних і активних газів.