Які програми використовують інтернет?

515

Актуальна проблема для власників тарифів з лімітом на швидкість або обсяг інформації (а так само USB модеми) або “низькошвидкісного інтернету”. Начебто інтернет є, а швидкості не вистачає навіть щоб відкривати сторінки в інтернеті. Якщо Ви до цього звикли і змирилися, то можете далі не звертати увагу. Але все ж думаю всім буде цікаво які програми або програми використовують інтернет трафік.
До речі, часом таким чином можна дізнатися і побачити якийсь незнайомий процес або додаток, якого Ви не знаєте, а це може бути вірус або програма-шпигун, які відсилають Ваші дані (або стежать за Вашими діями) і відсилають їх комусь через інтернет.

Дізнатися що жере Ваш інтернет трафік можна кількома способами.

1) Через стандартний Диспетчер задач. Але тут є один бооольшой недолік – тільки в Windows 8 він показує на вкладці Процеси в колонці Мережу.


В інших редакціях (версіях) “вінди” такого немає. Точніше є, але там не те, що потрібно.

2) Через Фаєрволи і різні мережеві екрани, які надають антивіруси.
Але тут теж є проблема – не всі дають таку можливість, а ще є і платні варіанти. Хоча я користуюся Comodo Firewall і мене влаштовує. Показує, до речі, що використовує інтернет теж. Як і всі фаєрволи в принципі.

3) Через сторонні спеціальні програми.
Ось цей варіант я вважаю найкращим і дієвим, тому що підійде для всіх версій ОС і не потрібно платити, адже всі програми безкоштовні.

Першою програмою, яка отримала загального визнання, є TCPView з пакету утиліт Microsoft.
Офіційна сторінка

Завантажити останню версію

З позитивного можна відзначити те, що вона не вимагає установки (портабельная) і займає мало місця (284 кб). З негативного в ній тільки те, що вона не має російськомовного інтерфейсу. Але розібратися в ній не складе особливої праці.

Після запуску файлу, головне вікно являє собою такий вид:
Какие программы используют интернет?

У ньому відразу ж відображаються всі програми, які використовують інтернет, з такими характеристиками, як використовуваний порт, IP адреса та інші.
Крім цього можна зберегти цей список у текстовий файл, а так же відображати.
При кліці ПКМ по процесу можна дізнатися властивості процесу (Process Properties), завершити його (End Process), закрити з’єднання (Close Connection), копіювати (Copy) і дізнатися, що про нього думає система (Whois…) (у мене не запрацювало)
Какие программы используют интернет?

Друга програма – це NetWorx

Офіційна сторінка

Завантажити останню версію з установкою

Завантажити останню версію не вимагає установки

Робить все те ж саме, що і попередня програма, а саме відстежує і показує які програми лізуть в мережу інтернет. Найголовніше і найприємніше відмінність – вона русифікована і має безліч функцій.

Після установки і/або запуску програма згортається в трей і при кліці ПКМ на іконці з’являється таке меню:
Какие программы используют интернет?

По суті головне що нам потрібно – це дізнатися які проги жеруть інет. Це знаходиться в меню Інструменти – З’єднання
Какие программы используют интернет?

У ньому так само можна дізнатися, які програми використовують і можна завершити процес кліком правої кнопки миші по ньому.

Недоліком я вважаю те, що не можна дізнатися властивості файлу, а отже Вам залишається тільки гадати, що за файл і де він знаходиться.
Напевно тому в неї включено безліч функцій, таких як:
– Загальна статистика, в якій Ви можете дізнатися, скільки всього отримано/надіслано в день/тиждень/місяць або від інших користувачів (якщо кілька облікових записів).
– Графік поточної швидкості.
– Виміряти швидкість інтернет з’єднання.
– Налаштувати ліміт (квоту) на використання інтернет трафіку. Ви визначаєте скільки можна витратити годину/день/тиждень/місяць, а потім програма повідомить Вас про ліміт.
– Можна провести трасування або пропінгувати маршрут. Простими словами – пишіть ip-адресу або url сайту, а програма визначає скільки часу займає відправлення/отримання відповіді та запиту. Загалом це для більш просунутих користувачів.

Ну ось і все на цьому. З основним завданням, а саме як дізнатися, які програми споживають інтернет з’єднання, Ви розібралися і знаєте що робити.