Як вибрати навушники?

500

Якщо Ви працюєте ночами чи любите слухати музику, а відволікати рідних Вам не хочеться, то потрібно купувати навушники. У даній статті Ви дізнаєтеся, на які критерії і характеристики варто звернути увагу при виборі навушників для комп’ютера або ноутбука.

Тип акустичного оформлення (шумоізоляція).
Це один з найважливіших параметрів навушників. За нього вони діляться на 3 типи:
Відкриті – дозволяють частково пропускати зовнішні звуки ззовні. Завдяки цьому виходить самий якісний і природний звук. Крім цього Ви не “відрізані від зовнішнього світу” і до Вас “можна достукатися”. Однак, якщо сторонній зовнішній шум буде занадто гучний, насолодитися звучанням навушників особливо не вийде.
Закриті – не пропускають зовнішні шуми і Ви стаєте повністю ізольованими від “навколишнього” середовища.
Напіввідкриті – гібрид відкритих і закритих. Володіють багатьма властивостями відкритих навушників, а так само забезпечують хорошу шумоізоляцію.

Відрізнити навушники з цієї характеристики практично неможливо. Хіба що відкриті мають на зовнішній стороні всякі прорізи, сітки і т. п. “дірочки для повітря”. Але не у всіх моделях.


Тут краще запитати у консультанта, який шумоізоляцією мають ці навушники.
Рекомендації – купувати або відкриті, або напіввідкриті. Так Ви почуєте що діється навколо Вас і насолодитися звучанням.

Кріплення навушників
Розрізняють наступні види:
Без кріплення – вставляються прямо у вуха. Такий вид дуже рідко використовується для комп’ютерів і найбільше підходить для прослуховування “на ходу”, використовуючи їх разом з плеєром.
Дужкообразная рейка – найпоширеніший вид. Кріпляться за допомогою рамки на голову. Тут варто враховувати жорсткість і конструкцію самої рамки, а так само наявність вставки і її м’якість. Відповідно без вкладок вони будуть тиснути пластиком на голову, наприклад такі:
Как выбрать наушники?

Тут так само потрібно звернути увагу на можливість змінювати довжину навушників. Щоб “налізли” на голову.
Завушний кріплення – кріпляться за вухо і так само рідко використовуються для використання з комп’ютерами.

Рекомендації – зрозуміло з рейкою і м’якою вкладкою.

Довжина і товщина дроту
Певного стандарту для цієї характеристики немає, тому виробники роблять їх як їм хочеться.

В довжині слід враховувати те, скільки Вам потрібно для комфортного проведення часу за комп’ютером. Щоб не горбатились і не тягнулися до дроту. Ще можете і перекинути чого, коли забудетесь і отклонитесь тому. А так ж навпаки – щоб провід не плутався під ногами, щоб Ви його випадково не зачепили і висмикнули “з коренем” з гнізда підключення (таким чином можна зламати не тільки навушники, але і звукову карту). Так само занадто довгий провід буде плутатися не тільки під ногами, а так само під кріслом або стільцем і Ви можете його “переїхати” і задавити, тим самим пошкодивши.

На товщину так само варто звернути увагу. Якщо вона маленька, то уникнути обривів вкрай проблематично. Особливо коли довжина буде велика, то прищемити кабель навушників можна запросто. З іншого боку, коли маленька товщина, то і шнур більш гнучкий. Але разом з гнучкістю неминучі заплутаних.

Рекомендації – золота середина. Не занадто довгий (під 5 метрів) і не занадто короткий (1 метр) шнур з середньою товщиною.
Тут можна написати ще й про бездротових навушниках. З одного боку багато плюсів, але всі вони в кінцевому рахунку зводяться тільки в один – це стосується тільки для кабелю.

Мікрофон
Якщо Ви збираєтеся спілкуватися по скайпу або в онлайн іграх, то мікрофон просто необхідний. Мікрофони в навушниках так само бувають різні:

 • вбудовані в самі навушники;
 • рухливе. Розташовані у вигляді окремої планки;
 • на дроті. Вони кріпляться за допомогою прищіпки, або знаходяться в регуляторі гучності.

  Рекомендації – краще брати з окремою планкою. Особливо добре коли вона гнучка, а не просто пластмасова планочка. Тим самим можна регулювати нахил і віддаляти/наближати її до рота.

  Загальні рекомендації та висновок
  Відкриті навушники з мікрофоном на гнучкій планці, що кріпляться на м’якій дужці на голову і мають кабель довжиною близько 1,8 метра.

  Варто згадати так само про підключення навушників. Найкраще, коли воно 3,5 дюймів і приєднується до спеціального гнізда.
  На відміну від інших, мають USB підключення, такі навушники не будуть заважати Вам займаним роз’ємом.

  При виборі навушників все таки слід враховувати для якихось певних цілей вони Вам знадобляться.
  Тому що навушники для хорошого і якісного звуку будуть сильно відрізнятися від навушників для ігор і спілкування по скайпу.

  Наприклад, на 2013 рік хорошими бюджетних варіантів навушників “для всього” можна назвати Cosonic CD-890MV:
  Как выбрать наушники?

  мають ціну від 400 до 900 рублів залежно від регіону і магазину.
  У мене такі навушники прослужили близько півтора років. Потім перестав працювати мікрофон і зламалася планка кріплення “лівого вуха”.

  Ігрові навушники виробляють все ті ж бренди: A4Tech, Razer, SteelSeries та інші. Можна придивитися до них, наприклад до SteelSeries Siberia Full-size Headset v2:
  Как выбрать наушники?

  за ціною від 2 400 до 3 900 рублів.

  Для хорошого звуку можна спробувати Sennheiser PC 350
  Как выбрать наушники?

  при ціні близько 6000 рублів дають хороше звучання як для музики, так і для ігор і перегляду фільмів.

  У всіх навушників є свої особливості. Тому краще керуватися базовими знаннями з тієї статті, а вже потім шукати індивідуально під себе.