Сон або гібернація

354Ці два режими з’явилися в Windows 7 і Windows 8 і призначені більше для ноутбуків, нетбуків і планшетів – тих пристроїв, у кого є акумулятор. Так що ж це таке і в чому відмінність режимів сну від сну? Особливо якщо враховувати що “гібернації” перекладається як “сон”. Думаю багато задавалися цим питанням, вимикаючи комп’ютер через меню Пуск.

Режим сну в комп’ютері призначений для своєрідною постановки “на паузу” всього процесу. Комп залишається працюючим і споживає енергію (правда значно менше ніж у звичайному режимі), але при цьому вимикається його екран, система охолодження і жорсткий диск, а на процесор, оперативну пам’ять, бездротові модулі та інші компоненти в такому режимі подається мінімальна напруга. Для відновлення роботи і виходу і режиму сну досить рушити мишку або натиснути будь-яку кнопку на клавіатурі. У підсумку Ви отримаєте систему, якою вона була в той момент, коли пішла в сон – з усіма відкритими додатками.

Режим глибокого сну – це увазі те ж саме, але всередині все набагато складніше. Комп вимикається і знеструмлюється повністю (залишається тільки харчування на кварцової генератор для підтримки дати/часу в BIOS). При цьому на жорсткий диск записується точна копія оперативної пам’яті ПК в момент вимкнення при включенні ПК цей образ відновлюється з жорсткого диска назад в оперативну пам’ять. Іншими словами – комп запам’ятовує стан системи перед відходом в режим гібернації, а потім відновлює всі вкладки і налаштування які були. Схоже на сон? Так. Тільки тут задіяний жорсткий диск.
Цей процес займає більше часу, ніж увімкнення з режиму сну (близько 10 секунд проти 1-2 сек.), але в будь-якому випадку набагато швидше звичайної завантаження Windows (1 хвилина і більше).
Крім того, після завантаження з режиму сну можна продовжити роботу рівно з того місця, на якому вона була завершена (як і у випадку з режимом сну), але при цьому можна не побоюватися за розряд батареї.
Тому режим гібернації більше підходить для ноутбуків.

Якщо у Вас в опціях вимикання ноутбука немає глибокого Сну, то її можна включити наступною командою:

1. Запустіть командний рядок;
2. Введіть powercfg -h on і натисніть Enter;
3. Перезавантажте ПК.

Для видалення файлу Hiberfil.sys потрібно набрати powercfg -h off і перезавантажити ПК.
До речі, файл Hiberfil.sys – це файл потрібний для Сну і знаходиться він в корені системного диска. В нього записується інформація з ОЗУ.

Висновок: якщо не хочете знову окрывать всі вкладки і програми при наступному включенні компа – вибирайте режим сну. Тільки його краще використовувати до 8 ми годин. Для більш тривалого “зберігання” даних використовуйте режим глибокого Сну.