Що означає і для чого потрібна клавіша Fn на ноутбук або нетбук?

590

У кожного ноутбука і нетбука (а так само на деяких клавіатурах) присутня спеціальна кнопка Fn. Знаходиться вона зазвичай зліва внизу на клавіатурі. Основні функції клавіші fn – це швидкий доступ до деяких настройок в системі (подібно додаткових клавіш в мультимедійних або ігрових клавіатурах).

Ці самі функції (налаштування) доступні на клавішах верхнього ряду з F1 за F12. На них намальовані (зазвичай тим самим кольором, що і сама клавіша Fn) різні позначення того, що робить ця кнопки при поєднанні з клавішею Fn.

Тобто Вам потрібно спочатку натиснути та утримувати клавішу, потім натиснути одну з функціональних клавіш.
У кожної фірми ноутбуків і нетбуків ці клавіші по різному позначають. Тому немає смысли писати про кожну марку, та й Ви самі можете розібратися з призначенням побачивши значки.
Можете поекспериментувати і натискати різні поєднання клавіш. Зазвичай ті кнопку, що в ряді F1-F12 відповідають як за включення, так і відключення своїх функцій (вкл/викл Wi-Fi, режиму сну, тачпада, звуку тощо).
Так само зазвичай на клавішах навігації теж є ці функції. В основному вони відповідають за збільшення/зменшення гучності звуку і яскравості екрану.
Уважно подивіться на них і самі зрозумієте для чого кожна кнопка потрібна.

Я зазвичай використовую її для управління звуком і плеєром

Ну а для тих, кому ця кнопка не потрібна, то можна включити/відключити клавішу/кнопку fn. От тільки для цього потрібно зайти в BIOS:

1) При включенні і завантаження натискаємо клавішу F2 або Del або навіть F10. На кожному ноутбук/нетбук по різному, залежить від версії BIOS.
Можете подивитися при включенні на чорному екрані напис на зразок “Press DEL to enter SETUP”, де DEL – це і є клавіша запуску BIOS/

2) Клавішами навігації (стрілочками вліво/вправо) переходимо в пункт System Configuration (Конфігурація системи)

3) Знаходимо пункт (стрілками вгору/вниз) Action Keys Mode (Режим функціональних клавіш) і натисканням Enter вибираємо його.

4) Вибираємо потрібний Вам пункт (Disabled (вимкнено) або Enabled (включено))


тиснемо Enter, а потім клавішу F10 для виходу зі збереженням.