Як зменшити пінг

822

Якщо Ви часто граєте в онлайн ігри, то слово “пінг” Вам знайоме навіть якщо Ви не дуже обізнані в комп’ютерних мережах. У цій статті Ви дізнаєтеся коротенько що таке пінг і як його перевірити, ну а більш детальніше зупинимося на тому, як його знизити або зробити менше. Так само принагідно відповім ще на парочку питань пов’язаних з ним.
Хочу зауважити, що нічого наднового та інноваційного Ви не дізнаєтеся. Все це було і буде актуальним завжди і цілком ймовірно, Ви і так знали всі і без статті, але думаю що деякі не знають або не знають не всі.

Отже, почнемо.

Що таке пінг?

Пінг – це час за який передається на сервер і повертається назад. Це можна порівняти з тим, за який час ви дійдете до магазину і назад додому. От як раз магазин буде сервером, Ви – клієнтом (комп’ютером), а витрачений час – пінгом. Вимірюється пінг в мілісекундах (мс).

Як перевірити (дізнатися) свій пінг?

Для того, щоб визначити свій пінг, можна скористатися звичайною командним рядком і командою ping.

Відкриваємо і пишемо туди адресу сайту або сервера. Наприклад ping vindavoz.ru


Тут дивимося на останній рядок “Приблизний час прийому-передачі в мс:” і Середнє якраз і буде Вашим пінгом до даного сервера (на прикладі 47)

Якщо ж Ви хочете дізнатися свій пінг до сервера з грою, то пишіть в рядок її адресу. Наприклад сервера Counter Strike мають в’язку ip:port (наприклад 46.174.48.38:27229).
Пишемо в командний рядок ping 46.174.48.38 і дізнаємося.

Як Ви зрозуміли, для визначення зовсім не обов’язково писати адреса(домен) сайту або сервера. Цілком достатньо його ip адреси.

Як знизити пінг?

Що робити якщо пінг великий? Зменшувати! Логічно…

Насправді на пінг впливають безліч чинників. Зрозуміло якщо у Вас потужний комп’ютер і високошвидкісний інтернет, то Ви навіть не задумувалися над цим, але іншим все ж доводиться всіляко шукати способи зменшення пінгу щоб пограти в гру або отримати доступ до ресурсу швидше.
До речі, може бути, багато хто з Вас задавалися питанням “Чому я сиджу в інтернеті і відео онлайн дивлюся нормально, а от коли починаю грати, то пінг відразу високий?”. Справа в тому, що коли Ви граєте в гру, то задіюється набагато більше продуктивності праці як самого комп’ютера, так і мережі, для відображення зображення в реальному часі.

Отже, почнемо пониження пінгу розглянувши фактори, що впливають на нього.

 • Поміняти інтернет-з’єднання, провайдера або тариф.
  Користуєтеся USB-модемом? Ф топку його!
  Користуєтеся одним оператором? Змініть на іншого.
  Користуйтеся дешевим тарифом? Беремо подорожче і вище в швидкості.

  Так, хоч це і б’є по грошах і не всі можуть дозволити собі як провідну, так і зміну оператора або тарифу, але все ж це найдієвіший і безвідмовний спосіб для зменшення пінгу. Бути може хіба що тариф не завжди допомагає, але тут залежить від конкретного випадку.

 • Міняємо сервер.
  Теж з одного боку, не всі зможуть це зробити т. к. він або один, або улюблений, але все ж цей фактор впливає на пінг. Помічали, наприклад, що в “контрі” є сервери з низьким пінгом порівняно, а є набагато вище? Тут справа у двох речах:
  1) Залежить від віддаленості самого сервера. Наприклад, якщо В живете в Казані (і сервера вашого провайдера теж), а сервер гри знаходиться в Москві, то швидкість буде одна. А ось якщо сервер гри перебуває у самій Казані (або ближче/далі), то і пінг буде менше (або більше, якщо далі). Логічно. Чим ближче сервера один до одного, тим менше їм часу треба дістатися один до одного.
  2) Залежить від кількості маршрутизаторів між Вами і сервером. Закінчується з першої залежності. Чим далі, тим більше відстань і тим більше проміжних маршрутизаторів щоб з’єднати Вас.
  До речі, можете так само в командному рядку подивитися скільки маршрутизаторів присутній на шляху до сервера. Для цього є команда Tracert 0.0.0.0 в якій нулі замінюємо потрібними цифрами і отримуємо повну інформацію.

  Тому шукаємо сервер що ближче і граємо на ньому.

 • Оновлюємо драйвер мережевої карти.
  Може бути так, що драйвер не оновився або Ви самі про це не знали, що з’явилася нова версія. Так от оновлення драйверів сама по собі потрібна завдання, а для мережевої карти це особливо потрібно, якщо Ви хочете знизити пінг.
 • Команди для зниження пінгу.
  Багато ігри мають свої власні команд для пониження пінгу. Точніше ці параметри стосуються інтернет-з’єднання. Наприклад для “контри” використовуються наступні основні команди:
  Показати / Приховати текст
  Rate – вказує який розмір інформації в байтах буде передаватися за одну секунду.
  Cl_updaterate – вказує кількість пакетів, що приймаються від сервера клієнтом. Для визначення розміру одного одержуваного пакета в байтах потрібно розділити rate на цю кількість.
  Cl_cmdrate – встановлює скільки мережевих пакетів буде відсилатися сервера з Вашого комп’ютера, тобто клієнта. Для визначення розміру одного надісланого пакета в байтах необхідно розділити cl_rate на вказану кількість.

  Ці команди прописуються або в консоль, або безпосередньо в конфігураційний файл.

  Точного значення Вам мало хто дасть т. к. вони індивідуальні для різних провайдерів і серверів. Наприклад комусь комфортно грати з такими командами:
  Показати / Приховати текст
  cl_updaterate 25
  cl_cmdrate 25
  rate 12500

  а в інших пінг менше з такими командами:
  Показати / Приховати текст
  cl_updaterate 101
  cl_cmdrate 101
  rate 25000

  Це краще обчислити самим досвідченим шляхом.
  Я не буду загострювати на цьому увагу т. к. з цього приводу написано багато статей і ігор теж багато. Гугл в допомогу Fufu

 • Ставимо пріоритет.
  Можна вказати системі, що певний процес (а саме наша гра) вимагає більшої уваги, а отже їй буде відведено більше всіх ресурсів. Справа тут в пріоритеті. Зазвичай він для всіх середній.
  Отже, запускаємо гру, потім нам потрібно запустити Диспетчер завдань будь-яким зручним способом, а потім знайти процес з грою і поставити йому пріоритет “Високий” або “Вище середнього”.
  Так само в деяких випадках можна, навпаки, знизити пріоритет. Робимо те ж саме, але пріоритет вже ставимо “Низький” або “Нижче середнього”.
  Как уменьшить пинг

  Це потрібно робити кожен раз при запуску гри.
  Щоб трохи автоматизувати цей процес, потрібно створити в папці з грою cmd файл містить пріоритет. Текст в ньому буде такою:
  Показати / Приховати текст
  start /belownormal wow.exe (для World of Warcraft)

  start /belownormal L2.exe (для Lineage)

  start /belownormal hl2.exe -game cstrike (для Counter-Strike: Source)

  start /belownormal hl.exe -game cstrike (для Counter-Strike 1.6)

  Ну і так далі. В залежності від того, якого процесу (файлу) Ви задавали пріоритет.

  Текст вище робить пріоритет “Нижче середнього”. Якщо зацікавилися і потрібно більше – пишіть у коментарях.

 • Міняємо параметри реєстру.
  Хтось може назвати це марним заняттям, т. к. онлайн ігри використовують UDP, а він працює поверх IP, TCP і налаштування марні (а міняти ми будемо саме їх), але все ж хочу щоб Ви знали, що є такі параметри.
  УВАГА! Перед зміною реєстру, обов’язково зробіть бекап!!!

  Отже, нам потрібні наступні розділи та такі параметри:

  HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\Tcpip\Parameters\Interfaces\

  Шукаємо наш мережевий інтерфейс (якщо не знаєте який – доведеться робити у всіх) і змінюємо параметр TcpAckFrequency на 1
  Цей параметр змушує відсилати підтверджуюче повідомлення TCP/IP після кожного отриманого сегмента і не чекати наступного.

  HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\MSMQ\Parameters

  Параметр TCPNoDelay робимо 1
  Цей параметр знижує затримку за рахунок відключення одного з внутрішніх алгоритмів Windows (Nagle algorithm).

  HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Multimedia\SystemProfile

  Параметр NetworkThrottlingIndex ffffffff (шістнадцятковий).
  Даний параметр прибирає обмеження для мультимедійного трафіку.
  Как уменьшить пинг

  Так само є ще додаткові параметри, які не особливо виляють, але все ж…
  Показати / Приховати текст
  HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\Tcpip\Parameters

  SackOpts – 1 (0 – відключення). Вибіркова передача пошкоджених даних.

  EnablePMTUDiscovery – 1 (0 – відключення). Автоматично визначати максимальний розмір передаваного блоку даних.

  EnablePMTUBHDetect – 1 (0 – відключення). Включає алгоритм виявлення маршрутизаторів типу “чорна діра”.

  DisableTaskOffload – 0 (1 – відключення). Дозволяє розвантажити центральний процесор, звільнивши його від обчислення контрольних сум для протоколу TCP, переклавши цю задачу на мережевий адаптер.

  DefaultTTL – 64 (щоб відключити – видаліть цей параметр). Визначає максимальний час перебування пакета IP в мережі, якщо він не може потрапити на вузол призначення. Це дозволяє значно обмежити кількість маршрутизаторів, через які може пройти пакет IP, перш ніж буде відкинутий.

  HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\PoliciesMicrosoft\Windows\Psched

  NonBestEffortLimit – 0 . Відключає резервування пропускної здатності каналу для QoS.

  Якщо якогось параметра немає – створіть.
  Якщо не допомогло – краще повернути все як було (або з бекапа, або по пам’яті).
  Не треба потім звинувачувати мене зламали щось. Все робите на свій страх і ризик!

 • Очищаємо комп’ютер від вірусів.
  Цілком можливо що вони використовують частину Вашого трафіку на відправку своїх даних. Все одно віруси – це погано. Тому перевіряйте, шукайте і усувайте.
 • Відключаємо антивірус.
  Антивіруси часто споживають багато ресурсів, у тому числі і за передачу даних. Тому допомогти може тимчасове їх відключення.
 • Відключення завантажувачів.
  Відключіть на час все можливе, що споживає трафік – торрент-клієнт, онлайн відео (музика), завантаження чого-то де-то (якщо знаєте що і де) і т. д. В загальному все, що споживає інтернет-трафік.
  Так само можна в Диспетчері подивитися і завершити процеси, які Вам знайомі і Ви знаєте що вони можуть виходити в мережу.

  І… ще щось, а що саме – думаю Ви самі напишіть в коментарях як Вам вдалося знизити пінг, а я доповню статтю Smile