Управління розділами і MBR Windows

  260

  Управління системним диском

  В меню пошуку Пуск Windows 7 або Пуск >>> Виконати введіть diskmgmt.msc або compmgmt.msc.
  Ми запускаємо інструмент управління системними розділами. Тут ви можете ініціалізувати диск, створювати, видаляти і форматувати розділи. Windows Vista і 7 також дозволяють змінювати розміри розділів. Крім того, Windows 7 також дозволяє створювати віртуальні диски VHD і віртуальні розділи на них, які можна використовувати як звичайні диски, видимі у вікні «Комп’ютер». Корисно, якщо ви не хочете фізично розбивати диск і вам потрібен новий розділ.

  EASEUS Partition Master Home Edition

  Ліцензія: безкоштовно для домашнього використання
  Платформа: Windows 2000 / XP / Vista / 7 (підтримка 32 і 64 біт)

  Опис:
  програма є менеджером розділів. Він дозволяє виконувати різні операції з розділами, такі як створення, видалення, зміна розміру, перегляд, дефрагментація, приховування, перевірка на наявність помилок, перетворення з FAT в NTFS, перетворення з базового логічний диск і навпаки та інше форматування. Додаток підтримує файлові системи FAT і NTFS.

  Крім того, він містить 3 корисних майстра: для копіювання розділів, для копіювання диск і для відновлення видалених розділів.

  Обмеження безкоштовної версії: немає завантажувального компакт-диска, немає системної підтримки в серверних версіях, ні використання в компаніях.

  Програма на англійській мові.

  завантажити

  Підручник: EASEUS Partition Master: операції над розділами

  Знімок екрана:
  Управление разделами и MBR в Windows

  альтернативи:
  Partition Wizard Home Edition завантажити: остання версія

  менеджер розділів для роботи в Windows з аналогічними можливостями, як EASEUS.
  Виробник також надає додаток у вигляді завантажувального LiveCD: завантажувальний компакт-диск майстра розділів – редакція розділу з LiveCD

  AOMEI Розділу Помічник Home Edition
  має схожу функціональність з EASEUS, ліцензія розповсюджується безкоштовно для домашнього і комерційного використання + завантажувальний компакт-диск. Крім того, доступна безкоштовна версія AOMEI Partition Assistant Lite Edition для серверів.

  HDHacker

  Ліцензія: безкоштовно
  Платформа: Windows 98/2000 / XP / Vista / 7

  Опис:
  Програма дозволяє виконувати резервне копіювання і відновлення MBR (фізичного диска), завантажувального сектора BootSector (з логічних дисків, розділів) і певного сектору з будь-якого диска (навіть знімного).

  Інструмент можна використовувати для збереження і відновлення менеджера завантаження (наприклад, LILO). Це також спосіб захистити себе у разі пошкодження, вірусної атаки або встановлення інших систем, які змінюють MBR / завантажувальні сектори, що унеможливлює запуск попередньої ОС.

  Додаток дуже простий у використанні, має графічний інтерфейс, тому командний рядок відкидається. Всі операції виконуються з Windows. Можна запустити з BartPE / WinRE, але ми копіюємо два файли з / windows / system32 в папку додатки >>> advpack.dll + msvbvm60.dll.

  Доступні варіанти:

  • «ЧИТАТИ СЕКТОР З ДИСКА» зчитує код прямо з диска і відображає його вміст
  • «ЗАВАНТАЖИТИ СЕКТОР З ФАЙЛУ» – завантажує код сектора, який був раніше збережений у файл
  • «ЗБЕРЕГТИ СЕКТОР В ФАЙЛ» – зберігає завантажений код у файл на диску
  • «ЗАПИСАТИ СЕКТОР НА ДИСКУ» – зберігає завантажений код безпосередньо на диск

  Резервне копіювання MBR

  Ми вибираємо Фізичний диск та номер диска (якщо у нас є один диск, ми залишаємо значення за умовчанням 0). Потім у розділі «Вибір сектора» вибираємо «Перший сектор (MBR). Ми читаємо код MBR, вибираючи сектор «Читати» на диску, і зберігаємо файл за допомогою кнопки «Зберегти сектор в файл».

  Відновлення MBR

  Ми вибираємо диск і перший сектор, як при копіюванні. Потім ми завантажуємо файл з копією коду, вибравши кнопку «Завантажити сектор з файлу» відновимо його за допомогою кнопки «Записати сектор на диск».

  Додаток також дозволяє виконувати резервне копіювання / відновлення завантажувального сектора логічного диска (окремі розділи). Для цього виберіть Logical Drive (BootSector).

  завантажити

  Знімок екрана:

  Управление разделами и MBR в Windows

  Альтернатива: MBR Backup – програма для резервного копіювання і відновлення MBR. Копія може бути зроблена в файл або роздрукована.

  Редагування розділів з LiveCD:
  Управління розділами і MBR з завантажувального диска