Прогрів відеокарти без спеціального обладнання своїми руками

568

Досить велика кількість власників персональних комп’ютерів зіштовхуються з несправностями відеокарт. Це може бути із-за перегріву, перепаду напруги, випадкових обставин і часу. Після поломки стоїть вибір, купувати нову карту або продовжити життя старої?

Так, звичайно ж несправність полягають не тільки в GPU або чіпах пам’яті, але мова піде саме про найчастішою і незалежною від моделі або марки відеокарт проблеми.
Як ви вже зрозуміли з назви, мова піде про прогріві відеокарт. Перед продовженням хочу повідомити про досить важливому факторі. Прогрів – це не ремонт відеоплати, а більшою мірою діагностика того, що несправний графічний процесор плати. Чіпи від перегріву відшаровуються від друкованої плати (на око не помітно) і через це пропадає частина контактів з текстоліту до чіпу. З допомогою прогріву ці контакти відновлюються і відеокарта працює в повноцінному правильному режимі. Але скільки вона пропрацює сказати неможливо. Це може бути місяць, може декілька років, а можливо і один день. Так як сервісні центри та приватні майстерні за прогрів беруть гроші і природно не дають ніякої гарантії. Прогріти відеокарту можна і вдома не маючи при цьому практично нічого під рукою. Мова йде про вуличному прожекторі потужністю в 150 Ватт і хрестової викрутки.

уличный прожекторвуличний прожектор

Так, є маса способів прогріти карту. І в мікрохвильовці і праскою, будівельним феном і т. д. Але даний спосіб здійснено прожектором.
Ви скажете: -А у мене немає прожектора тому що живу в квартирі і що тоді? А тоді він є на дачі або навіть у шафі сусіда. Але самим важливим фактором залишається те, що вартість такого прожектора рівносильна вартості прогріву в ремонтній. Так, це і близько не професійний прогрів, але ж прогрів на професійному обладнанні так само не гарантує довгу роботу, та й взагалі не гарантує того, що вона запрацює після прогрівання. Тому, якщо вам подобатися ремонт своїми руками, то приступайте.
Маючи прожектор, слід зафіксувати його на столі у горизонтальному положенні (спрямований потік світла вгору). Підготувати відеокарту, вийнявши її з системного блоку, і обережно зняти систему охолодження з GPU відеоадаптера, з допомогою серветки прибрати залишки термопасти з кристала.

Видеокарта без охлажденияВідеокарта без охолодження

Включити прожектор. Далі слід накрити прожектор друкованою платою кристалом вгору. Без замірів температури слід залишити плату не більше ніж на 5 хвилин. Потім відключити живлення від прогреватора Smile (прожектори), але відеокарту чіпати не варто. Слід дати їй охолонути приблизно 10-15 хвилин.
Після того, як текстоліт і деталі охололи, залишається тільки прикрутити зняту систему охолодження з нанесенням нової термопасти і протестувати результат в комп’ютері.
Для більшої впевненості видеопример: