Як відключити/видалити OneDrive

662

У Windows 10 вбудовано в систему така програма, як хмарне сховище OneDrive. З одного боку воно багато чого хорошого дозволяє зробити. Якщо коротко, то Ви в будь-якому місці можете отримати доступ до своїх даних і відновити видалені якщо що, так і систему так само. Зручно? Так…
Але з іншого боку сам розумієте – всі дані (фото, паролі, записи тощо) зберігаються десь в інтернеті і ніби як доступ маєте тільки ви…

Загалом для тих, хто не хоче щоб дані синхронізувалися і вирушали у своє сховище (або просто не потрібна така функція) і написана ця стаття, прочитавши яку Ви дізнаєтеся як можна відключити різними способами OneDrive в Windows 10, а в кінці покажу як його взагалі можна видалити з системи.

1 спосіб відключення OneDrive – синхронізація і автозавантаження.

Запускаємо OneDrive будь-яким зручним способом. Наприклад навіть з трея шляхом натискання ПКМ по значку хмари:
Как отключить/удалить OneDrive

На вкладці “Параметри” потрібно зняти галочку з “Автоматично запускати OneDrive при вході в Windows”, а потім натиснути кнопку Видалити зв’язок з OneDrive (якщо не активна, то згідно з обліковим записом немає)
Как отключить/удалить OneDrive

2 спосіб відключення OneDrive – редактор групової політики.

За допомогою Редактора групової політики ми більш жорстко заборонимо OneDrive’у працювати в системі. Зокрема все, що стосується OneDrive не будуть синхронізуватися (додатки, магазин, користувачі, файли і папки), що як раз комусь і потрібно.

Отже, якщо у Вас встановлена Windows 10 редакцій Professional, Enterprise або Education, то тиснемо Win + R і вводимо в рядок gpedit.msc
Далі в лівій частині вікна переходимо: Конфігурація комп’ютера – Адміністративні шаблони – Компоненти Windows – OneDrive
Знаходимо в правій частині вікна параметр “Заборонити використання OneDrive для зберігання файлів і відкривши його змінюємо стан у Включено.
Стан Не задано поверне все як було

Якщо ж у Вашій версії Windows 10 немає редактора групової політики, то нам потрібно відредагувати реєстр (Win + R і вводимо regedit).
Переходимо зліва в гілку
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Policies\Microsoft\Windows
І створюємо там підрозділ з назвою OneDrive. В цьому розділі створюємо параметр DWORD з ім’ям DisableFileSyncNGSC і значенням 1
Как отключить/удалить OneDrive

Щоб повернути як було – або видаліть підрозділ, або змініть значення на 0.
Якщо боїтеся, то ось файл для додавання:
onedrive_otkl.zip303 bcкачиваний: 121
його текст:
Показати / Приховати текст
Windows Registry Editor Version 5.00

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Policies\Microsoft\Windows\OneDrive]
“DisableFileSyncNGSC”=dword:00000001

Та файл для відключення (повернути як було):
onedrive_vkl.zip272 bcкачиваний: 76
і текст його:
Показати / Приховати текст
Windows Registry Editor Version 5.00

[-HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Policies\Microsoft\Windows\OneDrive]

Якщо боїтеся завантажувати і запускати файл, то створіть самі в Блокноті з одним з текстів вище і збережіть з розширенням reg.

Не забудьте перезавантажитися після цього.

Видалити OneDrive в Windows 10

Відкриваємо ” командний рядок від імені адміністратора (знаходимо в Пуск, клацаємо ПКМ по ярлику “Командний рядок” і запускаємо)
Как отключить/удалить OneDrive

Вводимо команду
taskkill /f /im OneDrive.exe

Щоб завершити процес.

Потім вводимо команду для видалення:
Для 32-розрядної Windows 10
%SystemRoot%\System32\OneDriveSetup.exe /uninstall

Для 64-розрядної Windows 10
%SystemRoot%\SysWOW64\OneDriveSetup.exe /uninstall

Хочу попередити, що після видалення можуть виникнути неполадки в системі. Так само існує ймовірність того, що OneDrive знову встановиться після оновлення. Встановити самостійно його потім не вийде, доведеться перевстановлювати систему в цілому.