Імена папок і файлів

378

Звичайна ситуація – Ви створюєте папку або файл і називайте як Вам хотілося б. Начебто нічого особливого, але часом з’являються повідомлення про невірне або неправильне імені папки або файлу і про зміст неприпустимих символів у ній. Звичайне таке буває коли Ви вставляєте скопійований текст в полі імені папки, а він містить всілякі символи. Ось зараз і розглянемо які символи і які обмеження виставляє Windows на ім’я папки і файлу.

На замітку: швидко перейменувати папку/файл можна виділивши і натиснувши кнопку F2.

Перше обмеження – це кількість символів в імені папки або файлу. Ім’я не повинно перевищувати 255 символів. В принципі це нормальне рішення, адже стільки символів цілком можуть вмістити нормальне ім’я. Ви ж не будете в нього цілий вірш записувати, наприклад.

Друге обмеження – це використання заборонених символів.
Знаки менше/більше, двокрапка :, подвійні лапки “, слеш / і зворотний слеш \, вертикальна риска, знак питання ?, зірочка *, крім цього ім’я не може закінчуватися крапкою або пробілом.
Якщо Ви використовували в призначенні імені один з цих 9ти знаків, то система видасть повідомлення:


Чому не можна? Та тому що це службові знаки системи і призначені для виконання спеціальних функцій:
менше/більше – перенаправлення виводу,
: – відокремлює букву диска або ім’я альтернативного потоку даних,
“- використовується для вказівки шляхів, містять прогалини,
\ – роздільник підкаталогів,
/ – роздільник ключів командного інтерпретатора,
| – позначення конвеєра,
? – замінює символ (маска “один будь-який символ”).

Крім всього цього обмеження є ще і на певні імена такі як: CON, PRN, AUX, NUL, COM1, COM2, COM3, COM4, COM5, COM6, COM7, COM8, COM9, LPT1, LPT2, LPT3, LPT4, LPT5, LPT6, LPT7, LPT8, LPT9.
Це теж службові імена та система їх використовує для своїх цілей.

Трохи уточню щодо крапки. В імені папки можна використовувати скільки завгодно точок, але якщо Ви створюєте ім’я файлу, то у нього має бути розширення. І розширенням буде вважатися те, що буде йти після останньої крапки.

В іншому ж Ви можете називати файли і папки як завгодно.