Німецький суд наказав впливовим блогерам позначати платні пости як рекламу

129

Інфлюенсери, тобто користувачі соціальних мереж, які мають велику і лояльну аудиторію, а також отримують гроші від компаній за рекламу продукції, повинні позначати свої пости як рекламу — таке рішення напередодні виніс федеральний верховний суд німеччини.

Джерело: reuters.com

У разі, якщо інфлюенсер не отримав оплати за свій пост, він має право демонструвати продукцію без позначок про рекламний характер публікації. Суд виніс відповідне рішення за результатами розгляду справи, що стосується трьох впливових користувачів instagram. У цій соціальній мережі користувачі з тисячами передплатників мають можливість отримувати великі гонорари за рекламу товарів на майданчику.

По одному з епізодів, що відноситься до дівчини-інфлюенсера, яка веде присвячений питанням фітнесу аккаунт, суд постановив: в публікаціях, що стосуються просування одного з виробників джемів, вона повинна була однозначно дати зрозуміти, що дані пости носили рекламний характер.

Однак суд відмовив у задоволенні позову по епізоду, в якому телеведуча і інфлюенсер каті хуммельс (cathy hummels) опублікувала пост, присвячений м’якій іграшці. В результаті користувачі почали переходити на сайт виробника. Але вона не отримувала грошей за рекламу даної продукції, тому від неї не вимагалося позначати відповідну публікацію як рекламу.

Нещодавно сервіс instagram уклав угоду з британським управлінням з конкуренції і ринків (cma), згідно з яким адміністрація майданчика зобов’язалася припиняти приховану рекламу, що публікується впливовими користувачами.