Вартість персональних даних в даркнеті зросла в 2-4 рази в 2021 році

32

Вартість «пробиву» даних конкретних громадян в 2021 році зросла більш ніж в 2 рази, а в разі банківської інформації — в 4 рази. Зростання вартості послуг інсайдерів пов’язують з посиленням захисту від витоків даних і посиленням відповідальності за них для співробітників компаній. Про це пише “коммерсантъ” з посиланням на дані сервісу data leakage&breach intelligence.

Джерело зображення: gerd altmann / pixabay

У повідомленні сказано, що в 2020 році медіанна вартість «пробиву» клієнтів банків, операторів зв’язку або держорганів в російськомовному сегменті даркнета становила близько 7 тис.рублів, тоді як в 2021 році вона збільшилася майже до 18 тис. Рублів. Відзначається, що ціна банківського “пробиву” підскочила в 4 рази протягом року. Це означає, що виписка по рахунку або карті фізичної особи в будь-якому банку за місяць могла коштувати від 48 до 60 тис.рублів, а за півроку — від 120 до 140 тис. Рублів. В цілому ж за останні 5 років ринок «пробиву» виріс в 7 разів, причому постійно на ньому працюють не більше 10-15 посередників.

Фахівці з інформаційної безпеки підтверджують цю тенденцію. У компанії t. Hunter відзначили, що ціни накручують численні посередники, такі як» перекупники«, детективи,» пробивщики ” та інші квазіаналітики ринку безпеки. У компанії вважають, що вихідна вартість «пробива» залишається незмінною і становить від 800 руб. До 2 тис. Рублів. У компанії eset уточнили, що вартість “пробиву” залежить від майданчика, з якого починається пошук такої послуги. При цьому найвища вартість “пробиву” в джерелах, які доступні через пошукові системи, менше — в тематичних групах в месенджерах, а найнижча — в даркнеті.